Greqi, “Agimi i Artë”: Emigrantët kriminelë të dënohen me vdekje

Greqi, “Agimi i Artë”: Emigrantët kriminelë të dënohen me vdekje 2

🕔20:47, 31.Mar 2013

Pas rasteve të arratisjes nga burgu të të dënuarve shqiptarë, si dhe vrasjes së një vajze 26-vjeçare në një shkëmbim zjarri mes policisë dhe disa grabitësve, njëri prej të cilëve shqiptar, ka reaguar edhe partia nacionaliste greke duke kërkuar dënim

Lexo më shumë
Pashkë shqiptare në Shtutgart

Pashkë shqiptare në Shtutgart 0

🕔20:39, 31.Mar 2013

Në famullinë katolike shqiptare në Shtutgart kremtimi i Pashkës festohet së bashku pa dallim feje. Ato shohin në këtë mënyrë kënaqësinë e përjetimit të traditës e kulturës dhe ndjesinë e të qenit si në vendlindje. Famullia e misionit katolik shqiptar

Lexo më shumë
Berisha vë kushte: Te Fulhami vetëm si titullar

Berisha vë kushte: Te Fulhami vetëm si titullar 0

🕔20:20, 31.Mar 2013

Portieri kuqezi ndihet i nderuar nga interesimi i londinezëve, por nuk pranon të jetë zgjedhje e dytë Portieri i Shqipërisë, Etrit Berisha, ka pohuar nisjen e bisedimeve me Fulhamin, por duke vënë si kusht statusin e titullarit për të pranuar

Lexo më shumë
Rama në Milano: Berisha e ka harruar ekzistencën e emigrantëve

Rama në Milano: Berisha e ka harruar ekzistencën e emigrantëve 4

🕔20:17, 31.Mar 2013

Lideri i Partisë Socialiste, Edi Rama, i shoqëruar nga bashkëshortja Linda, ka zhvilluar një takim me shqiptarët që jetojnë në Milano. Në këtë takim Rama foli për programin për një Rilindje Shqiptare, duke u ndalur në mënyrë të posaçme, mbi

Lexo më shumë
Panariti në Egjipt, lobon për Kosovën

Panariti në Egjipt, lobon për Kosovën 0

🕔18:59, 31.Mar 2013

Në kuadrin e vizitës zyrtare në Republikën Arabe të Egjiptit, Ministrit të Punëve të Jashtme, z. Edmond Panariti iu rezervua një pritje e veçantë nga Presidenti egjiptian, z. Mohamed Morsi. Duke shprehur kënaqësinë për takimin, ministri Panariti i shprehu presidentit

Lexo më shumë
Plagosje me armë zjarri në Pogradec

Plagosje me armë zjarri në Pogradec 0

🕔17:22, 31.Mar 2013

Një debat  mes dy personave ka degjeneruar në përdorimin e armës së zjarrit në këtë ditë feste në Pogradec. Ngjarja ka ndodhur në një nga lagjet e qytetit, ku Geront Stefo, 39 vjeç, ka plagosur me armë zjarri Gjergji Pilincin.

Lexo më shumë
Indianët nuk i durojnë dot tekat e J.Lo

Indianët nuk i durojnë dot tekat e J.Lo 2

🕔16:32, 31.Mar 2013

Jennifer Lopez nuk ka marrë pjesë në hapjen e kampionatit indian të kriketit, të cilin rregullisht e përcjellin 60 milionë shikues. Shkak janë bërë kërkesat e shumta që këngëtarja u ka bërë organizatorëve. Në të vërtetë, ajo në listën e

Lexo më shumë
Raporti i AP: Qeveria heq afatin kohor për procesin e dëmshpërblimit të ish-të përndjekurve

Raporti i AP: Qeveria heq afatin kohor për procesin e dëmshpërblimit të ish-të përndjekurve 0

🕔16:07, 31.Mar 2013

Procesi i dëmshpërblimit për ish-të dënuarit politikë do të vijojë pa një afat të përcaktuar qartë. Qeveria ka ndërhyrë në legjislacion duke hequr afatin prej 8 vitesh, të mbylljes së këtij procesi. “Nga një hetim që Avokati i Popullit i

Lexo më shumë
Haxhinasto: Punësimi i të rinjve, prioritet i LSI

Haxhinasto: Punësimi i të rinjve, prioritet i LSI 0

🕔16:01, 31.Mar 2013

Zv. kryeministri dhe ministri i METE, Edmond Haxhinasto, ka zhvilluar takime elektorale në komuna të ndryshme të Elbasanit. Gjatë takimit të zhvilluar me të rinjtë në Komunën e Gjergjanit, sekretari Politik i LSI-së për Qarkun e Elbasanit, tha se forca e

Lexo më shumë
SHBA: Reforma e imigracionit

SHBA: Reforma e imigracionit 0

🕔15:40, 31.Mar 2013

Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara thonë se biznesi dhe sindikatat kanë arritur një marrëveshje për programet e punëtorëve të huaj me pak kualifikime, duke i hapur rrugën e marrjes së shtetësisë për 11 milionë imigrantë të paligjshëm. Sipas marrëveshjes, një

Lexo më shumë