19 prill 2018

April 19, 2018 03:20

19 prill 2018

April 19, 2018 03:20
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH April 19, 10:42

  2018-TA?PAK DRITE!
  Kur ‘integrimi’ 28 vjet propogandohet si ‘xheneti’!
  ———————–
  Kreret e antishtetit te bathores e qeverrite kujslinge bashke me Zagaret e dizinformacionit e ‘ambasadoret’ 28 vjet ua propogandojne ‘INTEGRIMIN’ ‘koke palareve’ si parajse ashtu si kreret e xhihadit u propogandojne Kamikazeve XHENETIN ku i presin ‘7 femra te shendosha e te virgjera qe nuk ngopen kurre duke bere SEKS e nga qielli zbresin shpende te pjekura sipas deshires!Shkurt ‘Qef o qef qe ben dervishi,pi raki ha thela mishi’!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ ngelur shume me keq se kamikazet te marin vesh se28 vjet jane MASHTRUAR duke i vrare vetevrare e shpronesuar duke i terhequr ZVARRE si GOMARE duke u mbajtur karroten ‘integrim’ tek hunda dhe Europen e kane propoganduar ashtu si demoKroacine si BORDELLO ku haet piet e Q… pa punuar e pa asnje tregues e parameter por vetem IKJE!?

  Pak drite! Qe ‘koke palaret’ ne vend qe te kerkojne ndjekje PENALE per tere KRERET e antishtetit nga ’90 e deri me sot se bashku me tere mender ErMajlindat e ‘integrimit’ ne Shishtufine per HAJDUTERI vazhdojne e degjijne perrallat e tyre per integrim neper ‘klubet e Selanikut’ se kush ka meriten qe shqipetaret 28 vjet i kane derguar ne ‘Boten tjeter’ apo ne xhenet!
  Tere ministrat e ‘integrimit’ me 200 nepunes te pa pune u kane harxhuar shqipetareve çdo vit 200 MILION lek te reja qe bejne 200 MilionX25 Vjet=5 MILIARD!
  Pse nuk mer ne ndjekje penale prokurorija tere Kryeministrat,ministrat e financave,governatoret e bankes dhe ErMajlindat e ‘Integrimit’ qe me MILIARDAT e shqipetareve me te varferit e Ballkanit kane bere ORGJI me misionare e ‘ambasadore ‘ te huaj!?

  Pak drite!Qe koke palaret ne vend te vazhdojne te ndahen e te bejne tifozllik KRIMIT e ‘integrimit’ ne Shishtufine se kush ka meritat e SKLLAVERIMIT pse nuk bejne pyetjen krereve te xhihadit ne kete vend e Kalif SALISE qe thosh ‘NE JEMI NORVEGJI’!
  Pse e kerkojme integrimin kur ‘jemi Norvegji’ kur ajo Norvegjija bashke me ZVICREN dy nga vendet me te ZHVILLUARA te kontinentit Europe nuk jane pjese e BE-se!
  Pse ua propogandojne ‘koke palareve’ integrimin qe te marin rruget si sot e 28 vjet nga syte kembet te shkojne ne XHENET e PARAJSEN tokesore ta gezojne kreret e krimit korrupsionit me tere soj e sorollop Zagare fevzinj,xen sypeshkaqen e ish bllokmene te vjeter e te rinj!

  Pak drite!Qe koke palaret ta marin vesh mire se kreret e xhihadit ne kete vend kane propoganduar ashtu si xhihadistet e kreret e ISIS teorine ‘Beni si them une e mos beni si bej une’ ose thenjet e diktatoreve ‘Armiamoci e andatevi’,ose ju ‘koke palare TUTJE e ne kreret e xhihadit KETU!
  Ç’far NDRYSHIMESH ne çdo pikpamje ka patur ish Shqiperija me Norvegjine dhe Zvicren si pozicion gjeografik ,pasuri natyrore e tokesore popullsi,siperfaqe e nivel intelektual e shkencor qe sot NE jemi vendi me varfer i Ballkanit ndersa Norvegjija e Zvicera me te zhvilluarit e Europes pa qene pjese e BE-se!
  Ku eshte qellimi qe 28 vjet propogandohet ‘integrimi’ kur sipas grup moshave 1/3 e popullsise rreth 1 MILION ka vdekur dhe gjysma 2 MILION e ikur nga keto troje ndersa nder 2 MILION te ikur 1/3 e rinise brezit te se ardhmes ne immigrim ose rreth 1 MILION nuk di shkrim e kendim nderkohe qe ne trojet e te pareve po popullohemi me xhihadiste muxhahedine e po mbjelli Minare Mjeriminjorance shperberje!?
  KU E KERKOJNE KRERET E XHIHADIT INTEGRIMIN TEK TREGUESIT APO IKJA PA KTHIM!?

