19 nentor 2017

November 19, 2017 02:00 Updated

19 nentor 2017

November 19, 2017 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH November 19, 09:13

  KATER ‘KOMANDOT’,PSE ‘DEZERTORE’ E JO HERONJ!?
  ‘Mjaft luftove per te tjere o fatkeq,kujto vendin tek ke lere dhe tek heq’
  ‘Mjaft leve per te tjere o ‘Kulla’,kujto vendin tek ke lere e po i humb vula!
  —————–
  ‘Tek ne- thosh pake a shume i madhi Noli -injoranti i di te gjitha dhe brenda dites patrioti behet tradhetar e tradhetari behet patriot’!
  Nuk ja vlen te meresh as me lehjet e Sali Neronit e as me lehjet e ish ‘gjeneralit’ tragjikomik kulla por duhet thene se ‘lehjet’ nuk behen me per ‘PADRONET’ e tyre por per dy arsye te tjera:Kujtojne ku ishin ne kohen e ‘shokut’ Enver si ‘ajka’ qe argetonin bllokmenet,jeten qe bene 27 vjet ne bllokun e ri dhe tani qe kane arritur ‘moshen e trete’ i tremb vetmija,vdekja e aqe me teper kur kane ngelur ‘si qen te rrahur’ e bastarde pa NJERI–QYQE!

  Ka ca dite qe kater ‘KOMANDO’ po qe se do i quajme te tille ne nje lloj ‘stervitje’jashte vendit nuk u kthyen bashke me grupin por ngelen ne Angli ashtu si me teper se gjysma e shqipetareve e moshes se tyre ka marre arratine dhe gjysma eshte ne pritje me plaòka ne krahe ti bashkangjitet gjysmes!?
  Kreret kujslinge te kesaj politike antishqipetare e zagaret e informacionit qe lehin per ta nuk po flasin e nuk po degjohen LEHJET si per ‘patentat e Tahirit’ po thuaj se fare !?

  Pse nuk flet ish komandanti i pergjithshem i forcave armatosura qe planifikoi organizoj e zhvilloi ‘Luften civile’ ne ’97-ten ,dhendurri serb Sali Neroni per kete ngjarje shume te rende ne nje shtet normal!?
  Se kerkon te fshije nga memorja duke vene ne moto teorine e rimocionit te Frojdit tere tragjedine e ish ushterise shqipetare shkerrmoqur e ngelur pa nam e nishan e vendi pa siguri mbrojtje rezerva kufi e ushteri nen drejtimin e tij me regji te krushkes SERBI!

  Se po te thote i dezertuan komandot Rames do ti kujtojne tradhetine e larte ndaj atedheut te tere GJENERALEVE te tij bashke me tere shefat e shtatmadhorise se ushtrise qe drejtoi kunder popullsise nga keshilltari e ish shefi i shtabit te pergjithshem Adem Copani e tere ‘gjeneralet’ e shtatmadorise qe me gjithe planet ‘OPERATIVE’ e ‘Strategjike’ e hartat e kasafortat qe perbenin ‘TEPER SEKRET’ te rendesise se veçante’ jane ne duar te tere AGJENTURAVE qe u ka sherbyer doktori nazist i ish bllokut te udheheqjes!?

  Pse nuk flet apo nuk i japin informacion ‘gjeneralet’ e ‘imamet’ per te mos i hapur pune ‘Hajdareve’ te prokurorise se KOQEVE te renda te hapin dosjet e GERDECIT dhe ‘aleati strategjik’ apo LU te sjellin ne Tirane tere SHTABIN e pergjithshem arratisur ne Amerike bashke me shefin e shtabit te pergjithshem ne GJYQIN USHTARAK ku bashke me ish ministrin ÇAM te mbrojtjes MEDIU te denohen me VDEKJE per tradheti te larte ndaj atedheut e gjenocid 27 vjet ndaj POPULLIT shqipetar!?

  Pse nuk flet ish komandanti i forcave te armatosura e ‘Divizionit SS Hajdari’ se tmerrohet nga krimet qe i ka bere sigurise se ketij vendi ngelur pa kufi mbrojtje e ushteri dhe 27 vjet ‘Keshilli i larte i sigurise’ ka qene ne duar te krushke Serbise e ‘nene ‘Rusise nepermjet te plotfuqishmit FAZLLIQ e kjo ben tradheti tjeter te larte ndaj ATEDHEUT!?

