20 mars 2017

March 20, 2017 03:17

20 mars 2017

Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH March 20, 08:52

  KRIZA E KERNACKAVE DHE QOFTEXHINJTE E HUAJ!
  Kur pune vjen te ushkuret mos kerko te ti lidhin te huajt po shterngo bythen!
  ——————
  O Milet!
  A e dini ju sKipetarka e sKipetare qe ne kushtetun e Salise ,bajalldi Imamit e Jar Nishanet eshte e shkruar ‘e zeza mbi te bardhe’ dhe thuhet:’Nuk mund te behet president i republikes(kryetar shteti) ASNJE SHQIPETAR qe nuk jeton te pakten 10 vjetet e fundit ne Bathore!!??

  O Milet !
  A e dini ju qe ky nen i kushtetutes qe citova me lart si tere nenet e kesaj letre higjenike jo vetem i ka hequr SOVRANITETIN shqipetareve dhe ua ka deleguar 128 bandave parti dhe tere te ‘HUAJT’ me pasaporta shqipetare te firmosura nga Salija dhe NAishan tradhetija si ‘qytetare shqipetare’ mund te behen jo vetem DEPUTETE por edhe kryetar Shteti si Nuer Kalaji apo FAZLLIWQ qe 25 vjet drejtoi edhe ‘KESHILLIN E SIGURISE’ te Sllobodankes e Salise!!????
  Kaqe sa per hyrje.

  Pakeze humor per te ‘qetesuar’ ca gomare ‘gazetare’ e nderkombetare!
  —–
  Nje ‘Plak’ ipotent e i corrofjepsur ,manjak seksual qe ndiqte çifte dhe shikonte nga vrima e çelesit nje dite ju drejtua nje mjeku te ‘HUAJ’ per tu vizituar e dhene ndonje ilaç èper t e bere ‘seks’.Mjeku i ‘HUAJ’ mbasi mori nje shume te majme per viziten i dha nje pluhur te bardhe edhe kjo mbi pagesen e nje shume te madhe dhe e keshilloi ta hidhte mbi ushqim sa here ta hante!
  Manjaku ju drejtua direkt tek nje ‘qoftexhi’ dhe urdheroi Kernacka duke u hedhur pluhurin e bardhe para se te viheshin ne zgarre.Mbas nje ore duke pritur e duke pire ju drejtua qoftexhiut:’Kam nje ore qe pres kernackat’!-Kot e ke qe pret se ato nuk piqen kurre se nuk qendrojne ne zgarre po kercejne perpjete’!!??

  Morali i barcaletes :Antishqipetaret apo ‘politikanet’ qe na shkaterruan shtetin 25 vjet kane dashur te qeverrisin nepermjet te te ‘huajve’ duke u vene ne dispozicion tere PASURINE kombetare te popullit shqipetar nepermjet LOBIZMIT KRRIMINAL ANTISHQIPETAR!

  Per ç’fare krize flasin nje pjese e gomareve’gazetareve’ dhe nderkombetareve ne nje vend pa shtet!?
  Kush quhet krrize ne gjuhet e tere Botes!?
  -Krize quhet ekonomike.Po ne kemi 27 vjet pa baze ekonomike pa sistem ekonomik e nje ekonomi apo sistem pa EMER!
  E ashtu quajtura ‘Ekonomi e lire e tregut’ ku bazohet mbi parimet e Meritokracise,Barazi mundesish e Konkurence nuk lindi por u vendos sistemi’Lirija e tregut te Lirise se hajduterise se Salise nanos e like florise’!?KU ESHTE KRIZA E QEVERRISE KETU!?

  -Krize financiare!?Per çfar financash flitet kur ne kete vend tere pasurija kombetare nuk perfundoj ne INFESTIME por u konvertua ne flori dhe u arratisen tere kapitalet ne tere bankat e Botes nepermjet sistemit bankar KRRIMINAL te FullHanerise dhe profesorave ne Hajduteri te keshillit mbikQires.
  Ndersa tere fondet nga FMN dhe BB u pertoren per te marre AVES kriminelet me imunitet dhe per te hedhur ASFALT rrugeve qe nuk u mbaruan kurre se pa filluar fondet i vodhen Bashat,Berishat,Blushat e karabushat dhe populli me i varfer i Ballkanit sot eshte 2.5 MILIARD borxh qe i kane marre ata qe jane ne ÇADER e ata qe me pensione te ARTA marin avdes ne vila lluksoze jashte e brenda!?KU ESHTE KRIZA E QEVERRISE!?

