Babagjyshët pushtojnë Venecian

Babagjyshët pushtojnë Venecian 0

🕔16:01, 30.Dec 2012

Dhjetëra babagjyshë lundrojnë me varkat e tyre në Venecia, mes mjegullës së dendur të funddhjetorit  

Lexo më shumë
Kate Upton, femra më joshëse në botë

Kate Upton, femra më joshëse në botë 0

🕔15:56, 30.Dec 2012

Revista e njohur amerikane “GQ” ka shpallur modelen Kate Upton si femrën më joshëse në botë. Në vendin e dytë është renditur Rihanna, ndërsa në vendin e tretë Jennifer Aniston, e cila pavarësisht viteve, vazhdon që të konsiderohet si mjaft

Lexo më shumë
Çmimet rriten në mënyrë të rrufeshme, Vasili: Situata është pozitive

Çmimet rriten në mënyrë të rrufeshme, Vasili: Situata është pozitive 1

🕔15:48, 30.Dec 2012

Në vigjilje të festës së Vitit të Ri, çmimet e frutave dhe perimeve janë rritur në mënyrë të rrufeshme. Sipas një vëzhgimi të TCH në tregjet e kryeqytetit, një kilogram trangull shitet në ditën e parafundit të vitit 320 lekë,

Lexo më shumë
Sekui uron në shqip: Gëzuar 2013! Shikojeni si një mundësi të re

Sekui uron në shqip: Gëzuar 2013! Shikojeni si një mundësi të re 1

🕔15:25, 30.Dec 2012

Ambasadori i Bashkimit Europian, Etore Sekui, ka uruar sot të gjithë shqiptarët për festën e Vitit të Ri 2013, i cili sipas tij do të jetë i rëndësishëm për perspektivën evropiane të Shqipërisë. Duke iu drejtuar në shqip të gjithë

Lexo më shumë
Die Welt: Historia e pasaportës shqiptare të Albert Ajnshtajn

Die Welt: Historia e pasaportës shqiptare të Albert Ajnshtajn 5

🕔15:24, 30.Dec 2012

Para disa muajve publicistja dhe intelektualja e njohur Brunilda Ternova për të njoftuar lexuesin italian me vepra shqiptare, pat përkthyer në italishte një artikull të zotit Fahri Xharraj, ku thuhej se Einsteini kishte shpëtuar jetën me një pasaportë shqiptare. Qesh

Lexo më shumë
Divorcohet motra, plumba miqve

Divorcohet motra, plumba miqve 0

🕔15:20, 30.Dec 2012

Prishja e miqësisë mes dy familjeve për pak sa nuk është shndërruar në tragjedi në Babrru, Tiranë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, kur tre vëllezër të familjes Kurmekaj janë qëlluar me armë zjarri nga dy djem të fisit

Lexo më shumë
Ironia e AK, inauguron rrugën e papërfunduar: Berisha mashtroi 3 vjet

Ironia e AK, inauguron rrugën e papërfunduar: Berisha mashtroi 3 vjet 0

🕔15:18, 30.Dec 2012

AK ka protestuar sot në aksin kombëtar Kavajë-Rrogozhinë kundër premtimit të pambajtur nga kryeministri Berisha për përfundimin e kësaj rruge. Aktivistë të AK kanë bllokuar aksin Kavajë-Rrogozhinë, i nisur tre vite më parë dhe ende i papërfunduar. Në mënyrë ironike,

Lexo më shumë
Një përshëndetje në vargje për Vitin e Ri lexuesve të Ditë-s

Një përshëndetje në vargje për Vitin e Ri lexuesve të Ditë-s 2

🕔15:16, 30.Dec 2012

Mirë se vjen o kolopuç, Mirë se vjen në Shqipëri, Me pellush e me kapuç, Se është ftohtë e bie shi! Mirë se vjen o Vit i Ri, S’e harrove Shqipërinë, Të na falësh po akoma, Ne në krye mbajmë

Lexo më shumë
Tre ambasadorëve më të rëndësishëm në Republikën e Shqipërisë (në vend të kartolinës)

Tre ambasadorëve më të rëndësishëm në Republikën e Shqipërisë (në vend të kartolinës) 7

🕔15:12, 30.Dec 2012

Meqënëse, me praninë tuaj, nën kujdesin dhe këshillat tuaja si dhe me ndërhyrjet tuaja, gjatë vitit 2012 Shqipëria arriti: – Të zërë vendin e parë në Evropë për korrupsion dhe të zbresë 18 vende poshtë në listën botërore të vendeve

Lexo më shumë
Librazhd, një person i jep fund jetës

Librazhd, një person i jep fund jetës 0

🕔15:07, 30.Dec 2012

Një person i ka dhënë fund jetës në rrethana ende të panjohura. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Skroskë të Librazhdit. Viktima i identifikuar si Safet Onuzi është gjetur i vdekur sot. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të

Lexo më shumë