  Pse nuk flet kujslingu tjeter i ashtuquajturi Nishani per kater ‘komandot’ qe kane dezertuar ‘ushterine e vdekur’ dhe ti DEKOROJE ashtu si ka dekoruar tere KRRIMINELET diversantet antishqipetaret ne sherbim te te huajve e ‘Anglo amerikaneve’ aqe me teper qe keta nuk iken ne ‘Serbi’ e Rusi po ngelen ne ANGLI ne nje vend anetare te NATO qe kapter Nishani bashke me kalifin Sali e kane propoganduar si arritja me e madhe ne ‘DemoKroaci’!?Pse nuk kerkon te Dekorohen!?

  Pse nuk reagon i respektuari e nderuari nga shume shqipetare Alfred Moisiu si ish drejtues shteti i larte ne strukturat e MBROJTJES edhe ne ish shtetin shqipetar para ’90 dhe ne ANTISHTETIN apo shtetin e kalifatit pas ’90-tes ku ka mbajtur detyra si zevendes minister mbrojtje PARA kur kish ushteri mbrojtje shtet e kufi e deri minister mbrojtje e ‘komandant i pergjithshem i forcave te armatosura ‘ per tu mbrojtur nga KARKALECAT se jemi 27 vjet te PUSHTUAR e ne lidhjen ISLAMIKE!?

  Pse nuk del para popullit shqipetar ish kryetari i shtetit Alfred Moisiu e ti beje thirrje popullit :’ATEDHEU NE RREZIK’! Se ka 27 vjet pa ekonomi pa siguri pa mbrojtje pa kufij pa ASNJE REZERVE as per LUFTE e as per PAQE dhe hapesirat AJRORE-TOKESORE-DETARE jane ne duar te te huajve dhe kontrollohen 100 perqind nga te HUAJT!
  Si e konsideron STRATEGU ushtarak Alfred Moisiu ARRATISJEN e tere kuadrove te larte te ish ushtrise shqipetare jashte kufijve te te pareve perfshi dhe MINISTRA mbrojtjeje ,shefat e shtabeve te pergjithshem e tere ‘shtatmadhorise’ ne sherbim te kujt jane vene me gjithe ‘PLANET OPERATIVE E STRATEGJIKE’!?

  Pse nuk del Alfred Moisiu e te deklaroje TRADHETINE e larte ndaj ketij vendi e populli 27 vjet nga kreret e antishtetit ne sherbim te tere agjenturave duke perdorur si jorgan NATO-n ndrkohe qe nuk egziston Traktati i Varshaves!?Ku perfundoi tere potenciali ushtarak i ish shtetit shqipetar,armatimi,municioni fllota detare e ajrore ne duar te NIPIT serb SYPESHKAQEN e kush do gjykohet nga GJYKATE USHTARAKE per tradheti te larte ndaj Atedheut!?

  Pse nuk del te bej thirrje shqipetareve Alfred Moisiu :Atedheu ne rrezik’ se ne si popull nuk jemi te pergatitur per asnje lloj LUFTE e mbrojtje as nga nje lloj armiku e as per nje dite pale per lufte te gjate e kunder koalicion armiqsh ne situatat me te veshtira:Deti-toka.ajri se edhe VEND KOMANDAT,VEND DREJTIMET dhe tere vend strehimet e rezervat jane kthyer ne Bordello nga Edvini ndersa pasurite ne flori nga Salija e Like florija ndersa DULET ngrejne flamurin e VORIO EPIRIT ne mes te Ameriqise si dikur Zografi ne tere jugun e Shqiperise!?

  KATER ‘Komandot’ kane bere ate qe do bente çdo shqipetar i ndershem dhe patrion pas 27 vjetesh pa SHTET:Abandonimin e se keqes,antishtetin apo shtetin e kalifatit!Abandonimin e nje parlamenti kujsling antishqipetar,abandonimin e ‘eproreve’ antishqipetare krriminele e miliardere qe per te mbrojtur PASURITE e tyre MILIARDARE paguajne me 5 QI NDARKA nizame qe te behen KOKE TURKU ne gjithe vendet ku duan KOLONIZATORET e te vriten per llogari te PRINC XENIT e princeshes MEVLANI te ‘zonjes se pare’ qe jeton parajsen ne Hollande me pasurite e shqipetareve e burrin e saj vrases ne Tirane te shqipetareve!?
  Te abandonojne tere luftrat qe perdoren shqipetaret si ‘KOKE PALARE’ per te vrare miliona femije ne Irak ,Afganistan,Pakistan ndersa te AFERMIT e tyre ti vrasin kreret e antishtetit si ‘Koke palare’ per te mbrojtur pasurite e kalif Salise e Like Florise kur mbi qiellin shqipetar fluturojne fllotat ajrore te Serbise,greqise e Italise!?

