20 korrik 2017

July 20, 2017 02:00 Updated

20 korrik 2017

Nga Arkiva

July 20, 2017 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH July 20, 08:43

  OPOZITE APO ORGJI!?(2)
  Pazar aksham,Edvin provincial rufjan,Lulezim budall shejtan….
  ———–
  Dio Guardi!Doppo 27 anni hai ‘GUARDATO’ miliardat e Berishes dhe femijeve bastarde te tij vene me gjakun e femijeve shqipetare te pa ngrene e kocke e lekure!?
  Ku i kini patur syte deri tani ne BYTHE ti e tere senatoret amerikane miq te Salise Medise e Like florise!?

  Pra te nderuar sKipetarka e sKipetare pas 27 vjetesh i vetemi ndryshim pas ketyre ‘zgjebeve’ se zgjedhje nuk mund te quhen kur nuk mer pjesa 60 perqind e popullit dhe 40 perqind nuk ‘zgjedh’ asgje se ata ,te PERHERESHMIT jane emerur,pra i vetemi ndryshim qe 20 perqindeshi apo ‘POZITA’ e Rames do kete ‘opozite’ 14 perqind te bandes se Sales dhe 7 perqind te bandes se JALES!?
  Keto te dhena thone gje per dy ambasadoret LU dhe zonjezen Wllahutin si perfaqesues strategjike e te perhershem te nje populli qe ka ikur ne drejtim te pa njohur!?Pse nuk flasinapo druhen se mos hyjne ne punet e brendeshme te nje ‘shteti’ qe nuk egziston!?

  Kush do jete opozita qe do perfaqesoje shumicen e shqipetareve 60 perqind te tyre apo 2,2 milion qe te mos lejoje hyrjen ne parlamentin e POPULLIT te vjedhur 27 vjet as parlamenti i vjeter e as ai i ‘RI’ pa u bere me pare DEKRIMINALIZIMI dhe VETTING-u per te vene ne zbatim reformen ne drejtesi!?
  Pse nuk u japin mesazhin e duhur shumices se shqipetareve qe nuk ka votuar e nuk voton krimin e korrupsionin ambasadori LU dhe zonjeza Wllahutin dhe kur do japin rrezultatin e ‘zgjedhjeve’ mbasi tu kene dorrezuar mandatin e popullit Salise Medise e tere krereve te krimit korrupsionit e hajduterise!?

  Kush do jete opozita qe do perfaqesoje 60 perqind te shqipetareve apo shumicen qe nuk voton krimin e korrupsionin qe te mbaje ne RRETHIM parlamentin e popullit kthyer 27 vjet ne simbolin e krimit e korrupsionit per te mos LEJUAR te hyje ASKUSH nga kreret e antishqipetarizmes per te ‘degjuar”BETIMIN’ e nje te ashtuquajturi ‘PRESIDENT’ te emeruar nga Edvini qe nuk perfaqeson me shume se 20 pqerqind e tu lere ne dere shqipetareve si president njeriun me te PERFOLUR ne 27 vjet si simbol i korrupsionit ,i mare per ndjekje penale me ze e figure,si perdhunues i te vrareve duke u thene ‘koke palare’ e mbi te gjitha si shkeles vazhdimisht i kushtetutes,petfshi dhe ne diten e ‘SHENJTE’ te zgjedhjeve duke bere thirjje per gjak e armatosje vllai kunder vellait e shqipetati kunder shqipetarit!?
  Amasadori LU dhe zonjeza Wllahutin si perfaqesues te SHBA-ve dhe BE 27 vjet ka ardhur koha te flasin e te thone ‘ALEATE’ te kujt jane :Te popullit shqipetar qe 60 perqind nuk voton ose mbi 2,2 Milion apo te ‘burrave te shtetit’ e ‘yjeve ne ngjitje’ mbi kadaverat stive te femijeve shqipetare qe ne krye te krimit e korrupsionit qendrojne Salija Medija kallam kusuri e Like florija!?

  Se fundi per sot :
  Kush do jete opozita qe do perfaqesoje 60 perqind te shqipetareve qe nuk perfaqesohen as nga krimi e korrupsioni ne kete parlament qe do kjete vendimtare e te ngreje popullin e shoqerine civile ne kembe per te RILINDUR shtetin e se drejtes e bashke me te ta filloje nga DEKRIMINALIZIMI i parlamentit si pushteti BAZE ne nje ‘demokraci parlamentare’!?
  A mos valle kete ROL historik pas 27 vjetesh do ta beje ‘opozita’ e SALES apo ajo e JALES!?
  DO TE ISH NJESOJ SI DY TE DENUAR ME VDEKJE TE SHKOJNE VULLNETARISHT TE FUSIN KOKEN NE GIOTINE!?

  Kush eshte zgjidhja Vasili nje Dun Bi U i perjetshem i kryeKar grupi i LSI-se qe nuk di as emrat e femijeve jetime te 21 Janarit e as mijera femije shqipetare te arratisur te vrare lypsare,te ngujuar te perdhunuar e te SHITUR PER ORGANE duke u perdorur si pjese kembimi e ky KRRIMINEL tallet e perdhunon si shefat e tij duke folur per nje Kristian Panuci!Perendi!Ku je!?

  Amasadori LU e zonja Wllahutin kur do ti shpini ne Hage keto QENJE antinjerezore qe krahas gjykimit ne emer te popullit shqipetar tu beni trajtim sanitar te detyruar kini hall se ‘akuzoheni’ per nderhyrje ne punet e brendeshme te nje shteti qe nuk egziston APO ini te SHANTAZHUESHEM!?—-vazhdon neser

  Reply to this comment
 2. Princ Vidi July 20, 09:04

  Te nderpriten tere financimet me para borxh duke filluar nga nje bordello ne jale e internacionales socialiste qe ka 20 vjet qe ka vdekur e tere rrogat e tere ministrive parlamentareve e bllokohen tere mjetet se po provokohet populli direkt nga nje grup krriminelesh me imunitet per te shkuar ne lufte civile ,lufte midis te varferve ku do hake si kanibale njeriu njerine ..Gjendje e jashtezakoneshme dhe vendoset sistemi i trisketimit perjashtu policise….

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza,ish prostitute tash gazetare e shtetare July 20, 09:13

  Nje dit Djele nje dit zemoni ftova Digurdon me bo aheng,
  I ish shkepun xhamadoni e skish lek Sala me ja qep

  Xhamadon rrush e bajome ne Jale kish perfundu
  Iternacionalistet me perixoma mbi te kishin shurru

  Reply to this comment
 4. VETTING July 20, 09:21

  Ka ardhur koha qe nese edhe pas nje çerek shekulli ambasadori i SHBA-ve dhe BE po nuk hoqen dorezat e te flasin hapur edhe si bashkepergjegjes per shkaterrimin e nje vendi e shteti populli do kerkoje largimin e tyre ose uljen e shkalles se perfaqesimit…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*