KOPERTINA, 20 dhjetor 2015

December 20, 2015 00:11

KOPERTINA, 20 dhjetor 2015

December 20, 2015 00:11
Komento

4 Komente

 1. f December 20, 01:21

  pa sulo gradecin enver hoxha do ishte eleminuar qe ne vitet 50-60.

  habia me e madhe eshte me ca dipllomate amerikane te nivelit ordiner dhe ca vuvuzela si biberraj qe kane nje urrejtje kozmike per enver hoxhen.

  nqs paka qene kaq i tmerrshem pse nuk na shpetuat o elez zeherri..

  aaaaaa. nqs se ka qene trim dhe se cante meendren per superfuqite…jepini cezarit ate qe i takon.

  eshte koha qe amerika zyrtare te njohe meritat e armikut te saj me te dobishem…

  ENVER HOXHA
  Ne vendin qe ka liri
  Do ngre bustin me flori
  Enver Hoxhen djale te ri
  Per cdo dite do ndez e qiri

  Prane statujes se Lirise
  Te ndrije ylli I Shqiperise
  Rrugen ti tregoj vegjelise
  Qe te shkoi drejt diturise

  Ta marr vesh bota mbare
  Enver Hoxha ish Shqiptare
  Ndricoi naten si fanare
  Leshoi drite per te pare

  Zhduku bej dhe yzmeqare
  Malet i kthehu ugare
  Grur dhe miser ne hambare
  I la bangat me thesare

  Ai shkriu malet me bore
  I vuri Shqiperis kurore
  Se vet ish madheshtore
  Si ylberi me kolore

  Te quajten dhe dictatore
  Ata qe te puthnin dore
  Vet na dolen dezertore
  U shiten per nje lakrore

  Historia eshte percare
  Kane dale larte ca zuzare
  Deri dije syte pa lare
  Sot jane shpallur si te pare

  Kuvendojne mizat e kalit
  Neper pellgjet e mocalit
  Duan ti ulin majen e malit
  Se nuk shohin nga syte e ballit

  Eshte diamant gurri gjerdanit
  Mbi kuroren e Vatanit
  Lare nga gjaku i istikamit
  Se thane dot ere e murlanit

  Ne per ty jemi krenare
  Per cdo dit lule mbi vare
  U derdh loti i papare
  Ne cdo vend ku kish shqiptare

  Larte ne qiell me shkreptime
  Malet leshuan bubullime
  Lumenjt fryhen me terbim
  Populli qau me ngasherime

  Planetet derguan kurore
  E percollen dor me dore
  Si kristali me debore
  E vendosen mbi Tomore

  Dallget deti do ti ndale
  Dielli do te ndris ngadale
  E verteta ne drite do dale
  Kush na ishte ai djale

  O Enver ylli me nure
  Populli nuk te haron kure
  Do ta ngreme kalan me gure
  Do te qendisim ne Flamure

  E bere dimrin pranvere
  Largove stuhit me ere
  Bere shum gjera me vlere
  O Hazreti yne Envere

  O Mason mendje ndritur
  E gjith vepra qe ke ngritur
  Do te ngelet e skalitur
  Neper shekuj e rinditur

  Reply to this comment
 2. Jugori December 20, 02:00

  Nje kove me mut ne vend te luleve siper varrit te tij,dhe ate te E.Hoxhes.keshtu thuhet ketej nga jugu per ata njerez qe kane bere keq.le te veje dhe ti sherbej si qen besnik edhe ne boten tjeter tiranit te ketij populli,duke bere bashke shoqeri ne ferr.e di qe s’eshte mire te gezohesh per vdekjen e tjetrit,por per disa plehra te tilla edhe zoti nuk ta quan mekat.FERR,te mbare bashke me komandantin tend,o Sulo…….

  Reply to this comment
 3. Jugori December 20, 05:04

  mos ma fshi komentin o admin???e di se ju dhimbset xha Sulua,por s’kemi ca ti bejme….fatkeqesisht emri i tij eshte i lidhur me faqen me te erret te historise se ketij vendi.e di qe ju te Dites keni dhembshuri per eterit tuaj dhe per shokun Enver,por ska gje kurajo per xha Sulon,ne fund te fundit iku 90 e kusur e me kembe e dore.

  Reply to this comment
 4. enea December 20, 09:46

  u prefsh ne paqe sulo, i qendrove besnik idealit dhe enverit deri ne fund, tamem njeri me ideale!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*