  P.S Me ke do luftojne neser ‘komandot’ shqipetare me rroga sa ato qe fshi ballin Erik Fullani e bythen Armina,sikur ushtrija greke drejtuar nga Dule Zografi te drejtohen drejt Shkumbinit!?Me vellezerit e nje GJAKU 20-30 vjeçaret emigrante ne Greqi qe bejne sherbimin ushtarak ne ushterine greke dhe betimin greqish apo me ‘shqipetaret’ moshatare ne sherbim te ISIS!?
  ‘KATER HERONJ’!?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH November 19, 09:27

  KATER ‘KOMANDOT’,PSE ‘DEZERTORE’ E JO HERONJ!?
  ‘Mjaft luftove per te tjere o fatkeq,kujto vendin tek ke lere dhe tek heq’
  ‘Mjaft leve per te tjere o ‘Kulla’,kujto vendin tek ke lere e po i humb vula!
  —————–
  ‘Tek ne- thosh pake a shume i madhi Noli -injoranti i di te gjitha dhe brenda dites patrioti behet tradhetar e tradhetari behet patriot’!
  Nuk ja vlen te meresh as me lehjet e Sali Neronit e as me lehjet e ish ‘gjeneralit’ tragjikomik kulla por duhet thene se ‘lehjet’ nuk behen me per ‘PADRONET’ e tyre por per dy arsye te tjera:Kujtojne ku ishin ne kohen e ‘shokut’ Enver si ‘ajka’ qe argetonin bllokmenet,jeten qe bene 27 vjet ne bllokun e ri dhe tani qe kane arritur ‘moshen e trete’ i tremb vetmija,vdekja e aqe me teper kur kane ngelur ‘si qen te rrahur’ e bastarde pa NJERI–QYQE!

  Ka ca dite qe kater ‘KOMANDO’ po qe se do i quajme te tille ne nje lloj ‘stervitje’jashte vendit nuk u kthyen bashke me grupin por ngelen ne Angli ashtu si me teper se gjysma e shqipetareve e moshes se tyre ka marre arratine dhe gjysma eshte ne pritje me plaçka ne krahe ti bashkangjitet gjysmes se pare!?
  Kreret kujslinge te kesaj politike antishqipetare e zagaret e informacionit qe lehin per ta nuk po flasin e nuk po degjohen LEHJET si per ‘patentat e Tahirit’ po thuaj se fare !?

  Pse nuk flet ish ‘komandanti i pergjithshem i forcave armatosura’ qe planifikoi organizoj e zhvilloi ‘Luften civile’ ne ’97-ten ,dhendurri serb Sali Neroni per kete ngjarje shume te rende ne nje shtet normal!?
  Se kerkon te fshije nga memorja duke vene ne moto teorine e rimocionit te Frojdit tere tragjedine e ish ushterise shqipetare shkerrmoqur e ngelur pa nam e nishan e vendi pa siguri mbrojtje rezerva kufi e ushteri nen drejtimin e tij me regji te krushkes SERBI!?

  Se po te thote : ‘Dezertuan komandot Rames’ do ti kujtojne tradhetine e larte ndaj atedheut te tere GJENERALEVE te tij ,KRYEGJENERALIN Gazidede bashke me tere shefat e shtatmadhorise se ushtrise qe drejtoi kunder popullsise nga keshilltari e ish shefi i shtabit te pergjithshem Adem Copani e tere ‘gjeneralet’ e tjere qe me gjithe planet ‘OPERATIVE’ e ‘Strategjike’ e hartat e kasafortat qe perbenin ‘TEPER SEKRET’ te rendesise se veçante’ jane ne duar te tere AGJENTURAVE qe u ka sherbyer doktori nazist i ish bllokut te udheheqjes!?

