Largohet nga shtëpia, familja e kërkon prej 9 ditësh

Largohet nga shtëpia, familja e kërkon prej 9 ditësh 0

🕔15:30, 31.Dec 2012

Një grua 35-vjeçare nga Korça rezulton e zhdukur prej 9 ditësh. Familjarët e Edlira Gishtos kanë denoncuar zhdukjen e gruas, e cila vuante prej kohësh nga depresioni. Ajo është e pamartuar dhe jetonte me të vëllain. Sipas familjarëve të Edlirës,

Lexo më shumë
Qiejt ndizen nga fishekzjarret, Zelanda e Re dhe Australia presin të parat Vitin e Ri

Qiejt ndizen nga fishekzjarret, Zelanda e Re dhe Australia presin të parat Vitin e Ri 0

🕔15:14, 31.Dec 2012

Viti 2013 ka hyrë zyrtarisht në disa vende të globit. Festimet e shoqëruara me spektaklet e piroteknikës kanë pushtuar sheshet e Zelandës së Re Australisë, banorët e të cilave festojnë të parët ardhjen e vitit të ri. Fllimisht qiejt e

Lexo më shumë
Defekti, pa drita një pjesë e Vlorës

Defekti, pa drita një pjesë e Vlorës 0

🕔15:00, 31.Dec 2012

Një pjesë e Vlorës është pa energji, si pasojë e një defekti në nënstacion. Lagjja Skelë dhe zona e njohur si Kali i Trojës nuk kanë energji elektrike që prej ditës së djeshme. Banorët e këtyre lagjeve rrezikojnë ta presin

Lexo më shumë
Minatorët e Bulqizës në pritje të pagës së 13-të: Nëse nuk kalon, rinisim protestat

Minatorët e Bulqizës në pritje të pagës së 13-të: Nëse nuk kalon, rinisim protestat 0

🕔13:27, 31.Dec 2012

Minatorët e Bulqizës janë mbledhur sot para filialit të bankës ku marrin rrogat, në pritje të pagës së 13-të. Për të disatën herë, ata kanë përsëritur ultimatumin drejtuar kompanisë ACR, që nëse paga e trembëdhjetë nuk kalon deri në orën

Lexo më shumë
3 kg ar atij që vret ambasadorin amerikan në Jemen

3 kg ar atij që vret ambasadorin amerikan në Jemen 0

🕔13:17, 31.Dec 2012

Tre kilogramë ar të pastër atij që vret ambasadorin amerikan në Jemen, Gerald Feierstein, dhe 23 mijë dollarë për këdo që eliminon një ushtar amerikan. Kjo është oferta më e fundit e degës së Al Kaedës në Gadishullin Arabik (AQAP)

Lexo më shumë
Kim Kardashian do të bëhet nënë

Kim Kardashian do të bëhet nënë 0

🕔13:01, 31.Dec 2012

Kim Kardashian pret fëmijën e parë së bashku me të dashurin e saj, Kanye West. Lajmin e ka bërë të ditur vetë babai i fëmijës gjatë një koncerti në Atlantic City. Ai kërkoi të ndalonin muzikën në mes të koncertit

Lexo më shumë
Hilari Klinton shtrohet në spital për trombozë

Hilari Klinton shtrohet në spital për trombozë 0

🕔12:55, 31.Dec 2012

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton, dyshohet se mund të ketë pësuar një trombozë. Ajo është shtruar në “Presbiterian Hospital”, në Nju Jork, pasi mjekët zbuluan një koagulim gjaku në tru, që dyshohet se e ka origjinën 15 ditë më

Lexo më shumë
Merkel: Na presin kohë të vështira

Merkel: Na presin kohë të vështira 0

🕔12:14, 31.Dec 2012

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar se klima ekonomike gjermane në vitin 2013 do të jetë edhe më e vështirë. Në mesazhin e saj për Vitin e Ri, Merkel theksoi se kriza e borxhit në eurozonë është ende larg përfundimit.

Lexo më shumë
Braçe uron dhe denoncon: Gëzuar kryeqytet! Mos i paç më këta mbi krye

Braçe uron dhe denoncon: Gëzuar kryeqytet! Mos i paç më këta mbi krye 1

🕔12:13, 31.Dec 2012

Në ditën e fundit të vitit, deputeti socialist, Erion Braçe, ka uruar banorët e kryeqytetit përmes Facebookut, duke denoncuar edhe abuzimin e radhës, një shtesë pa leje në pallatin e selisë së LSI-së. Braçe në mesazhin e tij thotë se

Lexo më shumë
Rama uron në Tuiter: Më e mira është ende para nesh

Rama uron në Tuiter: Më e mira është ende para nesh 0

🕔11:58, 31.Dec 2012

Kreu i PS-së uron të gjithë ndjekësit e tij në Tuiter për festën e Vitit të Ri. Përmes një mesazhi të postuar paraditen e sotme, Rama shprehet se më e mira nuk ka ardhur ende. “Kalojeni sa më mirë sot,

Lexo më shumë