20 gusht 2018

August 20, 2018 02:00 Updated

20 gusht 2018

Nga Arkiva

August 20, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH August 20, 09:53

  KODI MORAL DHE KODI PENAL!
  ‘Qielli hyjnor siper meje,ligjet e moralit brenda meje’E.Kant
  —————–
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Koke palare’ ‘Hajdare’ dhe Zagare te dizinformacionit,
  Pas tridhjet vjet lufte kunder mullinjve me ere te kamunizmit ku per fat te ‘keq’ as u vra as u zu rob ndonje kAmunist nga doktori i bllokut dhe çunat e bllokut qe e drejtuan kete ‘lufte’,Nje GJERMAN ‘komunist’ raportues per Shqiperine ne Bundestag thote:
  ”Nuk ka hapje negociatash per Shqiperine pa u bere Reforma e sistemit Zgjedhor qe do zbatohet edhe ne zgjedhjet vendore”
  Shqip:Mos vazhdoni lojen Nuse-Dajash me njeri tjetrin e luften me ballisa e partizane si Alabake krriminele hajdute e antishqipetare po beni kryereformen e sistemit elektoral ku popullit SHQIPETAR pas 28 vjetesh ti ktheni SOVRANITETIN qe ua kini deleguar 128 Bandave parti!
  Me troç:Me ju nuk mund te hapen KURRE negociata!

  MORALI!?
  Ate qe tha Gjermani Thorstejn Freji pa doreza indirekt e ka thene edhe ndonje misionar tjeter i BE-se perjashtu ‘ambasadoreve’ kineze te SHBA-ve qe bashke me ‘burrat e shtetit’ dhe ‘yjet ne ngjitje’ nuk u ka interesuar kurre qe ky vend e ky popull te jete i LIRE,SOVRAN dhe i PA VARUR!!

  Per reformen e sistemit elektoral si KRYEREFORMA e tere reformave per rilindjen e shtetit dhe rikthimin e SOVRANITETIT popullit shqipetar personalisht ne kete te perditeshme e kam ‘nenvizuar’ gati ne çdo shkrim si e vetemja alternative per te nxjere shtetin nga Gremina dhe njekohesisht i rikthen sovranitetin shqipetareve dhe u tregon vendin qe meritojne krrimineleve .hajduteve me imunitet dhe antishqipetareve!

  Nese nuk e kemi te ‘drejten’ ti paragjykojme 100 perqind kete politike qe duhet te shkoje ne BURG per dhjetra vepra penale se kete e vendos Drejtesija nepermjet ‘Kodit penal’,e gezojme te drejten si Zgjedhes e si shqipetare ta themi me plot GOJEN se 100 Perqind e kesaj ‘politike’ nuk e ka te drejten MORALE te jete ne krye te tere istitucioneve te ‘antishtetit’ apo kalifatit te Bathores si Varrmihes te ish shtetit Shqipetar!

  Nese behet nje REFERENDUM mbare popullor qe krahas miratimit te REFORMES-ZGJEDHORE te zgjedhe edhe 70 Deputetet me emer e mbiemer direkt Veshtire ose gati e pa mundur qe nder ta te figurojne emera ne mos KRRIMINAL po pa moral si Sali Neroni,bashke me ‘Hajdaret’ Mul Nokat,Lul Bashat,Elvisat shQinat e Salinjanet.E veshtire gati e pa mundur te zgjidhen Daj Metat me Monat,Vasilet Manjanet e Magjaret.Shume e veshtire te zgjidhen as socialSSalistet Naòat Baçat,Kaçat ,Ruòat Edvinet e KARA-muçat!

  Ta harrojme BE-ne!?
  Per ATA qe jane shqipetare dhe ne kafkat kane tru jo silikon arrijne ta kuptojne se me kete ‘Politike’ te pa MORALESHME per te mos perdorur fjalen ‘KRRIMINALE’ nuk mund te behet KURRE asnje reforme se do te thote:’Si ciapi tek kasapi!
  Per zbatimin e reformes ne drejtesi nuk eshte fare e interesuar banda Hajdare e Saliut PD,nuk eshte e interesuar banda me nizame e pagese Likes veshur me Flori dhe nuk jane te interesuar jo ndjekesit por OLIGARKET ne parlament e ne PS perfshi dhe EDVININ e kompani?!

  Kush do qofshin REFORMAT perfshi ate te ZGJEDHORE ne òdo hap kerkohen ndryshime kushtetuese e si dihet ato kerkojne shumice te kualifikuar ose konsesus bandash PS.PD,LSI qe te hiqet fjala proporcional nga kushtetuta qe te behet seleksionim e dekriminalizim apo VETTING i kandidateve per deputete qe te hiqet fantazma KQZ me militante partish qe Presidenti te zgjidhet nga populli,qe DEPUTETET pas tridhjet vjetesh ashtu si keshilltaret e Bashkive jo vetem te pergjysmohen po te ZGJIDHEN direkt nga SOVRANI me emer e mbiemer qe te perfaqesoje popullin te jape llogari per popullin se do dale nga POPULLI do jete me POPULLIN e do punoje per POPULLIN e jo i emeruar e ne sherbim te kryeKareve te bandave parti!

  Dopjo gjashta?Ne duar te PS-Edvinit-RuçIt!
  -Dorheqje e shperndarje parlamenti
  -Shpallje gjendje jashtezakoneshme vetem per kryeqytetin e parlamenti si ne kohe lufte me ‘FORCE’ te miratoje reformat
  -Kerkese nga ‘shumica’ e dorheqjes se Presidentit simbol jo i popullit po korrupsionit…
  -Nje qeverri po nga kjo ‘shumice’ si pergjegjese para popullit po me kryeminister nje burre shteti e ministra me ‘pantallona’ e me shtate oke koqe
  OSE:
  Shpallja brenda Shtatorit dita e REFERENDUMIT per 4-5 çeshtje e ndryshimesh kushtetuese si per zgjedhjen e presidentit dhe Kryereformen e sistemit elektoral ku shqipetareve bashke me shtetin ti kthehet edhe SOVRANITETI!

  P.S-Rikthimi i ‘luftes’ me mullinjte e kAmunizmit ju intereson tere krereve te krimit e korrupsionit per te penguar rilindjen e shtetit e aqe me teper ‘hapjen e negociatave’ qe do te thote mbikqyrjen e BE-se e Ghermanise se pastaj :Ka Çeçua bixhak’.
  Reformar nuk u interesojne asnjerit prej krereve te istitucioneve perfshi edhe doktirit te Bllokut kAmunist,edhe djemve te bllokmeneve kAmuniste ne pushtet edhe Zagareve te dizinformacionit djemve e nipave kAmuniste si Pollo,Ngjela,Lubonja e Andushi perdhunuar i vogel nga Salushi ,nuk i interesojne as anTi kAmunistit Edvin qe lufton si ISIS me tere veprat social kulturore ekonomike e ushtarake ti ktheje ne ‘kampe’ si AUSHVIC….per ti shpetuar kreret e xhihadit e kalifin SALI si udheheqes shpirterore te tij nga GJYQI I HAGES(pse jo edhe vehten e tij)per krime kunder nje vendi e nje POPULLI ne mes te Europes per 28 vjet rresht ngelur pa shtet pa pasuri pa siguri e kufij si dikur EBREJTE 40 vjet ne shkretetire!

  FALEMINDERIT GJERMANI!?

  Reply to this comment
 2. Gjyqi i Hages August 20, 12:39

  ORGANIZMAT NDERKOMBETARE PER TE DREJTAT E NJERIUT DHE SHOQATA E MJEKEVE PA KUFI..DUHET TE KERKOJNE TE HAPET GJYQI I HAGES NE SHQIPERI PER TE MOS LEJUAR QE E DREJTA TE KERKOHET ME : V E T Ë GJ Y Q E S I !!

  Reply to this comment
 3. Jetimet e 21 Janarit August 20, 12:44

  Nuk mund te behet me ish Shqiperija pa u gjykuar ne gjyqin e Hages serb Salija dhe gjykuar si Marie Antonieta e mbreti i Frances Monike e Like Florija ne Giotine bashke me oborrin mbreteror e eunuket e tyre ‘Petrita’ e vasile…

  Reply to this comment
 4. fantazma Bismark August 20, 13:10

  Ne kohen e Zogollit shkalla e analfabetizit ish 75 perqind ne kohen e serbit Berisha 80 perqind me shkollen ‘Kristal’ e te ‘plepave’ ne kohen e Edvinit 90 perqind….Nje popull i pa shkolluar e analfabet eshte i destinuar te shuhet….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim