Shqipëria me 150 “lazaratë” e qindra krime, të krijuar prej varfërisë…

Shqipëria me 150 “lazaratë” e qindra krime, të krijuar prej varfërisë… 0

🕔23:48, 30.Nov 2012

  Nga Përparim Halili Afro 1 javë më parë, polciia arrestoi në Tiranë, një grup trafikantësh droge. Njeri prej tyre, me psudonimin “GJYSHI”, deklaroi në në seancën e masës së sigurisë në gjykatë kështu: “Me arrestimin tim, keni lënë 100

Lexo më shumë
KU TE SHPIE GOMARI O Z.MARTENS?!

KU TE SHPIE GOMARI O Z.MARTENS?! 0

🕔20:07, 30.Nov 2012

Ёshtё bёrё e udhёs qё, kur dikujt i thartohet truri i kokёs dhe niset tё bёjё njё marrёzit tё pa shёmbullt, tё tjerё njerёz ti thonё:”Ku tё shpie mushka?!”. Mirpo ajo c’ka ndodhi nё 28 Nentor 2012, nё pritjen qё

Lexo më shumë
Kockalëpirësi i mbretit tonë

Kockalëpirësi i mbretit tonë 1

🕔20:06, 30.Nov 2012

Dy republika, kjo e jona dhe ajo e Kosovës, u përkulen para kockave te mbretërisë, të vetëshpallurit mbret i shqiptarëve. Natyrisht jo i vetmi mbret yni, po në mes të Vidit që na e solli Evropa dhe Emanuelit, që e

Lexo më shumë
Topi: FRD do mundësojë rotacionin, Berisha oligark

Topi: FRD do mundësojë rotacionin, Berisha oligark 1

🕔20:02, 30.Nov 2012

Kreu i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi, gjatë përurimit të hapjes së degës në Durrës, tha se, qeveria aktuale duhet të largohet dhe se një njëri ka në dorë të gjithë shtetin. Duke iu referuar kryeministrit Berisha, Topi tha se

Lexo më shumë
Dhunoi gruan shtatzënë, vetëvritet 50-vjeçari

Dhunoi gruan shtatzënë, vetëvritet 50-vjeçari 0

🕔16:23, 30.Nov 2012

Një 50-vjeçar nga Puka i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë. Ngjarja ndodhi sot në fshatin Rras të komunës Gjegjan, kur 50-vjeçari Gjin Lleshi u vetëvra pasi kishte dhunuar bashkëshorten shtatzënë, P. Gjini, 48 vjeçe. Sipas gruas, burri e

Lexo më shumë
Sigurimi vullnetar, si të përfitosh pension më të lartë

Sigurimi vullnetar, si të përfitosh pension më të lartë 3

🕔15:43, 30.Nov 2012

Nëpërmjet skemës së sigurimeve vullnetare jo vetëm mund të rriten të ardhurat e pensionit, por mund të mbulohen me kontribute edhe vitet e munguara që të mos rrezikoni marrjen e pensioneve. Detajet e plota mbi fushat dhe masën e kontributeve

Lexo më shumë
BE mund të shkurtojë ndihmën për vendet në zhvillim

BE mund të shkurtojë ndihmën për vendet në zhvillim 0

🕔15:40, 30.Nov 2012

Negociatat për planin financiar të BE-së deri në 2020-n dështuan. Tani diskutohen propozimet për kursime. Në shënjestër: ndihma për zhvillimin e vendeve më të varfra   Presidenti i Këshillit të BE-së, Herman Van Rompi, në samitin e BE-së për buxhetin

Lexo më shumë
Haradinaj: Do bashkëpunoj me partitë politike, për të ardhmen e Kosovës

Haradinaj: Do bashkëpunoj me partitë politike, për të ardhmen e Kosovës 0

🕔15:38, 30.Nov 2012

Pas shpalljes i pafajshëm nga Gjykata e Hagës, ish-kryeministri Ramush Haradinaj, ka mbajtur sot një fjalim në Kuvendin e Kosovës. Në fjalën e tij para deputetëve, Haradinaj premtoi se do të bashkëpunojë me partitë politike për të ardhmen e Kosovës.

Lexo më shumë
Bota në një ditë

Bota në një ditë 0

🕔15:36, 30.Nov 2012

1. SHBA Dy qytetarë amerikanë nga Misuri dhe Arizona do të ndajnë çmimin e llotarisë amerikane prej 550 milionë dollarësh. Ky është çmimi i dytë më i madh në historinë e llotarisë amerikane, pas atij të muajit mars të po

Lexo më shumë
Gjendet i vrarë në Ministrinë e Mbrojtjes Shefi i Postës Sekrete të Arben Imamit

Gjendet i vrarë në Ministrinë e Mbrojtjes Shefi i Postës Sekrete të Arben Imamit 0

🕔15:31, 30.Nov 2012

Gëzim Tare, zyrtar kyç në sektorin e Ndërlidhjes dhe 3 muajt e fundit ishte emëruar shef i Ekspeditës (postës) në ministrinë e akuzuar për përgjimet e 21 janarit dhe afera me armët. Versioni zyrtar: Vetëvrasje pasi shqeu kasafortën e zyrës dhe

Lexo më shumë