  Pse nuk flet apo nuk i japin informacion ‘gjeneralet’ e ‘imamet’ per te mos i hapur pune ‘Hajdareve’ te prokurorise se KOQEVE te renda te hapin dosjet e GERDECIT dhe ‘aleati strategjik’ apo LU te sjellin ne Tirane tere SHTABIN e pergjithshem arratisur ne Amerike bashke me shefin e shtabit te pergjithshem ne GJYQIN USHTARAK ku bashke me ish ministrin ÇAM te mbrojtjes MEDIU te denohen me VDEKJE apo disa ‘burgime te perjeteshme’ si TOTO RINA per tradheti te larte ndaj atedheut e gjenocid 27 vjet ndaj POPULLIT shqipetar!?

  Pse nuk flet ish komandanti i forcave te armatosura e ‘Divizionit SS Hajdari’ se tmerrohet nga krimet qe i ka bere sigurise se ketij vendi ngelur pa kufi mbrojtje e ushteri dhe 27 vjet ‘Keshilli i larte i sigurise’ ka qene ne duar te krushke Serbise e ‘nene ‘Rusise nepermjet te plotfuqishmit FAZLLIQ qe komandonte e shkerdhente tere anataret e keshillit te ‘sigurise’ si tere familjaret e Salise e kjo ben tradheti tjeter te larte ndaj ATEDHEUT!?

  Pse nuk flet kujslingu tjeter i ashtuquajturi Nishani per kater ‘komandot’ qe kane dezertuar ‘ushterine e vdekur’ dhe ti DEKOROJE ashtu si ka dekoruar tere KRRIMINELET diversantet antishqipetaret ne sherbim te te huajve e ‘Anglo amerikaneve’ aqe me teper qe keta nuk iken ne ‘Serbi’ e Rusi se nuk ndihen agjente as te Jarit e as serbit SALI po ngelen ne ANGLI ne nje vend anetare te NATO qe kapter Nishani bashke me kalifin Sali e kane propoganduar si arritja me e madhe ne ‘DemoKroaci’!?Pse nuk kerkon e insiston te Dekorohen!?

  Pse nuk reagon i respektuari e nderuari nga shume shqipetare Alfred Moisiu si ish drejtues shteti i larte ne strukturat e MBROJTJES edhe ne ish shtetin shqipetar para ’90 dhe ne ANTISHTETIN apo shtetin e kalifatit pas ’90-tes ku ka mbajtur detyra si zevendes minister mbrojtje PARA kur kish ushteri mbrojtje shtet e kufi e deri minister mbrojtje e ‘komandant i pergjithshem i forcave te armatosura ‘ per tu mbrojtur nga KARKALECAT se jemi 27 vjet te PUSHTUAR e ne lidhjen ISLAMIKE!?

  Pse nuk del para popullit shqipetar ish kryetari i shtetit Alfred Moisiu e ti beje thirrje popullit :’ATEDHEU NE RREZIK’! Se ka 27 vjet pa ekonomi pa siguri pa mbrojtje pa kufij pa ASNJE REZERVE as per LUFTE e as per PAQE dhe hapesirat AJRORE-TOKESORE-DETARE jane ne duar te te huajve dhe kontrollohen 100 perqind nga te HUAJT!
  Si e konsideron STRATEGU ushtarak Alfred Moisiu ARRATISJEN e tere kuadrove te larte te ish ushtrise shqipetare jashte kufijve te te pareve perfshi dhe MINISTRA mbrojtjeje ,shefat e shtabeve te pergjithshem e tere ‘shtatmadhorise’ ne sherbim te kujt jane vene me gjithe ‘PLANET OPERATIVE E STRATEGJIKE’!?

  Pse nuk del Alfred Moisiu e te deklaroje TRADHETINE e larte ndaj ketij vendi e populli 27 vjet nga kreret e antishtetit ne sherbim te tere agjenturave duke perdorur si jorgan NATO-n ndrkohe qe nuk egziston Traktati i Varshaves!?Ku perfundoi tere potenciali ushtarak i ish shtetit shqipetar,armatimi,municioni fllota detare e ajrore ne duar te NIPIT serb SYPESHKAQEN e kush do gjykohet nga GJYKATE USHTARAKE per tradheti te larte ndaj Atedheut!?

