Masakër në Siri, 30 viktima me kokë të prerë

Masakër në Siri, 30 viktima me kokë të prerë 0

🕔11:50, 31.Dec 2012

Tridhjetë trupa pa kokë janë gjetur në Damask ditën e sotme. Viktimave u ishte ndarë trupi nga koka, e cila ishte masakruar në mënyrë të tillë që të mos identifikohej asnjë nga viktimat. Masakra është kryer në lagjen Barze, në

Lexo më shumë
Pushime të bardha për familjen Obama

Pushime të bardha për familjen Obama 0

🕔11:38, 31.Dec 2012

Presidenti Barack Obama luan me vajzat e tij, Sasha dhe Malia.

Lexo më shumë
Aksident në Oregon, 9 të vdekur, 18 të plagosur

Aksident në Oregon, 9 të vdekur, 18 të plagosur 0

🕔11:16, 31.Dec 2012

Ka arritur në të paktën 9 numri i viktimave të shkaktuara nga një aksident rrugor në Oregon, SHBA. Numri i të plagosurve është 18. Aksidenti erdhi pas daljes nga rruga të një autobusi me 40 pasagjerë, të cilët ktheheshin nga

Lexo më shumë
Përplasje mes policisë dhe aktivistëve të AK, Pasha: Kjo qeveri skandaloze

Përplasje mes policisë dhe aktivistëve të AK, Pasha: Kjo qeveri skandaloze 0

🕔11:07, 31.Dec 2012

Një incident mes aktivistëve të Aleancës Kuqezi dhe punonjësve të policisë është shënuar sot paradite në qendër të kryeqytetit. Aleanca Kuqezi kishte planifikuar një tubim dhe vendosjen e një pankarte në zonën pas Muzeut Historik Kombëtar. Tubimi i planifikuar do

Lexo më shumë
Greqi, 28 trafikantë droge në pranga, shumica janë shqiptarë

Greqi, 28 trafikantë droge në pranga, shumica janë shqiptarë 0

🕔10:20, 31.Dec 2012

28 persona kanë rënë në prangat e policisë greke për trafik lëndësh narkotike. Pjesa më e madhe e tyre janë shqiptarë. Operacioni i madh i policisë së shtetit fqinj është shtrirë në qytetet e Selanikut, Agrinios dhe Volosit, ku u

Lexo më shumë
Shkodër, dy të vrarë, një i plagosur në fshatin Hot i Ri

Shkodër, dy të vrarë, një i plagosur në fshatin Hot i Ri 0

🕔09:19, 31.Dec 2012

Siç ndodh për të disatin vit radhazi, edhe këtë 31 dhjetor, qyteti i Shkodrës tronditet nga të shtënat e armës, ndërkohë që policia ka raportuar vdekjen e dy personave. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Hot i Ri, vetëm

Lexo më shumë
“Mami, bluza jote më bën të skuqem”

“Mami, bluza jote më bën të skuqem” 0

🕔17:28, 30.Dec 2012

Shumë mama me dy fëmijë nuk kanë kohë për të menduar se si mund të duken më seksi. Por fotot e modeles Klaudia Galanti tregojnë se ajo nuk është një prej këtyre femrave. Gjatë një sesioni fotografik në një nga

Lexo më shumë
Ish-të përndjekurit nderojnë kujtimin e shokëve: S’i ndalim protestat

Ish-të përndjekurit nderojnë kujtimin e shokëve: S’i ndalim protestat 0

🕔17:10, 30.Dec 2012

Në ditën e parafundit të një viti jo pak të vështirë për ta, ish-të përndjekurit politikë janë kthyer në vendin ku pak kohë më parë zhvilluan grevën e urisë. Ata janë mbledhur për të kujtuar dy prej shokëve të tyre

Lexo më shumë
Tryeza e ndërrimit të viteve, këshilla për një darkë fantastike

Tryeza e ndërrimit të viteve, këshilla për një darkë fantastike 0

🕔16:59, 30.Dec 2012

Dy nga elementët më të bukur të festave të fundvitit janë pema dhe tavolina. Ndërsa pemën e kemi zbukuruar që në ditët e para të dhjetorit, shumë amvisa vrapojnë të bëjnë përgatitjet e fundit për tavolinën e darkës së fundvitit.

Lexo më shumë
Koncerti i Vjenës thyen traditën me pjesë nga Verdi dhe Vagner

Koncerti i Vjenës thyen traditën me pjesë nga Verdi dhe Vagner 0

🕔16:25, 30.Dec 2012

Siç është traditë çdo fundvit, edhe sivjet Koncerti i Vitit të Ri nga Orkestra Filarmonike e Vjenës do të mbahet në sallën e artë në kryeqytetin austriak. Koncerti do të dominohet nga muzika e dinastisë Shtraus. Por për herë të

Lexo më shumë