  Pak drite! –Shakaxhinjte ‘ambasadore’ te SHBA-ve dhe BE-se vazhdojne tallin bythen me nje popull ne duar te krereve te xhihadit ngelur pa shtet pa pasuri pa atedhe !Kaçurelsja Vllahutin ka ‘harruar’ tu thote alabakeve ne pushtet ate qe u tha 1 vit me pare:REFORMEN E SISTEMIT ELEKTORAL’ qe ne mos ti shpjere te gjithe ne BURG ti shpjere SOVRANI ne shtepi !
  Kinezi LU flet per ‘FESTA’ dhe si ‘peshkatar’ me rrjete te shpuar flet per kapje ‘peshqish te medhenj’!
  A ka me tallje se sa nje ambasador i kerkon nje qUrravuije kujslinge te beje ‘REFORMA’ deri ne Qershor per 60 dite ato qe nuk ka bere per 6 VJET!?

  P.S.-Nje mender ‘minister’ i pa pergjegjshem me emerin GJIK NURI vazhdon e mburret se ka gjetur MILIONA dollare borxh per te MBULUAR projektet e KRIMIT te rrugeve Tirane -Elbasan,rrugen Kukes -Morine,Qukes-qaf Plloçe!!!Ku i çojne ‘koke palaret keto RRUGE?
  Ne mos ne Janine ne ‘xhenet’ ose Gremine!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH April 19, 10:49

  2018-TA?PAK DRITE!
  Kur ‘integrimi’ 28 vjet propogandohet si ‘xheneti’!
  ———————–
  Kreret e antishtetit te bathores e qeverrite kujslinge bashke me Zagaret e dizinformacionit e ‘ambasadoret’ 28 vjet ua propogandojne ‘INTEGRIMIN’ ‘koke palareve’ si parajse ashtu si kreret e xhihadit u propogandojne Kamikazeve XHENETIN ku i presin ‘7 femra te shendosha e te virgjera qe nuk ngopen kurre duke bere SEKS e nga qielli zbresin shpende te pjekura sipas deshires!Shkurt ‘Qef o qef qe ben dervishi,pi raki ha thela mishi’!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ ngelur shume me keq se kamikazet te marin vesh se28 vjet jane MASHTRUAR duke i vrare vetevrare e shpronesuar duke i terhequr ZVARRE si GOMARE duke u mbajtur karroten ‘integrim’ tek hunda dhe Europen e kane propoganduar ashtu si demoKroacine si BORDELLO ku haet piet e Q… pa punuar e pa asnje tregues e parameter por vetem IKJE!?

  Pak drite! Qe ‘koke palaret’ ne vend qe te kerkojne ndjekje PENALE per tere KRERET e antishtetit nga ’90 e deri me sot se bashku me tere mender ErMajlindat e ‘integrimit’ ne Shishtufine per HAJDUTERI vazhdojne e degjijne perrallat e tyre per integrim neper ‘klubet e Selanikut’ se kush ka meriten qe shqipetaret 28 vjet i kane derguar ne ‘Boten tjeter’ apo ne xhenet!
  Tere ministrat e ‘integrimit’ me 200 nepunes te pa pune u kane harxhuar shqipetareve çdo vit 200 MILION lek te reja qe bejne 200 MilionX25 Vjet=5 MILIARD!
  Pse nuk mer ne ndjekje penale prokurorija tere Kryeministrat,ministrat e financave,governatoret e bankes dhe ErMajlindat e ‘Integrimit’ qe me MILIARDAT e shqipetareve me te varferit e Ballkanit kane bere ORGJI me misionare e ‘ambasadore ‘ te huaj!?

  Pak drite!Qe koke palaret ne vend te vazhdojne te ndahen e te bejne tifozllik KRIMIT e ‘integrimit’ ne Shishtufine se kush ka meritat e SKLLAVERIMIT pse nuk bejne pyetjen krereve te xhihadit ne kete vend e Kalif SALISE qe thosh ‘NE JEMI NORVEGJI’!
  Pse e kerkojme integrimin kur ‘jemi Norvegji’ kur ajo Norvegjija bashke me ZVICREN dy nga vendet me te ZHVILLUARA te kontinentit Europe nuk jane pjese e BE-se!
  Pse ua propogandojne ‘koke palareve’ integrimin qe te marin rruget si sot e 28 vjet nga syte kembet te shkojne ne XHENET e PARAJSEN tokesore ta gezojne kreret e krimit korrupsionit me tere soj e sorollop Zagare fevzinj,xen sypeshkaqen e ish bllokmene te vjeter e te rinj!

