Rama: Ta bëjmë sportin pjesë të kulturës komunitare

Rama: Ta bëjmë sportin pjesë të kulturës komunitare 0

🕔19:59, 31.Jan 2013

Dëshira për sportin si iniciativë e FRESSH për zhvillimin e një kampionati ka mbledhur në një takim të rinjtë dhe kreun e PS, Edi Rama. Si një ish-sportist Rama ka nënvizuar rëndësinë e mazivizimit të sportit sidomos tek të rinjtë,

Lexo më shumë
Ndarja sipas 2009-s, PD ruan deputetët në 4 qarqe

Ndarja sipas 2009-s, PD ruan deputetët në 4 qarqe 3

🕔19:48, 31.Jan 2013

Në debatin tre mujor të palëve për ndarjen e mandateve me akuza e kundërakuza, duket se më e vërteta është ajo e kalkulimeve të votave që fsheh pas ky vendim. Analiza e rezultateve elektorale të 2009 është prapavija e situatës,

Lexo më shumë
Swoboda: Shqipëria ka nevojë për ndryshim të qeverisjes

Swoboda: Shqipëria ka nevojë për ndryshim të qeverisjes 0

🕔18:13, 31.Jan 2013

Drejtuesit e Grupit Parlamentar Socialist Gramoz Ruçi dhe Taulant Balla morën pjesë në mbledhjen e Grupit Socialist dhe Demokrat ne Parlamentin Europian. Në këtë takim ishin të ftuar edhe drejtuesit të grupeve parlamentare të partive të majta nga të gjitha

Lexo më shumë
Bekam te PSG deri në fund të sezonit

Bekam te PSG deri në fund të sezonit 0

🕔17:25, 31.Jan 2013

Futbollisti anglez David Bekam do të jetë deri në fund të sezonit një lojtar i klubit francez të Paris Saint Germain. Mediat franceze e kanë komentuar blerjen e drejtuesve arabë të PSG si një lëvizje për të forcuar imazhin e

Lexo më shumë
Zjarr në një pikë karburanti në Pogradec

Zjarr në një pikë karburanti në Pogradec 0

🕔17:01, 31.Jan 2013

Një zjarr ka përfshirë një pikë të furnizimit me karburant në Pogradec. Ngjarja ka ndodhur në hyrje të qytetit, ku ndërhyrja e shpejtë e zjarrfikëseve ka bërë që të flakët të mos përhapeshin tek cisternat me karburant. Shkak për rënien

Lexo më shumë
Agimi i Artë: Shqiptarët u trembën nga deklaratat e Papas

Agimi i Artë: Shqiptarët u trembën nga deklaratat e Papas 4

🕔16:56, 31.Jan 2013

Agimi i Artë komenton shpalljen non grata në Shqipëri të deputetit të saj, Kristos Papas. “Listës së personave të padëshirueshëm në Shqipëri i shtohet edhe emri i deputetit të Agimit të Artë Kristos Papas”, thuhet në shkrimin e publikuar në

Lexo më shumë
Kakavijë, sekuestrohen vepra arti, dyshohet se u vodhën në kishat e Jugut

Kakavijë, sekuestrohen vepra arti, dyshohet se u vodhën në kishat e Jugut 0

🕔16:35, 31.Jan 2013

Policia ka sekuestruar në pikën e kalimit kufitar Kakavijë një numër të madh veprash arti, të cilat do të transportoheshin në mënyrë ilegale jashtë vendit. Uniformat blu kanë vënë në pranga edhe personin që posedonte veprat e artit, të cilat

Lexo më shumë
Toponimet në pasaporta, Panariti takon ambasadorin grek

Toponimet në pasaporta, Panariti takon ambasadorin grek 1

🕔15:29, 31.Jan 2013

Ministri i Jashtëm, Edmond Panariti, priti sot ambasadorin e Greqisë në Tiranë, Leonidas C. Rokanas. Tema kryesore e takimi ka problemi i kthimeve në kufi për shkak të toponimeve në pasaporta. Në njoftimin e saj, Ministria e Jashtme bën të

Lexo më shumë
Kuvendi miraton me votat e maxhorancës ndarjen e mandateve si në 2009

Kuvendi miraton me votat e maxhorancës ndarjen e mandateve si në 2009 0

🕔15:13, 31.Jan 2013

Kuvendi ka miratuar me votat e maxhorancës ndarjen e mandateve sipas formulës së aplikuar në zgjedhjet parlamentare të vitit 2009. Shpërndarja e mandateve u miratua me 72 vota pro, 63 kundër dhe 1 abstenim. Seanca e sotme në Kuvend është

Lexo më shumë
“Parkingu”, dy në pranga për drogë

“Parkingu”, dy në pranga për drogë 0

🕔15:00, 31.Jan 2013

Dy persona kanë rënë në pranga për trafik të lëndëve narkotike në kuadër të një operacioni të policisë së Tiranës, i koduar “Parkingu”. Aidi Dylberi, 24 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë, dhe Edmond Islamaj, 28 vjeç, lindur dhe banues

Lexo më shumë