  -Krize hidrikeapo ujore!?Po ne vendi me pasuri ujore si asnje vend i Botes kemi 27 vjet qe ‘na shpien krriminelet me imunitet ne 40 çezma e sna japin uje’ dhe tere uji derdhet ne det e investimet behen per hapje e mbyllje gropash e ndritje monumentesh e bustesh apo WC speciale per lopet e parlamentit dhe Ujin e pishem e importojme nga Saharaja dhe Miellin per BUKE nga stallat e Serbise e Rusise ndersa tere veprat kulluese ujitese dhe hidroenergjitika jane bere SKRAP!?
  KU E KERKOJME KRIZEN E QEVERRISE 4 VJEÇARE!?

  Krize politike!?
  Po ne kemi si popull 27 vjet pa shtet,pa shtet te se drejtes pa 4 pushtetet nga Legjislativi,tek Gjyqesori,nga egzekutivi me qeverri kujslionge tek tragjedija e mungeses se ‘pushtetit te katert’ qe quhet informacion!?
  PSE KERKOJME KRRIZE TE NJE QEVERRIJE 4 VJEÇARE E KUSH E KERKON !?

  Krrize kushtetuese e istitucionale!?
  Po ne kur 27 vjet jemi pa shtet e me nje kushtetute qe vetem e tille nuk mund te quhet e qe i heq SOVRANITETIN popullit e ua delegon 128 bandave parti ,me nje president antikushtetues qe me kushtetute enmeron gjyqtare e prokurore avokate te krimit e shkarkon gjyqtare e nuk miraton ministra se jane te AFTE e te moralshem e me nje Parlament qe asnjehere nuk ka perfaqesuar ne 25 vjet popullin shqipetar e nuk ka bere e nuk mund te beje KURRE <as nje reforme kunder krimit korrupsionit reforma ekonomike e financiare se eshte deri ne gryke i futur ne EKONOMI FINANCE E SISTEMIN BANKAR-Konflikt te rende interesash e te inkriminuar me SOJ e SOROLLOP !?
  PSE PIKERISHT I KERKOHET KRRIZ NJE QEVERRIJE QE ESHTE I VETEMI PUSHTET LERGJITIM NE NJE VEND PA SHTET QE PERJETON ANARKINE!?Kujt i intereson e persee!?

  Kjo qeverri ka 1000 arsye qe mund ti kerkohej doreheqje ne nje vend ku nuk funksionon asnje nga pushtetet e tjere e mund te provokonte edhe VETE per interesat e shqipetareve KRIZE duke kerkuar me kushtetute shperndarjen e ketij parlamenti inegzistent e te kalohej ne zgjedhje te parakoheshme por kjo ne nje vend pa shtet e VAKUM jo vetem do krijonte vertet KRRIZE po vendi do kalonte komplet ne ANARKI e ta qeverriste nuk do kish me as 'Perrendi' aqe me teper qe 'krrizen' qeverritare e kerkojne tere antishqipetaret me imunitet brenda dhe jashte çadres pse jo edhe brenda 'shumices' e 'partise' se Kryeministrit kokedhime e kokedhjere qe duhet ti drejtohen gjyqit te Hages.

  Ambasadori i BE dhe SHBA jane me teper se vendim tare jo per te futur ne krrize qeverrine por per te nxjerre nga krriza tere pushtetet e tjere nen drejtimin e kesaj qeverrije legjitime e 'rilindur' shtetin e shkerrmoqur edhe per 'FAJIN' e tyre 27 vjet!
  Sa u takon deklarata senatoresh e qarqesh antishqipetare se ne Ballkan po behet qameti e krahesime me Maqedonira e mal i zi jane pordhe me rigon e me rusi.
  Fjala LOBIZEM e LOBISTET duhen te konsiderohen si e keqja me e madhe e ketij vendi e populli ne keto 25 vjet.Rrezikshmerine krriminale te 'LOBIZMIT' me mire se kush do duhet ta dije ambasadori i nderuar LU sepse per te keqijat e Lobizmit ka folur nje nga presidentet amerikane me te respektuar KENNEDY!

  P.S-Nese tani nuk ka asnje arsye te kete krize qeverrije,perkundrazi po qe se shkohet ne zgjedhje me nje ligj elektoral antikushtetues 25 vjet ku sovranit i eshte hequr e drejta e votes e te VOTOHET perfshi dhe 60 perqind qe nuk voton e kryersisht shqipetaret jashte mund te lindi KRIZE e vendi me nje sistem 'proporcional' e 128 banda parti mund te behemi kashte er koqe e te ngelemi pa qeverrisje!
  Ketu do varet sa POPULL i zgjuar jemi dhe a na eshte bere 'Pesimi MESIM' pas 27 vjetesh mjerim qe voten mos e shperdorojme ndaj partitiçkave e bandave-familje

  Reply to this comment
 2. I pa pune 27 vjet March 20, 08:56

  JEMI I VETEMI POPULL I EUROPES QE 25 VJET NA KA’DREJTUAR’ PAKICA REGRESIVE NEN REGJI ANTISHQIPETARE DHE AGJENTURA.Kjo ndoshta edhe se gjysma e popullsidse ajka e shqipetarizmes eshte jashte dhe qellimisht nuk u krijohen kushtet per te ushtruar te drejten e votes.

