Reali fiton, Dortmundi shkon në finale

Reali fiton, Dortmundi shkon në finale 0

🕔22:40, 30.Apr 2013

Borussia Dortmund është finalist i parë i Champions League, pasi që në gjysmëfinale ka eliminuar ekipin spanjoll të Real Madridit, edhe pse ka pësuar humbje me rezultat 2:0. Megjithëse të dyja ekipet kishin raste për shënim, rrjetat u tundën vetëm

Lexo më shumë
“Basha zhvendosi podiumin tek PD, fshihet pas Kosovrastit, të premten shkarkimi”

“Basha zhvendosi podiumin tek PD, fshihet pas Kosovrastit, të premten shkarkimi” 2

🕔21:03, 30.Apr 2013

“Basha fshihet pas Kosovrastit, trembet nga shumica e qytetarëve në Këshillin Bashkiak. Të premten shkarkimi i kryetarit të pakicës”, konfirmoi Dalipi. “Bashkia e Lulit dhe Tabakut sot u zhvendosen ne podiumin politik te PD. A kane pergjigje per plehrat qe

Lexo më shumë
Rama:Të shpëtojmë Laureshat që këndojnë marrëzitë e Saliut

Rama:Të shpëtojmë Laureshat që këndojnë marrëzitë e Saliut 5

🕔20:46, 30.Apr 2013

Pas deklaratës së nënkryetares së Bashkisë, Jorida Tabaku, ka ardhur edhe reagimi i kryesocialistit Rama. Nga faqja e tij në rrjetin social Twitter, Rama është shprehur se pas 23 qershorit duhen shpëtuar edhe laureshat që këndojnë me pahir në foltoren

Lexo më shumë
Rama: Më shkulni veshin nëse gaboj

Rama: Më shkulni veshin nëse gaboj 28

🕔20:02, 30.Apr 2013

Edi Rama ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me banorët e njësisë nr.1 në kryeqytet. Që në nisje Rama tha se do t’i përgjigjet interesit të qytetarëve, ndërsa ftoi këdo që kishte dëshirë të vinte t’i shkulte veshin. “Do i përgjigjesha

Lexo më shumë
Lefter Maliqi dhe Lumasi presin Berishën me këngë e valle! (VIDEO)

Lefter Maliqi dhe Lumasi presin Berishën me këngë e valle! (VIDEO) 1

🕔19:17, 30.Apr 2013

Kryeministri Sali Berisha ka qenë gjatë ditës së sotme i pranishëm në komunën Lumas të Beratit. Para se të fillonte te fliste, drejtuesit e PD-së së Beratit, me në krye deputetin Lefter Maliqin, kishin përgatitur një festë të vërtetë për

Lexo më shumë
Ambasadori holandez: Zgjedhjet vendimtare, gabuat me KQZ

Ambasadori holandez: Zgjedhjet vendimtare, gabuat me KQZ 3

🕔19:15, 30.Apr 2013

Komuniteti holandez që jeton dhe punon në Tiranë ka festuar kalimin e fronit mbretëror nga mbretëresha Beatriks, tek i biri Princi Willem-Alexander. Në ambientin e rezidencës së ambasadorit Martin de la Bej janë mbledhur rreth 100 shtetas holandezë, të cilët

Lexo më shumë
Nishani: Humbësi i zgjedhjeve të 23 qershorit të mos shihet si djall

Nishani: Humbësi i zgjedhjeve të 23 qershorit të mos shihet si djall 8

🕔18:34, 30.Apr 2013

Bujar Nishani ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me rektorë, pedagogë dhe studentë të universiteteve në vend, për të diskutuar me ta për zhvillimet më të fundit në vend dhe për sfidat që e presin atë. Duke u ndalur tek zgjedhjet,

Lexo më shumë
Nis nga puna Komisioni i veshit

Nis nga puna Komisioni i veshit 10

🕔17:39, 30.Apr 2013

Ka nisur mbledhja e parë e komisionit “për hetimin e fakteve, rrethanave dhe përgjegjësive të incidentit të datës 24 prill 2013 pranë Akademisë Diplomatike të Vjenës”, mes kreut të Partisë Socialiste Edi Rama dhe diplomatit Egin Ceka. Në komision, opozita

Lexo më shumë
Vargjet e Arben Dukës!

Vargjet e Arben Dukës! 6

🕔17:03, 30.Apr 2013

Jeta dhe vdekja

Natyrshëm krejt do vijë mëngjesi,
Kur nata yjet do t’i fiki,
Se kush ka lindur dhe do vdesi,
Se kush ka ardhur do të iki!

Njeriu lodhet në përpjekje,
Nga lindja gjer në perëndim,

Lexo më shumë
Mbijetuam pa ata që na pandehin kavie

Mbijetuam pa ata që na pandehin kavie 1

🕔17:02, 30.Apr 2013

Përshëndetje DITA. Kam qenë 20 vjet emigrasnt jam kthyer në Shqipëri 7 muaj më parë. Më saktësisht, 7 muaj e 13 ditë. Përpiqem të hap një biznes të vogël, por shumë gjëra nuk arrij ti kuptoj. Nuk dua të dëgjoj

Lexo më shumë