Sot Dita Ndërkombëtare kundër AIDS, Shqipëria: 555 të prekur

Sot Dita Ndërkombëtare kundër AIDS, Shqipëria: 555 të prekur 0

🕔10:00, 1.Dec 2012

1 dhjetori shënon Ditën Ndërkombëtare të luftës kundër AIDS-it. Kjo ditë shërben çdo vit për të rritur vëmendjen ndaj sëmundjes së shekullit, për të sensibilizuar njerëzit për mënyrat e transmetimit, përdorimin e mjeteve mbrojtëse dhe mosdiskriminimin e të prekurve. Në

Lexo më shumë
Kapen 196 kg hashash Lazarati. Trafikantët djegin makinën e policisë

Kapen 196 kg hashash Lazarati. Trafikantët djegin makinën e policisë 0

🕔09:55, 1.Dec 2012

Sekuestrimi i një sasie të madhe hashashi nga policia e Gjirokastrës është pasuar menjëherë nga hakmarrja e trafikantëve, të cilët i kanë vënë zjarrin makinës së një prej efektivëve të sektorit të narkotikëve në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Gjirokastër.

Lexo më shumë
Vranë fatorinon për 150 lekë, identifikohen autorët

Vranë fatorinon për 150 lekë, identifikohen autorët 0

🕔09:34, 1.Dec 2012

Policia e Tiranës ka identifikuar autorët e vrasjes së fatorinos 17-vjeçar të linjës Tiranë-Durrës, i cili u vra disa ditë më parë. Sipas informacioneve që vijnë nga policia, autorët janë Sulejman, Hasan, Behar dhe Klodian Morina. Ata jetojnë në Durrës,

Lexo më shumë
Gjendet nëna e foshnjës së braktisur: Nuk kisha zgjidhje tjetër

Gjendet nëna e foshnjës së braktisur: Nuk kisha zgjidhje tjetër 0

🕔09:30, 1.Dec 2012

Policia ka rënë në gjurmë të nënës së fëmijës që u gjet dje i braktisur në Sauk. Ajo është një nënë e re nga Mitrovica, e cila është shprehur para uniformave blu se vendimin për të braktisur krijesën e saj

Lexo më shumë
Historia e djalit gej që jeton (jo më) i frikësuar me virusin HIV

Historia e djalit gej që jeton (jo më) i frikësuar me virusin HIV 0

🕔08:57, 1.Dec 2012

Një dëshmi emocionale, por edhe informuese: Sot një mbartës i këtij virusi mund të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme   Rastet e reja me HIV në Shqipëri në vitin 2012 janë në shumicë raste të pacientëve që

Lexo më shumë
Aspirina parandalon kancerin në mëlçi

Aspirina parandalon kancerin në mëlçi 0

🕔08:50, 1.Dec 2012

Përdorimi i rregullt i aspirtinës (acidi acetilsalicilik) mund të zvogëlojë rrezikun e prekjes nga tumori i mëlçisë. Për më tepër studimet tregojnë se ilaçi që ne e përdorim kundër dhimbjeve të kokës ndikon edhe tek të sëmurët me neoplazi apo

Lexo më shumë
1 dhjetor 2012

1 dhjetor 2012 0

🕔02:31, 1.Dec 2012 Lexo më shumë