19 korrik 2016

July 19, 2016 00:34

19 korrik 2016

Nga Arkiva

1-

July 19, 2016 00:34
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH July 19, 09:25

  21 KORRIKU A DO SHPALLET DITA E KARNEVALEVE TE BATHORES!?
  ————————
  Karnervalet 25 me imunitet te vjedhur ne stallen e ‘leshit’ te Topalles me 3 ngjyrat karakteristike ‘roze’ ‘blu’ dhe ‘pa ngjyre’ apo e ‘shpelare’ si do tado te ‘dalldisin fukarane’!?

  VARJANTI A:’Miratojne’ diten e karnevaleve
  -Maskerat roze do hedhin valle dhe do shprehin publikisht dashurine e pa kufishme ndaj tezeve AmeriQi e Europe qe ne fakt jane te semura rende-qUrravija del me e dobet se nje dite pas festes populli do prape te haje 3 here ne dite dhe kerkon ti kthehen pasurite e vjedhura nga ‘palaçot karnevale depozituar jashte.Qeverrija per 3 vjet nuk ka bere asnje reforme perjashtu ate te ashtuquajtur teritoriale apo ‘SHAKAJA IDRIZI’ qe nga 40 bashki qe punoi komisioni 1 vit i shpuri ne 61 bashki e 1600 keshilltare me rroga mbi 1 milionshe per te bere ndonje ‘shilarese’ per kalamaqerit!
  -Karnevalet Blu si dikur ‘balli i kombit’ rreth babes do vertiten rreth numurit 88 duke e rrutulluar rreth vehtes dhe ashtu si mize pa koke ju del gjithmon i njejte!
  -Maskerat pa ngjyre apo ‘shpelare’ me kreun qe do kete maskeren e Esat Pashes do kerkojne te jene qendra e vemendjes dhe e demoKroacise se Bathores duke e ftuar fukarane qe ti votoje se ATA e vjedhin 25 vjet per te miren e tyre qe te mbajne ‘DIETE’ e ndihen me te ‘LEHTE’ duke dhene shembull ne veten e pare!
  -Mender gazetaret dhe opinionistet e xhixhilese me qene se asnjehere nuk u dalin parashikimet e ska se si ne nje vend toke e djegur do presin hedhjen e kockave te radhessi 25 vjet nga padronet e ‘zonjat e para!

  VARJANTI B Nuk miratohet dita e karnevaleve
  -Qeverrija si i vetemi pushtet apo istitucion legjitim i popullit DEL SHUME ME E FORTE dhe brenda dites duhet te bledhe grupin e punes e brenda muajit ti shpjere SOVRANIT me Referendum KRYEREFORMEN e sistemit elektoral me ndryshimet kushtetuese dhe Reformen ne drejtesi.Parlament me 70 shqipetate te zgjedhur direkt nga populli ,fshirje B.. me listat e mbyllura ku deputetet e krimit emerohen nga bandat parti fshirja edhe e KQZ-LUZIT si bande krriminale me hajdute nga bandat parti.Zgjedhjet i organizon i drejton dhe votat i numuron SHTETI!
  -U BIJEN MASKERAT edhe nje pjese ‘roze’ edhe atyre ‘blu’ e mbi te gjitha maskerat e ‘SHPELARA’!
  -Mender gazetaret opinionistet e gomaret nje dite pas 21 korrikut presin me goje mbyllur e B… hapur doreheqjet e Obames te tere ambasadoreve te Bathores sekretarit te pergjithshem te NATES jo Nato se nuk egziston pse jo edhe te OKB e Dajlames!
  Qe fukaraja mos ‘dalldise’ nga festa e karnevaleve duhet te mos çkulet nga sheshi para parlamentit pa u dhene me referendum kryereforma e sistemit elektoral ku SOVRANI TE RRIMARE TEMPULLIN E TIJ TE VJEDHUR 25 VJET NGA BANDITE ME IMUNITET APO KUJSLINGE NE SHERBIM TE ANTISHQIPETARIZMES!

  Reply to this comment
 2. Raimond vlonjati July 19, 19:44

  Demokracia jone

  Kjo reforme nqs miratohet e ze shah mat demokracine
  Kthehemi tamam ne koloni

  Reply to this comment
 3. Raimond vlonjati July 19, 19:52

  Tani e tutje ne votojne …. dhe “Stalini” i numeron lol

  Nuk ka kuptim kjo refotme e tille ku nderkombetaret behen vendim-marres
  Aq me teper kur ne nuk jemi as anetare te EU
  Se po te ishim anetare te aeU edhe mund te justifikojej kjo reforme ne nje fare menyre

  Sala te rezistoje dhe tu kerkoje nderkombetareve qe te na bejne anetare te EU dhe pastaj le te behen keta nderkombetaret vendim marres

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*