Përse ankohi tash o ju të ngratë…

Përse ankohi tash o ju të ngratë… 0

🕔15:07, 30.Nov 2012

Ata që përplaseshin ashtu për të ngrënë një copë tortë me siguri kanë marrë përbuzjen e Saliut dhe Lulit se ju “prishën planet”. Ata të mjerë nuk janë të vetëdijshëm për këtë përbuzje që do marrin nga ata që deshën

Lexo më shumë
Berisha në Vlorë më kujtoi një histori

Berisha në Vlorë më kujtoi një histori 0

🕔15:07, 30.Nov 2012

Sekretari i partise ku punojsha na tregoi nji here ne konfidence historine e te vjehrrit te vet, nji fshatar ne Velipoje i cili nje te shtune kish ftuar per darke sekretarin e partise se fshatit, operativin e sigurimit dhe kryetarin

Lexo më shumë
Sharje e fyerje grarishte do kemi prapë

Sharje e fyerje grarishte do kemi prapë 0

🕔15:06, 30.Nov 2012

Kur hoxha merr nje veze, xhemati rrenon kotecin, – thot nje fjale e urrte popullore. Andaj, kur qeveria e kryeqeveritari i saj, kercënohet hapur ne parlament me vrasje e likuidim, jashte parlamentit, nuk është çudi që ndodhin vrasje mafioze e

Lexo më shumë
Kadare duhet të shkonte në Vlorë për titullin

Kadare duhet të shkonte në Vlorë për titullin 0

🕔15:06, 30.Nov 2012

Përshëndetje dhe gëzuar festat. Një pyetje kam: Pse e nxirrni në gazetë Kadarenë kur nuk begenis me shku në Vlorë me marë titullin? Një servil i monizmit e tani i Salës është treguar e po tregohet. Turp të ketë që

Lexo më shumë
Berisha na i ka borxh zgjedhjet e lira

Berisha na i ka borxh zgjedhjet e lira 0

🕔15:05, 30.Nov 2012

Ja ku erdhëm sërish në të njëjtën situatë! Filluan sërish numërimet mbrapsht deri ditën e zgjedhjeve. Premtimet kanë nisur të derdhen lumë dhe, nëse i besojmë, ia vlen ta jetosh datën 23 qershor në Shqipëri, që të shohësh tërë ato

Lexo më shumë
Vetëm je trim budallë

Vetëm je trim budallë 0

🕔15:02, 30.Nov 2012 Lexo më shumë
Varu ti për mua, se mua më dhemb qafa (!)

Varu ti për mua, se mua më dhemb qafa (!) 0

🕔15:02, 30.Nov 2012 Lexo më shumë
Shkon kohë e shkon mot, e vërteta del me not

Shkon kohë e shkon mot, e vërteta del me not 0

🕔15:02, 30.Nov 2012 Lexo më shumë
Vargjet e Arben Dukës

Vargjet e Arben Dukës 1

🕔15:01, 30.Nov 2012

Për Enver Hoxhën dhe të tjerët

Ti që 50 vjet,
Qëndrove si hekur,
O mos kishe lindur,
O mos kishe vdekur!

Po mos lindje ti,
Krejt ndryshe do ishim,

Lexo më shumë
Si dështoi një intervistë me Sali Berishën (15 vjet që nuk e has këtë sjellje)

Si dështoi një intervistë me Sali Berishën (15 vjet që nuk e has këtë sjellje) 0

🕔14:58, 30.Nov 2012

Ne kishim planifikuar që t’i kishim që të dy, Sali Berishën dhe Edi Ramën, me nga një “Rubikon” gjatë programit special të KTV-së në 100-vjetorin e pavarësisë, por ajo me kryeministrin e Shqipërisë nuk u realizua kurrë   Isha dakorduar

Lexo më shumë