20 shkurt 2018

February 20, 2018 02:00 Updated

20 shkurt 2018

Nga Arkiva

February 20, 2018 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH February 20, 10:06

  2018-TA?PAK DRITE!
  Nga Singapori ne Surel,Nga republika e Singaporit tek mbreterija e Sali Edvin Like Zogollit!
  ————————
  ”Me 1982 ne Singapor eshte miratuar ligji antikorrupsion,pas implementimit te te cilit jane arrestuar 142 Ministra dhe zyrtare te korruptuar brenda NJE dite.
  Sot Singapori,ka vetem 1% te varfer dhe populli nuk paguan kurrefare tatimi per shtetin.
  92% e popullsise jane te shkolluar,905 e parave eshte ne qarkullim te rregullt,ndersa te pa pune jane vetem 1%!
  Lexoje kete postim nese deshiron te jetosh ne nje shtet pa korrupsion! Pak drite!

  Pak drite!Qe ‘koke palareve’ tu dale gjumi letargjik dhe DROGA qe u kane injektuar XHIHADISTET e politikes antishqipetare te 128 bandave parti dhe Zagaret e informacionit 28 vjet ne sherbim te krimit e korrupsionit ne nje vend tashme pa shtet pa Pasuri e pa POPULL!

  Pak drite!Qe koke palaret te marin vesh se 28 vjet po i VARROSIN te gjalle xhihadiste te sekteve ‘Salisjane’,’metiste’ ,’socialSSaliste’ e HAJDARE ne krye te se cileve jane vene tere kujslinge e agjente me ne krye kalif Saline ‘Çuna Tirone’ thonj paprere e Edvine ,’kunguj Dhjetori’ e bytheqire me ne krye pandeline si dhe tere femijet BASTARDE te ish bllokut te udheheqjes perfaqesuar nga tere minorancat serbo-greke çame e çobenj nga Lubonjat tek Nanot,nga Ngjelat te Blushat tek Pollot Pashkot e KARABUSHAT qe i vune KAZMEN ish shtetit shqipetar bashke me tere ‘bazen ekonomike’ e pasurine mombetare duke perzene nje POPULL me gjenocid Titist jashte kufijve e vendlindjes se te pareve!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ ta marin vesh njehere e mire se tragjedija me e madhe eshte mungesa e inteligjences e informacionit qe 28 vjet nuk i bejne thirrje per REVOLUCION nje populli tashme te PERÇARE ne 128 banda parti qe PROPOGANDOHET nga nje dizinformacion KRRIMINAL gobbelsian per shperberjen perfundimisht te ketij vendi e ish shteti duke e futur ne lojera ‘nuse dajash’ apo me ‘lufte gjelash’ krere te krimit e korrupsionit me imunitet MILIARDARE qe 28 vjet jetojne me gjak femijesh SHQIPETARE!

  Pak drite!Qe ta marin vesh mire ‘koke palaret’ se te vazhdosh e propogandosh kreret e krimit e korrupsionit ne krye te 3 bandave parti PD-PS-LSI apo Sali-Edvin-Like flori si ‘burra shtet’ apo ‘yje ne ngjitje’ perben me teper se sa KRIM kur 28 vjet ish shteti shqipetar si asnje shtet i Ballkanit eshte komplet i shkerrmoqur dhe i mungojne jo vetem 3 shtyllat apo pushtetet Legjislativ,gjyqesor egzekutiv por edhe baza themelet :
  Pasurija-Ligjet e se drejtes e shoqerise-Populli!
  Si ne asnje vend e shtet te Ballkanit ketu KAPITALET strategjike :Hidroenergjitika NENTOKA-Nafta-Komi nuk i kane me RRENJET tek shteti shqipetar po GJETKE NE DREJTIM Te pa ditur ashtu si tere PASURITE e tundeshme e pa tundeshme e kapitalet financiare e bankare nuk jane me SHQIPETARE!

  Pak drite! Te propogandosh pas 28 vjetesh BE NA ME–Berisha Nano Meta tani nje fare EDVINI ish krahu i djathte e me radikali i ‘pardesyve’ te bardha te Sali Hitlerit e shok i ‘kemishezinjve’ Hajdari si ‘shpetimtar’ e aqe me teper si ‘kryeminister me i kulturuari pas NOLIT’ do te thote te kesh probleme te renda psiqike si tere kjo Zagari qe ne Bote quhet gazetari dhe popullin jo vetem ta konsiderosh shurdh qorr e memec po si Bageti!

  P.S I ashtuquajturi ‘kryeminister’ i te ashtuquajture qeverri me emerin EDVIN jo vetem qe nuk gezon asnje lloj parametri per te qene ‘burre shteti’ por as ‘politikan’ i rangjeve me te uleta’ te politikave provinciale ballkanike por thjesht nje ‘shejtan budalla’ qe sa here nxjer nga goja ndonje batute ‘kaps’ e hedh ndonje gur ne pus qe jep shkas misionareve te BE-se apo Halese qe te vazhdojne te na ‘integrojne’ ne Boten tjeter!
  Rama jo vetem nuk ka qene ASNJEHERE i ‘majte’ por duke share me nje vulgaritet ‘rrugaçi’ komunizmin nga teorija e se ciles nuk ka lexuar asnje RRESHT,imagjino nga vepra e MARKS qe i duket arabisht e qe e lexon tere inteligjenca boterore por ka hedhur balte mbi luften inteligjencen e te renet e popullit shqipetar per LIRI e NDERTIM duke propoganduar antivlerat mesjetare te obskurantizmit mesjetar me nje populizem mesjetar e me patologji INFERIORITETI si shumica e kesaj mender politike infektuar nga doktori pacient apo kalif Salija!
  Shqipetaret duhet te kerkojne shpetimin JO me as tek ‘Çunat e ish bllokut’,as tek ‘Çunat e TiRones’ e aqe me teper tek ish ‘Studentet e Dhjetorit’ pa asnje dite pune e shkolle ne jete qe e kthyen ish Shqiperine ne BORDELLO pa ASNJE PARAMETER jo me per ne Europe po as ne Ballkan!

  ”Shtetin-thosh Konfuçi filozofi kinez 500 vjet para eres se re-duhet tua besojme intelektualve me origjine nga fshati qe dine se çeshte puna djersa e morali”!!

  Nuk mund te rilinde shteti me ‘snobiste’ provinciale qe flene me gjith atlete qe mos u duken ‘thonjte e pa prere’ e pas 28 vjetesh :’Ti tregojne babait arat e malit’ ne dixhital

  Reply to this comment
 2. L.H February 20, 10:53

  Edi Rama po nuk zbatoi thenjen e Napoleonit:
  ‘Nje terheqje ne kohe eshte gjysem fitore’ jo vetem nuk do ti njihet ndonje ‘merite’ por do gjykohet me keq se Berisha e Meta se elektorati progresist i ‘majte’ nuk jane bageti e nuk behen kamikaze si idjotet e pd e lsi!

  Rama mbas legjislatures se pare u dogj perfundimisht qe nuk eshte ne gjendje te qeverrise por te kete nivelin minimal te nje politikani…
  -Fali pushtetin e mandatin e populli kryebanditit Ilir Meta
  -Zgjodi apo ’emeroi’ president kreun e simbolin e unitetit te hajduterise e jo populli
  -Nuk beri asnje reforme per rilindjen e ekonomise qe eshte baze per rilindjen e shtetit
  -Nuk arrin ta kuptoje qe nuk ka Liri pa liri ekonomike
  -Nuk arrin ta kuptoje qe 28 vjet tek ne nuk ka ’emer’ sistemi ekonomik imagjino ai politik
  -Nuk ka menduar e as qe ka bere reforma ne interes te shumices por te pakices
  -Nuk arrin ta kuptoje qe tere qelizat e shoqerise e tere sistemet jane uzurpuar nga mikrobet nepotizem e klientalizem ekonomi finance sistem bankar e mbi te gjitha sistemi akademik i fullhanerise e Dhori Kulove
  -Nuk e ka idene e reformave ekonomike financiare e bankare si gjithe qeverrite e Botes po flet per drona,ballist morina,stadjume e presidente te perbashket te kosoves pa shtet e shqiperise pa shtet po nje bajge e ndare me dysh
  -Nuk ka bere asnje reforme kunder privilegjeve po kreret e krimit e korrupsionit edhe te ps marin pensione te arta ne shtetin me te varfer te ballkanit
  -Nuk e ka idene e te perktheje ne shqip fjalet krriminale biznes,affere,monopol,konòension..qe nga turqishtja jane allisverish xhambasllik maskarallik..
  -Nuk ben si qeverritar as per ish kryetar kooperativash te tipit malor ..
  -Nuk ka bere asgje me organizmat nderkombetare apo kolonizatoret e huaj ku jane e ku kane perfunduar kapitalet bankare e tere pasurite kur do tu kthehen shqipetareve

  -Nuk ka snje lloj statistike te treguesve te prones e punes demokrafike e mireqenjet debitit e borxhit e ku kane perfunduar 28 vjet tere miliardat e pasurise kombetare dhe pse jemi 7 miliard borxh pse jane marre ne emer te kujt jane marre dhe kujt ja kane per borxh femijet shqipetare qe te ushqehen me miell kafshesh nga Serbija…..
  -Eshte i pa pergjegjshem bashke me kalamajte e tjere te qeverrise e aqe me teper po na bejne qesharake ne sy te botes qe te flasim e bejme marveshje me te tjeret pa patur asnje mandat te popullit ose shumices se tij..
  –Nuk dine asgje as per ekonomi tregu as per parimet e saj meritokraci.barazi mundesish konkurence po pa asnje alternative e ndryshim nga tere partite e tjera perjashtu hajduterise…me se paguhen tere keto istitucione parlament gjyqesor e 61 bashki me 1600 keshilltare me rroga milioneshe kur shqipetaret po vdesin per buke….???????????!!!!!!!!!!!
  -Kryeminister nuk do te thote te jesh pa tjeter ekonomist apo te kesh mbaruar shkencat egzakte por ky kryeminister bashke me muratoret e tjere nuk ka as minimumin e racionalitetit te trurit si intelektuale per mizerine e problemeve qe ka ky vend pa shtet pa ekonomi ngelur ne mes kater rrugeve me mesues gjuheve te huaja me mbiemer Ahmeti te drejtoje ekonomine e lire te tregut kur ate e ka uzurpuar Lirija e Monika ….28 vjet me pare bashke me Xhoanen e nanos apo odeten e Nishanit e shqiptaret ‘kan shku per lesh’!!!!!!

  Reply to this comment
 3. SHQIPETAR February 20, 11:16

  PA FJALE E PA KOMENT!

  Reply to this comment
 4. H February 20, 13:25

  Sa ndalon pula me quk mut, aq ndalon shqiptari me vjedh.

  Reply to this comment
 5. socialSSalisti pe Blushi February 20, 13:42

  Kush e perkthen gramsh nga shqipja ne gjuhen salishte e kupton qe tani rilindja e shtetit nuk eshte peng e salise e shtangist like florise po e nje ps e ashtuquajtura parti socialiste qe ka marre rrugen per Janine si parti e perdhunuar pa lindur nga djaloshi pianec e bllokut Fatos Thanas Nano bordella e la pas bastardet Naçi.Baçi.Kaçi,Muçi e tere rrulat e tjere miliardere…dhe konen Braòe bashke me Pandeli bythken qe u bejne masash koqeve te salise e like florise……

  Reply to this comment
 6. ANTIKRISHTI February 20, 13:49

  BEDRI ISLAMET E TERE FEVZINJTE E INFORMACIONIT QE 25 VJET NUK FLASIN PER SHQIPERINE E SHQIPETARET POR PER VARRMIHESIT E TYRE JANE ANTISHQIPETAREEEE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*