  Pak drite!Qe koke palaret ta marin vesh mire se kreret e xhihadit ne kete vend kane propoganduar ashtu si xhihadistet e kreret e ISIS teorine ‘Beni si them une e mos beni si bej une’ ose thenjet e diktatoreve ‘Armiamoci e andatevi’,ose ju ‘koke palare TUTJE e ne kreret e xhihadit KETU!
  Ç’far NDRYSHIMESH ne çdo pikpamje ka patur ish Shqiperija me Norvegjine dhe Zvicren si pozicion gjeografik ,pasuri natyrore e tokesore popullsi,siperfaqe e nivel intelektual e shkencor qe sot NE jemi vendi me varfer i Ballkanit ndersa Norvegjija e Zvicera me te zhvilluarit e Europes pa qene pjese e BE-se!
  Ku eshte qellimi qe 28 vjet propogandohet ‘integrimi’ kur sipas grup moshave 1/3 e popullsise rreth 1 MILION ka vdekur dhe gjysma 2 MILION e ikur nga keto troje ndersa nder 2 MILION te ikur 1/3 e rinise brezit te se ardhmes ne immigrim ose rreth 1 MILION nuk di shkrim e kendim nderkohe qe ne trojet e te pareve po popullohemi me xhihadiste muxhahedine e po mbjelli Minare Mjeriminjorance shperberje!?
  KU E KERKOJNE KRERET E XHIHADIT INTEGRIMIN TEK TREGUESIT APO IKJA PA KTHIM!?

  Pak drite! –Shakaxhinjte ‘ambasadore’ te SHBA-ve dhe BE-se vazhdojne tallin bythen me nje popull ne duar te krereve te xhihadit ngelur pa shtet pa pasuri pa atedhe !Kaçurelsja Vllahutin ka ‘harruar’ tu thote alabakeve ne pushtet ate qe u tha 1 vit me pare:REFORMEN E SISTEMIT ELEKTORAL’ qe ne mos ti shpjere te gjithe ne BURG ti shpjere SOVRANI ne shtepi !
  Kinezi LU flet per ‘FESTA’ dhe si ‘peshkatar’ me rrjete te shpuar flet per kapje ‘peshqish te medhenj’!
  A ka me tallje se sa nje ambasador i kerkon nje qUrravuije kujslinge te beje ‘REFORMA’ deri ne Qershor per 60 dite ato qe nuk ka bere per 6 VJET!?

  P.S.-Nje mender ‘minister’ i pa pergjegjshem me emerin GJIK NURI vazhdon e mburret se ka gjetur MILIONA dollare borxh per te MBULUAR projektet e KRIMIT te rrugeve Tirane -Elbasan,rrugen Kukes -Morine,Qukes-qaf Plloçe!!!Ku i çojne ‘koke palaret keto RRUGE?
  Ne mos ne Janine ne ‘xhenet’ ose Gremine!
  Po ky mender ‘minister’ para ca kohesh deklaroi me mburrje qe me para borxh do investonte 1 MILIARD per ujesjelles ne ‘Gjirizin e Lalesit’ per te bere not Neron Salija e biçiklete ne uje Like florija nderkohe qe ‘koke palaret’ kane 28 vjet qe ujin e marin nga Saharaja me valute dhe notojne ne Mut ne brigjet e Adriatikut e Jonit ku derdhen fekalet nga Vilat e LLAGEMEVE te ‘Burrave te shtetit’!KY QUHET ‘INTEGRIM’ nga lopet laramane ErMajlindat MonaLiket e Gjoshat!

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit April 19, 12:33

  Kur nje populli vazhdohet me force te shohe degjoje e perdhunohet pas 28 vjetesh nga dy antishqipetaret krriminelet e hajdutet me te medhenj ne historine 100 vjeçare ai nuk mund te quhet me popull por nje grup qensh bastarde dhe vlen shprehja e heroit te popullit Shevqet Peçi….
  ”Ne shqipetaret historikisht kemi qene nje grup qensh qe vetem Enver Hoxha na vuri te hame ne te njejtin çanak”

  Reply to this comment
 4. Nazmi Bitri April 19, 15:09

  Nuk shkruani asnjihere per deshtimet e Rilindjes. A thua sipas jush punet po i shkojne fjolle Qeverise> Ju e keni luften vetem me opoziten prandaj ju lutem nderrojani titullin gazetes: oase ZP ose Nata

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim