20 maj 2020

May 20, 2020 00:20

20 maj 2020

Nga Arkiva

May 20, 2020 00:20
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH May 20, 09:49

  VV ! VETVENDOSJE,VETVRASJE APO VLLAVRASJE?

  ”Kush nuk eshte me ne eshte kunder nesh’B.Musolini
  ————-
  Hyrje pa dalje:
  Nder haber akshamet nga kalifati i Bathores veçojme
  -Nje IDJOT i lindur ose me probleme te renda te shentetit mendor me emrin Adi Krasitur,Kastruar apo Krasta mbasi shahet nga Amerika nga dikush me te Qira nga motra nena e ç’far i mban pragu i shtepise i drejtohet me urgjence ambasadores amerikOnme qe te marre masa te menjehereshme dhe ta vere sa me pare ne dijeni!?

  -Ne nje program televiziv xhihadist ne duar te ISIS (nuk di nese eshte istaluar pertej qaf Morines apo brenda kufijve te kalifatit te Bathores) ne studjon ku ishin shtruar ca qenje qe nuk u dallohej koka nga zverrku trupi dhe bythet ish midis tyre dhe nje ‘Aktivist’ prej kosovet,I ,i pa pune menderisht, qe i bente online pretencen nje te ftuari te ashtuquajturi kryeminister me emerin EDVIN ,edhe ky i pa pune menderisht qe tashme nuk di me qe nuk ka dale nga shinat por nga traseja !?

  -Ne kete te perditeshme te ‘nerume’ jepet nje ‘lajm’ ashtu kalimthi (si puna e atij qe pyeste ç’kishim nga fshati dhe tjetri pergjigjej: ‘te gjithe mire,babaj te kish vdekur) per nje fare Albin Kurti ,kryeminister ne detyre pa cituar se i kujt qeverrije i kujt shteti dhe per shqiptaret qe po jetojne shperberjen kujt i sherben ky ‘lajm’ e ky lloj informacioni!?

  Ne vend te paraDhenjes
  ———-
  sKpetare e sKipetarka,’koke palare’ dhe ju Zagare!
  ‘Thjeatroja’ me Teatrin ka patur ‘2 AKTE’!
  Akti i pare qe tregon mosegzistencen e shtetit te permbysur sKipetar e zevendesuar nga Kalifati i Bathores ku vendi tere istitucionet te tere pushtetet jane te pushtuara nga ISIS ashtu si jane pushtuar dhe tere objektet apo istitucionet publike tashme prone jo e popullit po xhihadit!
  Nje prej ketyre ‘objekteve’ ashtu si SHQUP,akademija e shkencave tere istitucionet kulturore kinostudjo…ish dhe godina e te vetemit teater ne qender te ish kryeqytetit,qe nje i ashtuquajtur ‘kryeminister’ njehere e quan istitucion shteteror po qe ‘shteti’ dy vjet nuk kish nderhyre se nuk di se kush eshte shteti!

  ‘Nderhyrja’ e forcave speciale ne bashkepunim me policine e ‘shtetit’ ne zbatim te nje operacioni te studjuar mire ne formen e nje ‘RAID’ nuk kish te share per te mos thene qe ish PERFEKT sikur objektiv te ish vetem nxjerja jashte objektit e nje grupi xhihadistesh te strumentalizuar e ne duar te krereve te bandave PD-LSI (vv!?)dhe ‘mjeti do justifikonte qellimin’ jo vetem terheqjen Zvarre por edhe me teper se kaqe!

  Akti i dyte :Prishja e godines se nje teatri jo vetem kompromenton komplet aktin e pare te ‘tragjedise’ por kompromenton direkt kreret e policise se ‘shtetit’ qe nuk kishin te benin fare me kete akt vandal me metoda xhihadisto fashiste duke bere lojen e agjenturave!

  Veprimi eshte sa vandal aqe edhe krriminal dhe nuk e justifikon kurre asnje lloj alibije qe mund te perrallisin Edhe nje kryeminister 14 vjeç dhenderr edhe nje minister Leshi po aqe me teper drejtori i policise se ‘shtetit’ qe zbaton kushtetuten dhe si udhe rrefyes ka LIGJIN dhe jo MALIQIN!
  Akti vandal i perseritshem ne formen me te turpeshme me karakteristika te nje akti xhihadist ,qe po behet me tere pronen publike e tere infrastrukturen e ish shtetit shqiptar nuk justifikohet edhe sikur per rastin konkret te kish dijeni edhe ‘Jakomonja’ e radhes KIM se gjoja aty brenda 2 vjet ish nje celule e ISIS prandaj per ti nxjere jashte prishim theatrin me llogjiken e femijes Edvin qe nga inati i pleshtit djeg tere jorganin!

  Po kjo e ashtuquajtura VV !?
  ———
  -Çmutin ka qe fut hundet tek theatri i nje vendi e ‘shteti’ tjeter!?
  Mua si shqiptar dhe jo vetem mua do me behej qefi qe populli i Kosoves pas 20 vjetesh qe bene lufte e derdhen gjak te ndertojne shtetin e tyre dhe me vjen keq qe nuk arrijne ta bejne kete per shume e shume arsye qe shpien uje ne mullinjte e Serbise aty ku bluhet miell KAFSHESH qe hane BUKE edhe Kosovaret dhe sKiptaret!Keqardhje,por vetem kaq!

  Por nga ana tjeter une si shqiptar dhe jo vetem une po besoj 99 perqind e shqiptareve e mbi te gjitha mbi 80 perqind qe nuk voton kete politike KRRIMINALE e antishqiptare qe i kane hequr SOVRANITETIN popullit shqiptar e ua kane deleguar 128 bandave ‘parti’ udhehequr nga kreret e xhihadit kalifi SALI tere lulzim bythqimet Edvin thonj pa preret e Medi mul Noka e simboli korrupsionit LAike flori mer duart e atyre qe bejne simbolin e ‘shqiponjes’ me ‘krye n’hi’ mender fshijme BYTHEN!

  Une si shqiptar dhe jo vetem une po shumica e shqiptareve nuk mund te lejojme me si sot e 30 vjet qe forca xhihadisto fashiste te inkuadruar ne struktura paramilitare njesoj si strukturat e Hitlerit ne vitet ’30 e ato te ISIS ne fillimet e shekullit te 21-te te terrorrizojne nje popull te tere nepermjet Divizionit Hajdari qe permes IMAMEVE stervitet ne qendren e ISIS Jale e qe TRAGJIKISHT si ‘Grup Zjarri’ kane ‘Kosovare’ pasardhes te ish regjimentit Kosova te Xhafer Deves dhe divizionit ‘SS’-Skenderbeu per te bere tragjedine e ‘4 Shkurtit’ e VRARE si 30 vjet nen drejtimin e serb Karaxhixh Salise-SHQIPTARE!

  Mua ashtu si shumices se shqiptareve nuk duam te nderhyjme ne punet e ‘komshiut’ e as te ‘vllajit’ po nuk mund te heshtim me kur ‘vllau’ si dikur Kaini Abelen kerkon te Vrase VLLANE ne emer te alla akbar e konsiderohet ‘kosovar’ qe nuk di shqip!
  Mua si shqiptar e shumices se shqiptareve nuk do dinim e pake na intereson se punet e te tjereve e nuk mund te futim hundet poshte çarçafeve te ‘vllajit’ po kur degjojme e shikojme qe nje Psikopat xhihadist antishqiptar integralist me emerin ALBIN votat ji mer ne Kosove dhe ‘festat’ i ben bashke me KRRIMINEL -Saline e Like florine ne Tirane e si ‘GARDE’ kane mercenare xhihadiste qe terrorrtizojne 30 vjet nje popull nuk mund te rrime duar kryq e ti themi:

  Ti or ‘mik’ se ‘vlla’ nuk mund te jesh,jo vetem qe nuk di se çfare eshte shteti si puna e ketyre ‘koqeve’ tek ne por nuk di se ç’fare eshte as demokraci,as shteti se drejtes e aqe me teper fjala demokraci parlamentare,e shumice parlamentare qe kerkon me ‘force’ si xhihadist integralist te mbash pushtetin kur ate ta ka hequr parlamenti i POPULLIT permes votes ndersa ti vazhdon e kerkon te na krijosh Gjurulldi tek ne kur nuk lidh dot ushkuret e tu!

  VV-Vet Vendosje ,pa asnje lloj programi ekonomik,politik ideologjik per formimin e shtetit pas 20 vjetesh ne Kosove e rilindjen e shtetit ne ish Shqiperi me veprimet qe ben deri tani dhe duke patur si udherrefyes,si keshilltar,si ‘shenjt’ karaxhixh SALI,Neronin qe dogji shqiperi dhe duke sherbyer si grup Zjarri per te shpetuar bythen ndaj krimeve Kalif Salija ngelet pa as me te vogelin dyshim organizate terrorriste qe kerkon te marre pushtet me force ne Kosove dhe ti ruajne Pushtetin Salise e Like florise ne Shqiperi!

  Ideologjia integraliste e fetare e kesaj VV-se niset pikerisht nga ideja qe principet e parimet e saj jane ABSOLUTE e kerkojne hegjemoni jo vetem ne Kosove po dhe Shqiperi si politik kulturor fetar duke mos njohur ideologji tjeter-Trushpelarje,xhihadizem!
  Ç’pune ka VV ne Tirane kujt i sherben,kush e financon si 30 vjet te terrorrtizoje nje vend e popull e te arrije te futet brenda dhe ne TEATER ku luan ‘aktin e pare’ dhe policija e shtetit tragjikisht futet ne LOJEN e ISIS per te ‘luajtur’ aktin tragjik te dyte ‘Prishjen e nje godine publike’ simbol i nje pjeseze te historise kultures memorjes mbas mes nate ne kohe IFTARI ne karantine e muaj RamazOni!

  P.S Ne cilin do vend ku ka shtet te se drejtes jo vetem VV duhet te nxiret jashte ligjit por dhe PD dhe LSI ku nuk perfaqesojne nga çdo pikpamje subjekte politike por banda te organizuara terroriste ku si ideologji kane INTEGRALIZMIN islamiko xhihadist po ate qe ka si ideologji edhe EDVINI tragjikisht ne krye te nje qeverrije qe jo vetem nuk po qeverris po po behet pengese e rilindjes se shtetit!

  Reply to this comment
 2. L.H May 20, 13:39

  Bir Selman i nenes,ke te Q.. me pare

  Nje funksionar i larte i komisionit te Helsinkit,keshilltari politik,Robert Hand nne shekullin e 21-te ne mes te Europes per kete popull qe po i delò bishti thote:
  ”Keq ardhje,shqiptaret e4nde nuk e dine se ç’do te thote te jene te perfaqesuar”!?

  Nuk di nese jane te verteta thenjet e dy intelektualeve shqiptare Gjergj Fishta e Faik bej konica njeri katolik i madh e nje musliman qe donte vetem bythen e tij kur thone: ‘Le ta marre vesh Bota mbare se pader Gjergj Fishta nuk asht ma shqiptare’ apo ‘Shqiperi te bera mune s’arrita te te njoh kurre po paskerkan patur te drejte!
  Nuk di nese shkrimtari i madh i bllokut dhe realizmit socialist me emerin ISMAIL kur ikjen masive te ‘rinise’ ‘studenteve te DhjetArit’ e cilesoi ‘Jashteqitje e kombit’ e fuste brenda edhe vehten e tij,por per nje gje tashme jam i bindur plotesisht:Ne thenjet e tyre te tre kane patur te drejte!
  Si mund te shpresojme te rilindim shtetin pas 30 vjetesh kur prishet i vetemi teater ngelur pa u prishur e rezistuar luftrave kanibaleve termeteve,fortunave ndryshe nga tere objektet er historise,artit kultures,simboleve,se shkuares,memorjes dhe aqe me teper prishet mbas mesnate ne kohe kolere dhe nuk shqetesohemi per tragjedine qe po jetojme 30 vjet po jemi ndare ne disa SPECJE grupe njerezish me bisht apo njeriu i Neandertalit:
  -Grupi i Osman Gazepave e Mon Kukaleshave
  :Duhej shkaterruar 20 vjet me pare!
  -Grupi kamikazeve te ngujuar 2 vjet brenda:”Do japim edhe jeten per simbolin e kombit!?
  -Grupi i ‘Eternitit’:Duhej prishur urgjent se ish me ‘PUPULIT’!
  -grupi i hajdareve ‘aktore te rinj’ te ‘shkolles se qenve’ duam teaterin e Vjeter!?
  Grupi i prostatave apo ‘aktore te vjeter’ ne prag vdekje duan teater te RI !!!!!
  aSKUSH NUKI THOTE SE KETU PROBLEMI ESHTE SE 30 VJET NUK KA AS SHTET AS POPULL AS zOT E PERENDI!

  Reply to this comment
 3. N.Frasheri (Tradhetoret) May 20, 15:10

  ”..O,PO POç’turp kane marrë!
  Janë berë tradhëtorë,
  Dhe s’janë m♪7 shqiptarë,
  Se nga kombi hoqën dorë.

  Me te huajin ui bene
  me armikn’ e shqiperisë,
  S’duane gjuhenë tene
  Armikete e perendisë.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim