Dragi: Europa nuk del nga kriza deri në gjysmën e dytë të 2013-s

Dragi: Europa nuk del nga kriza deri në gjysmën e dytë të 2013-s 0

🕔15:24, 30.Nov 2012

Europa nuk do të mund ta kapërcejë krizën deri në gjysmën e dytë të viti të ardhshëm. Ky është paralajmërimi që vjen nga presidenti i Bankës Qendrore Europiane, Mario Dragi. Si për të konfirmuar deklaratën e Dragit për krizën europiane

Lexo më shumë
CEFA: Së bashku me Klik Ekspo Group për ngritjen e Qendrës së Panaireve

CEFA: Së bashku me Klik Ekspo Group për ngritjen e Qendrës së Panaireve 0

🕔15:24, 30.Nov 2012

Presidenti i CEFA-së, Matthias Limbeck deklaron në Kongresin e Aleancës së Panaireve të Evropës Qendrore:   CEFA, Aleanca e Panaireve të Evropës Qendrore do të mbështesë Klik Ekspo Group për ngritjen në Shqipëri të një qendre panairesh të standarteve më

Lexo më shumë
Bie kreditimi nga bankat

Bie kreditimi nga bankat 0

🕔15:19, 30.Nov 2012

Depozitat bankare rriten pothuajse sa dyfishi i kreditimit   Ashtu sic vetë sipërmarrja e ka paralajmëruar kreditimi për të ka rënë ndjeshëm nga bankat e nivelit të dytë. Një fakt i tillë publikohet dhe nga raporti më i fundit i

Lexo më shumë
Viti 2012 me importin më të lartë të energjisë

Viti 2012 me importin më të lartë të energjisë 0

🕔15:18, 30.Nov 2012

Kriza energjetike dhe nevoja për furnizim të pandërprerë me energji ka sjellë në rritjen e importit për këtë produkt, duke sjellë një shifrë të lartë për vitin që po lëmë pas. Që nga viti 1998 dhe deri në 6-mujorin e

Lexo më shumë
72-vjeçari Prek Kosuri: Kundërshtova ‘vetëvrasjen’ e Mehmet Shehut, provova 8 muaj tortura në qeli

72-vjeçari Prek Kosuri: Kundërshtova ‘vetëvrasjen’ e Mehmet Shehut, provova 8 muaj tortura në qeli 2

🕔15:16, 30.Nov 2012

“Më arrestuan pas denoncimit që bënë drejtuesit e televizionit. Edhe sot ruaj bindjen se Mehmet Shehun e kanë vrarë me qëllim eleminimin nga drejtimi i vendit”   Quhet Prek Kosuri dhe sapo i ka kaluar 72-vitet. Ka zbritur nga Dukagjini

Lexo më shumë
DSK, marrëveshje me kamerieren, 6 milionë USD për gabimin në “Sofitel”

DSK, marrëveshje me kamerieren, 6 milionë USD për gabimin në “Sofitel” 0

🕔15:12, 30.Nov 2012

Gjashtë milionë dollarë. Ky është çmimi për “gabimin” e tij në hotelin “Sofitel”, në Nju Jork. Ish-shefi i FMN-së, Dominique Strauss-Kahn, do t’i paguajë akuzueses së tij, kamerieres  Nafissatou Diallo, 6 milionë dollarë. Sipas të përditshmes franceze “Le monde”, për

Lexo më shumë
Nuk bënë mësim më 28 Nëntor, Maqedonia ndëshkon mësuesit shqiptarë

Nuk bënë mësim më 28 Nëntor, Maqedonia ndëshkon mësuesit shqiptarë 0

🕔15:10, 30.Nov 2012

Maqedonia ndëshkon mësuesit që festuan për 100-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë. Dhjetëra drejtorë dhe mësues shqiptarë në shkollat në Maqedoni do të ndëshkohen me pezullim nga detyra apo gjoba, pasi nuk zhvilluan mësim në 28 Nëntor. Lajmin e bën të

Lexo më shumë
Situata ekonomike, një prag Gërdeci

Situata ekonomike, një prag Gërdeci 0

🕔15:09, 30.Nov 2012

E nderuar DITA! Turpe të tilla si ajo që ndodhi në Tiranë me festimet e 100 vjetorit, ngjasin sepse organizatorët e tyre (në rastin konkret qeveria e bashkia) mendojnë për shoun politik para se të mendojnë për festën dhe mirëorganizimin

Lexo më shumë
Nëse do më vijë sërish një email i atillë

Nëse do më vijë sërish një email i atillë 0

🕔15:09, 30.Nov 2012

Zgjedhjet e shkuara mbaj mend që na kanë ardhur e-maile nga Sali Berisha ku kërkonte të votoje per te pasi rendiste sukseset e qeverise se tij dhe premtonte shume se çfarë do te bente nqs fitonte perseri. Ai drejtohej: “i

Lexo më shumë
Më mirë të kish’ hipur mbi taracën e K/Ministrisë

Më mirë të kish’ hipur mbi taracën e K/Ministrisë 0

🕔15:08, 30.Nov 2012

Lexova një lajm për një djalë emigrant shqiptar që kishte hipur majë vinçit në Milano për 14 orë në shi duke protestuar për urinë e fëmijëve në botë.  Për mua është protestë fisnike, por më mirë të kishte hipur në

Lexo më shumë