19 maj 2017

May 19, 2017 01:10

19 maj 2017

May 19, 2017 01:10
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH May 19, 07:35

  SHSHEETT! ‘QELLIMI JUSTIFIKON MJETIN’!?
  ‘Kur nuk je i zoti,te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole’!
  ——–
  Nga nata e ‘marteses’ me shkes e dhendurrit Rama me zonjezen LUlushka kane humbur shume baste perjashtu shumices se popullit shqipetar brenda e me shume jashte qe eshte nata e pare qe kane fjetur ‘rehat’ se nuk kane degjuar as lehjet e ‘zagareve’ te vetequajtur gazetare dhe per arsyen e thjeshte qe nuk kame me se çfar te HUMBIN pas 25 27 vjetesh ngelur lakuriq pa shtet pa ekonomi pa pune e prone e pa ‘katandi’!

  Humbesit e pare jane ata qe ne vendet e civilizuara e me pakeze demokraci quhen pushtet i katert apo MEDIA qe duhet te heshtin se jane te dhjere sepse 27 vjet kane qene jo vetem pjese e krimit e duhet te ‘shpronesohen’ nje dite se kane propoganduar tere ‘markat’ e e letrave higjenike qe kane fshire bythen kreret e krimit e korrupsionit nga Meksi i pare tek Nano me gruan e dyte e deri tek Sali Neroni e perfunduar tek ‘presidenti’ i Ri apo Like florija! Shet!

  Humbesit e dyte jane tere kreret e bandave te quajtura nga keto ane ‘parti’ qe shqipetaret 27 vjet i kane konsideruar si kafshe apo bageti qe si GOMEREVE u kane hipur nje òerek shekulli dhe ne vendin e karrotes para hundes kane perdorur fantazmat me ere te mire ‘integrim’ ‘asocim’,’demokraci’,’pluralizem duke e joshur me Europen sikur te ish BORDELLO ashtu si ‘kamikazeve’ u thone pas vetevrasjes do shkoni ne parajse e atje gjene e pare qe do takoni jane 7 femra nudo qe do beni SEKS!?Shumicen e shqipetareve ajken e RINISE e arratisen ndersa VETE Berishat ,Nanot,Berishat,Metat,Berishat ,Blushat e tere antishqipetaret e karabushat e kthyen vendin e te pareve ne ÇIFLIG ku jetojne parajsen me soj e sorrollop edhe salisjanet edhe socialSSalistet dhe ne qender duke vjedhur me te duja duart metistet.Shqipetaret u ‘gezohen’ te pa ngrene 27 vjet brekeve e fishekzjarreve te Ermines dhe bredhin si mize pa koke si dhelpra pas KOQEVE te kalit te XENIT!

  Po fitues !?
  Edhe pse eshte shume shpejt te thuash e aqe me teper te arrish ne konkluzion brenda 24 oresh sepse edhe vete çifti Rama-Lulushka nuk dine se çfar te thone kaqe te ‘papritur’ u gjenden ne te njejtin ‘krevat’ por edhe per te qene pakeze OPTIMISTE pas 27 vjetesh ne DEPRESION ka shenja te ‘rilindjes’ se ‘Republikes se RE’ !
  Me ‘Republike te RE’ duhet te kuptojme ate te LU e jo Lulushkes ,ate te Vllahutin e jo te Vasos te LIS-Levizja Integrim Skrapar!

  Pakti i nenshkruar ca ng malli nga Rama e me shume nga halli nga Basha per ata qe ndihen te HUMBUR eshte ANTIKUSHTETUES dhe kjo ‘qendron’ sikur tek ne te kishim shtet apo kushtetute qe eshte kthyer ne leter higjenike per te ndertuar antishtetin ose shtetin paralel per ta tundur sa here u prisheshin interesat!
  Njesoj si nje prostitute pas 27 vjetesh ti kerkosh ti ruash virgjerine!

  Fitore nuk duhet te therrese jo vetem Basha qe eshte marre per veshi dhe futur ne ‘krevat’ me Ramen por as Rama qe 4 vjet edhe per gabime te tij e lidershipit pothuajse nuk beri ASNJE reforme per te ‘rilindur’ shtetin kryesisht per mekatin origjinal apo ‘hengrjen e NGJALES’ dhe shumica parlamentare ne parlament nuk arriti te PERFAQESONTE 1 Milion shuplakat sepse ish dhe vazhdon te jete ne konflikt te RENDE interesash!

  Rama apo kryeministri ka meriten perveò ato qe dihen nga e kaluara si PUNETOR ‘kokederr’ por edhe ne periudhen e reformes ne drejtesi e rilindjen e shtetit te shkruar e vene ne zbatim KATERCIPERISHT nga te huajt e ndonje intelektual te paket si puna e Xhafes,qe eshte pozicionuar nga ARSYEJA jo ‘zoti e ndihmofte Shqiperine’ eshte pozicionuar nga Perendimi dhe ka zbatuar me ose pa deshire me rezistence edhe nga brenda dhe nga elektorati parimin:’Per te ndertuar shtet duhet sakrifikosh pushtet’!?

  Elektorati i ashtuquajtur i majte nuk duhet flake per flake te akuzoje kryeministrin si istitucion i vetem legjitim pse ne prag zgjedhjesh beri ca nderrime ministrash teknike e u be qameti i madh kur tere ministrat e deputetet pa perjashtim kane jetuar e jetojne ne kurriz te nje populli me te varfer te Europes

  Esthe vetem fillimi por i vetemi fitues deri tani qe i hap rruge ‘Republikes se RE’ eshte ajo pjese e elektoratit te PD ne baze qe i thane JO bandes 27 vjet te Neronit Sali!!Vetem kjo PJESE mund ta rilinde PD dhe te konkuroje per pushtet jo ne keto zgjedhje e kete legjislature qe do jete e SHKURTER e do quhet KUSHTETUESE ku ne themel do kete kryereformen e drejtesise e shtetit te se drejtes dhe kryereformen radikale te sistemit elektoral ku popullit SHQIPETAR ti kthehet pas 27 vjetesh edhe SOVRANITETI edhe SHTETI!?
  Edhe kesaj radhe mund te na ndihmoje ‘fati’ se per shume arsye edhe te tyret edhe SHBA edhe BE jane bashkuar pa mohuar rolin gjerman òdo gje varet nga SOVRANI qe mos e shperdoroje VOTEN kuturu apo tek 128 bandat parti por te kuptoje se po shkohet drejt nje ‘bipolarizmi’ te domosdoshem per te mos u bere ‘kashte e koqe’ si deri tani e mos ‘vrasim’ vellai vellain per ‘politike’ qe ne kete vend nuk e hane as qente perveçse politikanet zagaret dhe ‘gazetaret’!

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit May 19, 08:03

  Dita,
  Titulli ne faqen e pare nuk qendron nga çdo pikepamje aqe me teper kur flitet ne shumes edhe pse me te drejte ini si shume te jre te ‘revoltuar’ !
  Kush ka votuar aleancen e ngjalave ka qene ‘koke palare’ se nuk mund te fuste ne burg Rama Saline pa futur me pare LIKE FLORINE qe me ZE e FIGURE ka kryer veper PENALE dhe jo vetem kaqe por pas emerimit kryekar kuvendi tani u ’emerua’ kryekar shteti!!
  Mos harrojme qe edhe nga kjo e perditeshme qe e ‘kemi si uje te paket’ shume shkrime e nga pena me emer perfshi edhe Duken apo Islamin i kane bere ‘fresk’ daj Metes si ‘politikan’ i hajduterise me paqe e dashuri me doren ne qafe e gishtin ne Bithe…

  Reply to this comment
 3. L.H May 19, 10:41

  Ne jemi 27 vjet te pushtuar e koloni e kerkojme shpetimin nga zoti.Ate nuk e qasnin ne fshat e ai kerkonte per grua vajzen e priftit.Kur 27 vjet nuk ngeli fazlliq pa na perdhunuar berishe e biberaj fevzinj e fullhane apo like florinj le ta provojme edhe gjermani…..

  As mund te paragjykohet e as jepen konkluzione ne nje vend 27 vjet pa shtet e ku qeverrite kujslinge ngaterrohen me shtetin e qeverrija me kryeministrin.

  Reply to this comment
 4. Ilda Kanada May 19, 10:51

  gramsh ç’far thote per kete ngjirizje pas asaj te gjirizit te Lalesit …??????????????

  Reply to this comment
 5. heroi i popullit Shefqet Peçi May 19, 12:50

  ‘Ne historikisht kemi qene si qente qe nuk hane ne nje Çanak,vetem Enver Hoxha na beri te hame bashke”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*