  Reply to this comment
 3. GIOTINA March 20, 09:35

  Provincializem alabakesh
  Nuk ka thene kot i madhi Noli qe ne kete vend idjoti ben sikur i di te gjitha e brenda nates tradhetari behet hero e heroi tradhetar .NAe jemi ne duar te alabakerise injorances e obskurantizmit mesjetar ku gazetare e gomare politikane e parlamentare kane te drejten jo vetem te na vjedhin shesin e blejne si skllever por e quajne politiken ‘profesion’ ku pa Saline e like florine ky popull nuk mund te marre dot as fryme keta jane 100 perqind edhe kafshe qe nuk e nohin vehten edhe krriminele.
  A mund te imagjinohen ne cilin do vend te botes qe nje bande krriminelesh te mos levize bythet nga karriket 26 vjet kur populli eshte shperbere ndersa nje idjot me NISHAN kerkon te kandodoje per here te dyte qe ti bejne hyzmet 70 nepunes si sherbetore vetem te dekoroje antishqipetare!1111!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB March 20, 09:41

  Te gjithe jane te ‘justifikuar’ te kerkojne ‘doreheqjen’ e Edvinit edhe sali serbi edhe lul hollandezi dhe like floriri dhe nano dhe tere alabakerija se jane te mbytur koke e kembe ne krim e duan gjurulldi e mjegull po ky Çobani Blushi 70 vjet si dinasti ne Shqiperi ke p…e semes kerkon deri dje pjese e krimit korrupsionit e tragjedidse se nje populli te lene ne mes te 4 rrugeve fale dogmave e megallomanise ne sherbim te Nanos like florise e Salise?????????????????

  Reply to this comment
 5. alarmi S.O.S March 20, 09:58

  Breavoooooooo!
  Gramsh ka shume te drejte.Ne qorsokakun ku na kane futur 25 vjet e lene lakuriq ne meshiren e fatit kjo qeverri per ata qe ndihen shqipetare e memedhetare pa u marre se kush e drejton e si e ka emrin kryeministri e i kujt force apo bande politike eshte ,perben te vetemen shprese e garanci per te dale nga tuneli!Shqipetaret po nuk arrijne pas 27 vjetesh ta kuptojne kete kemi marre fund.
  Duhet te luftojme indiferentizmin e ringjallim shqipetarizmen sejcili duke mos e lene vatanin ne duar te varrmihesve dhe militantave qe argetohen me shume me breket e Ermines dhe fotot nudo te saj se sa deshperohen me vdekjen e femijeve te tyre urije 25 vjet se parate jane rrembyer nga femijet bastarde te politikes e bllokut te vjeter e te ri.Krriminelet me imunitet kerkojne me teper se kurre peròarje e mjegull per militantet per ti bere mish per top e per te shpetuar vete bashke me miliardat

  Reply to this comment
 6. Monika Kryezeza,ish prostitute tani shtetare e gazetare March 20, 10:48

  Leter dy ambasadoreve LU dhe Vlahutin,
  Po qe se vertet pertfaqesoni BE dhe SHBA,po qe se ini te interesuar vertet qe te rilindni ish shtetin shqipetar,po qe se kerkoni stabilitet ne rajon me teper per interesat tuaja se sa tu ‘dhimsen’ shqipetaret mos na derdellisni 25 vjert fjalen fantazem ‘integrim’ duke na i vene para hundes si gomarevbe po beni vetem e vetem nje gje:

  NXIRNI LISTAT ME EMRAT E TERE TE INKRIMINUARVE ME IMUNITET POLITIKANE GJYQTARE E PROKURORE DERI NE BREZIN E TRETE DUKE JU HEQUR TE DREJTEN TYRE TE LEVIZIN NE SHBA E ZONEN SHENGEN DERI SA TU BEHET TRASPARENCA E PASUTRIVE!
  Ta merni vesh sa trima jane krriminelet e çadres e jashte òadres e 140 deputetet e stalles

  Reply to this comment
 7. Dhimbia e Madhe D March 20, 16:11

  Ka adhur koha per te seleksionuar fjalet e teperta..
  Te tera i ka thene “Gramsh” sa komentuesi alarmi S.O.S

  Dhimbia e madhe D.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*