  Pse nuk del te bej thirrje shqipetareve Alfred Moisiu :Atedheu ne rrezik’ se ne si popull nuk jemi te pergatitur per asnje lloj LUFTE e mbrojtje as nga nje lloj armiku e as per nje dite pale per lufte te gjate e kunder koalicion armiqsh ne situatat me te veshtira:Deti-toka.ajri se edhe VEND KOMANDAT,VEND DREJTIMET dhe tere vend strehimet e rezervat jane kthyer ne Bordello nga Edvini ndersa pasurite ne flori nga Salija e Like florija ndersa DULET ngrejne flamurin e VORIO EPIRIT ne mes te Ameriqise si dikur Zografi ne tere jugun e Shqiperise!?

  KATER ‘Komandot’ kane bere ate qe do bente çdo shqipetar i ndershem dhe patrion pas 27 vjetesh pa SHTET:Abandonimin e se keqes,antishtetin apo shtetin e kalifatit!Abandonimin e nje parlamenti kujsling antishqipetar,abandonimin e ‘eproreve’ antishqipetare krriminele e miliardere qe per te mbrojtur PASURITE e tyre MILIARDARE paguajne me 5 QI NDARKA nizame qe te behen KOKE TURKU ne gjithe vendet ku duan KOLONIZATORET e te vriten per llogari te PRINC XENIT e princeshes MEVLANI te ‘zonjes se pare’ qe jeton parajsen ne Hollande me pasurite e shqipetareve e burrin e saj vrases ne Tirane te shqipetareve!?
  Te abandonojne tere luftrat qe perdoren shqipetaret si ‘KOKE PALARE’ per te vrare miliona femije ne Irak ,Afganistan,Pakistan ndersa te AFERMIT e tyre ti vrasin kreret e antishtetit si ‘Koke palare’ per te mbrojtur pasurite e kalif Salise e Like Florise kur mbi qiellin shqipetar fluturojne fllotat ajrore te Serbise,greqise e Italise!?

  P.S Me ke do luftojne neser ‘komandot’ shqipetare me rroga sa ato qe fshi ballin Erik Fullani e bythen Armina,sikur ushtrija greke drejtuar nga Dule Zografi te drejtohen drejt Shkumbinit!?Me vellezerit e nje GJAKU 20-30 vjeçaret emigrante ne Greqi qe bejne sherbimin ushtarak ne ushterine greke dhe betimin greqish apo me ‘shqipetaret’ moshatare ne sherbim te ISIS!?
  ‘KATER HERONJ’!?

  Reply to this comment
 3. MIGJENI November 19, 10:15

  ‘Dy hapa para,dy hapa mbrapa,
  me kambe te zbathun,
  me zemer te plasun,
  dy hapa djathtas,dy hapa majtas,
  me floke te thime,
  me ndjesi te ngrime,
  (Dikur
  kur gjite e saj me kreni
  shperthejshin n’arome,
  kur ish e njome–
  atehere e dashurojshin shume zotni
  E sot?)”

  Reply to this comment
 4. Rilindja kombetare November 19, 12:54

  HERONJ INTERNACIONALE SI SHQIPETARE QE PARALAJMEROJNE VDEKJEN E NJE SHTETI E NJE KOMBI 27 VJET NE REANIMACION!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. 'Ja vdekje ja liri...' November 19, 13:06

  Ky vend nuk behet….
  Pa u kthyer te perballen me drejtesine shqipetare tere politikanet e inkriminuar ne Amerike…
  Pa u kthyer tere deputete ministra e hajdarAGA te strehuar ne Amerike…….
  Pa u kthyer tere diplomate perfshi Nehat Kullat me emra ‘Pellumb’…….
  Pa u kthyer tere ish ushtaraket shqipetare te gjykohen o si heronj o si tradhetare!Prokurore,gjyqtare bankjere…..hajdare salisjane metiste socialSSaliste fevzinj e gomare……

  O gjithe azilkerkuesve ne Amerike tu njihet e drejta e ‘Azilit politik’ se ne Shqiperi ka regjim fashist i Pinoçetit Berisha i cili duhet te varet ne mes te Tiranes O duhet te kthehen e gjykohen si tradhetare nga ‘sistemi demokratik’ i Salise e like florise!!!!!!
  RRUGE E MESME ESHTE SHPERBERJAAAAAAAAA

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim