Aksidenti i besimtarëve, 2 prej të plagosurave në gjendje të rëndë

May 30, 2016 16:41

Aksidenti i besimtarëve, 2 prej të plagosurave në gjendje të rëndë

2 nga 10 gratë e plagosura në autobusin që u dogj të premten në qytetin e Krujës janë ende në rrezik serioz për jetën.

Ekipi i mjekëve të Djegie-Plastikës që po merret me trajtimin e tyre pohon se ata kanë dëmtim në më shumë se 50% të trupit.

Një prej pacienteve pritet që të dërgohet për trajtim të specializuar jashtë vendit.

Në shërbimin e Djegie-plastikës në Qendrën Spitalore Universitare gjenden 10 prej të plagosurave.

Sipas mjekëve 8 janë në terapi intensive dhe 2 në pavion në gjendje më të stabilizuar.

May 30, 2016 16:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim