20 shkurti/ Kryemadhi: Shqipërinë e qeverisin diktatorë “të vegjël”

February 20, 2018 15:02

20 shkurti/ Kryemadhi: Shqipërinë e qeverisin diktatorë “të vegjël”

 

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, duke kujtuar 20 shkurtin thotë se Shqipëria po mbahet ende peng nga diktatorët “e vegjël” që na qeverisin.

Në një postim në Facebook Kryemadhi thotë se “20 shkurti do të kujtohet gjithmonë si qëndresa dhe kulmi i revoltës të një populli”.

Postimi i Kryemadhit

27 vjet më parë shqiptarët rrëzuan simbolet e diktaturës, duke treguar forcë dhe kurajo përballë një regjimi që në ditët e fundit tregoi anën më të egër të tij.

20 shkurti do të kujtohet gjithmonë si qëndresa dhe kulmi i revoltës të një populli, që për dekada u përball me padrejtësi dhe dhunë shtetërore.

Sot, 27 vjet më pas, shpresat e mijëra shqiptarëve që dolën në shesh për rrëzimin e bustit të diktatorit jane ende të paplotësuara, sepse diktatorët e “vegjël” që na qeverisin kanë ende model atë që shkatërroi Shqipërinë për 50 vjet me radhë.

Janë këta diktatorë që sot po mbajnë ende peng Shqipërinë me papërgjegjshmërinë me të cilën qeverisin.

Ndaj sot më shumë se kurrë kujtesa për atë ditë të shënuar dhe qeverisja banditeske janë shtysa më e madhe për të gjithë ne që të rrëzojmë diktatorët e vegjël, që çdo ditë e më shumë po na imponohen me modelet e tyre të shëmtuara.

a.s/dita

February 20, 2018 15:02
Komento

5 Komente

 1. H February 20, 15:31

  Jo populli shqiptar por rinia perparimtare e Tiranës , moj baxhellë. Ortaket e tu ishin nëpër mbledhjet e organizatës bazë të partisë. Sa keq më vjen që rrëzuam bustin që të mburren gjithfarë maskarejsh e hajdutësh.

  Reply to this comment
 2. Fuck Mark uk, Crusader, mirel, Coeur & LOVE + intelektual + BLACK SWAN February 20, 16:15

  Moj kurve halesh! “Shqiptarët rrëzuan simbolet e diktaturës” dhe JU NEO DIKTATORET E DHJEROKRACISE jo vetem mburreni pa te drejte por i shfrytezoni ato kohe dhe ato ngjarje per epshet tuaja politike….. Qi..sh veten me cismen tende, oj kryekurve.

  Reply to this comment
 3. drini February 20, 16:19

  po te rezohen dhe diktatoret e vegjel po me pare do rezojm ato nevojtoret e tua te bera enkas per macet. he si thua moj baxhel

  Reply to this comment
 4. Imoralitet i pa shembullt i politikaneve shqiptar me rastin e 20 shkurtit ! February 20, 16:36

  Na imponojne modelet e shemtuara ?! Ha ha ha ha .. model me i shemtuar se Monika Kryemadhi me cizme ne Parlament , nuk ke ku e gjen ! Hipokrizi e neveritshme me rastin e 20 shkurtit ! Imoralitet i pa shembullt !

  Reply to this comment
 5. Jimi February 20, 20:30

  Po ka jeshe moj bukurane se na thave sirin!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin