Kur fjalët nuk mjaftojnë, njerëzit shohin njëri tjetrin në sy. Por vetëm ata që e duan njëri-tjetrin

Kur fjalët nuk mjaftojnë, njerëzit shohin njëri tjetrin në sy. Por vetëm ata që e duan njëri-tjetrin 0

🕔16:49, 30.Apr 2013 Lexo më shumë
Lajmi i “DITA”-s për kandidimin e Ramës në Vlorë, reagon Partia Demokratike

Lajmi i “DITA”-s për kandidimin e Ramës në Vlorë, reagon Partia Demokratike 12

🕔16:48, 30.Apr 2013

Pak orë pasi kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, tha se bashkia nuk merret me politikë, zëvendësja e tij, Jorida Tabaku, ka sulmuar kreun e opozitës, Edi Rama, nga selia e PD-së. Tabaku ka thënë se Rama ka frikë

Lexo më shumë
Hysniu i shpjegon Doktorit punën e re të Kandilit  që heton veshin

Hysniu i shpjegon Doktorit punën e re të Kandilit që heton veshin 0

🕔16:47, 30.Apr 2013

-Hysniiii,Ylliiiii!, – dëgjohet ulërima e radhës! -Ore po hë! Çfarë ke të shkretën se nuk na le një natë të qetë! -Ky Kandili me këtë komisionin, çfarë të bëjë tani? -Po atë që i ke thënë ti të bëj ç’të

Lexo më shumë
Analiza HIV këshillohet për të gjithë të rriturit

Analiza HIV këshillohet për të gjithë të rriturit 1

🕔16:01, 30.Apr 2013

Një grup pune i krijuar nga qeveria e Shteteve të Bashkuara rekomandon që të gjithë të rriturit amerikanë të analizohen për virusin HIV, pavarësisht rrezikut të tyre për infektim ose jo. Grupi i mjekëve dhe shkencëtarëve i shpalli rekomandimet të

Lexo më shumë
Dehidratimi, simptomat dhe sasia e lëngjeve që duhen konsumuar

Dehidratimi, simptomat dhe sasia e lëngjeve që duhen konsumuar 0

🕔15:56, 30.Apr 2013

Trupi ka nevojë për hidratim të vazhdueshëm. Uji është i domosdoshëm për organizmin, pasi falë tij mund të kryhen të gjitha funksionet biologjike që karakterizojnë qenien njerëzore. Dehidratimi i shkakton trupit disa probleme të brendshme e të jashtme, të cilat

Lexo më shumë
Masako, princesha e “trishtuar” e Japonisë

Masako, princesha e “trishtuar” e Japonisë 0

🕔15:42, 30.Apr 2013

Princesha Masako, bashkëshorte e princit trashëgimtar të Japonisë Naruhito, u largua nga ishulli aziatik për të mbërritur në Holandë e për të marrë pjesë në kurorëzimin e mbretit të ri holandez  Uilliam-Aleksandër që u zhvillua sot. Jashtë ishullit aziatik nuk

Lexo më shumë
Basha: Kërkesa për shkarkimin e Kosovrastit, përpjekje për të na shpërqendruar nga puna

Basha: Kërkesa për shkarkimin e Kosovrastit, përpjekje për të na shpërqendruar nga puna 4

🕔14:55, 30.Apr 2013

Nisma e këshilltarëve të majtë (tashmë shumicë) në Bashkinë e Tiranës për shkarkimin e Njazi Kosovrastit nga drejtimi i Këshillit Bashkiak, është për kryebashkiakun Basha një sulm politik. Basha tha se kjo nismë është një përpjekje bëhet për të shpërqendruar

Lexo më shumë
Rama fiton turneun në Prishtinë

Rama fiton turneun në Prishtinë 0

🕔14:36, 30.Apr 2013

Boksieri shqiptar, Aleksandër Rama, është shpallur më i miri në turneun e organizuar nga legjenda e boksit kosovar, Aziz Salihu. Rama mposhti boksierin nga Bullgaria, Hristo Sfetisllav, në turneun ndërkombëtar të boksit “Turqi faleminderit, Ju duam” që u mbajt të

Lexo më shumë
Rama: Berisha ka frikë nga e shkuara. Për ne, 21 janari mbetet amaneti për drejtësi

Rama: Berisha ka frikë nga e shkuara. Për ne, 21 janari mbetet amaneti për drejtësi 15

🕔14:25, 30.Apr 2013

Kreu i PS-së, Edi Rama, deklaroi në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar se skuadra e Rilindjes do të shndërrohet në skuadrën qeverisëse pas 23 qershorit. Rama tha se kjo skuadër ka pasur përballë një kundërshtar primitiv e gjakatar, i

Lexo më shumë
Itali, 2 shqiptarë kapen me 23 kg kokainë

Itali, 2 shqiptarë kapen me 23 kg kokainë 0

🕔14:21, 30.Apr 2013

Dy shqiptarë dhe një rumune u vunë në pranga nga policia italiane, pasi u kapën me 23 kg kokainë. Tre personat në fjalë u vunë në pranga në zonën e Firences, gjatë një kontrolli rutinë që policia ushtroi tek automjetet

Lexo më shumë