Në SHBA vota “kushton” rreth $20

Në SHBA vota “kushton” rreth $20 0

🕔22:21, 2.Nov 2012

Fushata 2012 e zgjedhjeve presidenciale në SHBA është më e kushtueshmja në histori, $2.5 miliard. Nga vijnë fondet? Ka 4 burime kryesore: •Komitetet REPUBLIKANE dhe DEMOKRATE mbledhin fonde gjatë sezonit të fushatës. Një pjesë e fondeve shkojnë për fushatën. •Gjithashtu

Lexo më shumë
Vdes në mënyrë misterioze truproja i Obamës

Vdes në mënyrë misterioze truproja i Obamës 0

🕔22:17, 2.Nov 2012

Rafael Pieto, 48 vjeç, ishte caktuar si truprojë e Presidentit Obama. Agjenti i Shërbimeve Sekrete, i cili dyshohej se kishte një lidhje me një grua meksikane është gjendur i vdekur. Spekulohet për një vetëvrasje. Shërbimet sekrete konfirmuan se vdekja e

Lexo më shumë
Ligji në Kuvend: Përgjimet, pakti PD-PS rrëzon Prokurorinë

Ligji në Kuvend: Përgjimet, pakti PD-PS rrëzon Prokurorinë 0

🕔22:14, 2.Nov 2012

Maxhoranca dhe opozita ndryshojnë ligjin, nuk pranohet kërkesa që të përgjojnë edhe prokurorët e rretheve. Maxhoranca dhe opozita shfuqizojnë nenin e propozuar nga Prokuroria. Hoxha: Kërkesë absurde. Maxhoranca dhe opozita i heqin të drejtën Prokurorisë së Përgjithshme që të autorizojë

Lexo më shumë
Klinton në Kuvend: Zgjedhje të suksesshme, luftë korrupsionit

Klinton në Kuvend: Zgjedhje të suksesshme, luftë korrupsionit 0

🕔22:12, 2.Nov 2012

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton ka perfunduar viziten e saj ne vendin tone, duke u nisur rreth ores 14.30 nga aeroporti i Rinasit. Gjate takimeve ne Tirane, fillimisht me presidentin e vendit, Bujar Nishani, kryeministrin Sali Berisha, fjalen e

Lexo më shumë
Stresi arrestohet për armëmbajtje pa leje, plagoset në aksion oficeri i Policisë

Stresi arrestohet për armëmbajtje pa leje, plagoset në aksion oficeri i Policisë 0

🕔21:01, 2.Nov 2012

Efektivi që ndaloi të riun plagos aksidentalisht kolegun në vendngjarje me armën e shërbimit. Tiranë, Policia: Këngëtari Arkimed Lushaj mbante armë pa leje. Arkimed Lushaj, këngëtari i njohur me emrin Stresi, është arrestuar nga Policia e Tiranës në orët e

Lexo më shumë
U vetëdogj në grevë, ndërron jetë Lirak Bejko

U vetëdogj në grevë, ndërron jetë Lirak Bejko 0

🕔20:55, 2.Nov 2012

BARI- Ish i perndjekuri politik, Lirak Bejko qe i vuri flaken vetes gjate protestes se ish te perndjekurve politike mesohet se ka nderruar jete ne spital. Ai vetem pak kohe pas ngjarjes u transportua ne Bari per te marre ndihme

Lexo më shumë
Gazeta greke: Rritet klima anti-greke në Shqipëri

Gazeta greke: Rritet klima anti-greke në Shqipëri 0

🕔20:35, 2.Nov 2012

Ngjarjet e shëmtuara kundër delegacionit grek gjatë kremtimeve të  festës kombëtare më 28 tetor po shkaktojnë turbullira në marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë. Kështu shkruan sot gazeta greke, Kathimerini, e cila raporton mbi incidentet që ndodhën në Këlcyrë kundër delegacionit

Lexo më shumë
2 nëntor 2012

2 nëntor 2012 0

🕔19:30, 2.Nov 2012 Lexo më shumë
Hello world!

Hello world! 0

🕔14:23, 2.Nov 2012

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

Lexo më shumë
1 nëntor 2012

1 nëntor 2012 0

🕔19:29, 1.Nov 2012 Lexo më shumë