Svoboda: Tre ligjet nuk mjaftojnë, kujdes zgjedhjet

Svoboda: Tre ligjet nuk mjaftojnë, kujdes zgjedhjet 2

🕔19:20, 31.May 2013

Pas miratimit të tre ligjeve, tashmë zgjedhjet janë në krye të kushteve që Shqipëria duhet të plotësojë për vazhdimin e hapave të tjerë integrues.  Kryetari i grupit social-demokrat në Parlamentin Europian, Hanes Swoboda, ndërsa deklaron rëndësinë e zgjedhjeve si kusht

Lexo më shumë
Withers: Ajo që ndodhi me KQZ, grusht shteti administrativ

Withers: Ajo që ndodhi me KQZ, grusht shteti administrativ 12

🕔17:39, 31.May 2013

Ish-ambasadori amerikan në vendin tonë, John Withers shpreh shqetësim për mbarëvajtjen e zgjedhjeve të 23 qershorit dhe thekson se ato janë të rëndësishme për të ardhmen e Shqipërisë. Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, ish-ambasadori Withers e konsideron situatën e krijuar

Lexo më shumë
Letër klasës politike

Letër klasës politike 1

🕔16:57, 31.May 2013

Askush nuk ka te drejte te talllet me popullin e tij. Aq me teper ta zvarriti ne udhetimin e gjate e sfilites me mashtrime e genjeshtra per lumturi brezash. Te gjithe lindim dhe fatin dhe rrisqet i kemi njelloje. A

Lexo më shumë
E drejta e popullit do vejë në vend!

E drejta e popullit do vejë në vend! 0

🕔16:55, 31.May 2013

Neveri, neveri dhe veç neveri më vjen kur shoh kandidatët e Salberishës në këto fushata elektorale. Më ngjajnë si ‘hiena’ që kur shohin gjahun e tyre që po jep shpirt, i hidhen përsipër. A thua shqiptarët nuk e dinë historinë

Lexo më shumë
Mostër që mos i mbiftë më fara kurrë

Mostër që mos i mbiftë më fara kurrë 0

🕔16:54, 31.May 2013

Meqë SMS-të e Berishës po na vijnë çdo ditë, ai e meriton një përgjigje. Ti Sali thua që ke bërë rrugë, vetëm rrugë. Por si janë bërë, sa është abuzimi? Vetëm në Rrugën e Kombit, siç ke dëshirë ta quash

Lexo më shumë
Pse ma kërkon votën o burrë i ligë?

Pse ma kërkon votën o burrë i ligë? 1

🕔16:54, 31.May 2013

Mesazhi i S.Berishës: Më kërkon votën. Si ka mundësi që e kërkon – pyes veten me telefon në dorë. 1. Për vrasjet në Gërdec? 2. Për vrasjet më 21 janar? 3. Për vjedhjen e votave? 4. Për borxhin pa fund

Lexo më shumë
Kjo është gjuhë profanësh në ekonomi

Kjo është gjuhë profanësh në ekonomi 0

🕔16:53, 31.May 2013

Në përurimin e E-doganave, Berisha ka deklaruar 2 gjëra: E para që Rama është analfabet në taksa. Dhe e dyta, që në një hark kohor të shkurtër “të ardhurat në këtë vend kanë qenë 9.2 miliard dollarë më shumë”. Kur?

Lexo më shumë
Nëse dikush ju kërcënon për votën…

Nëse dikush ju kërcënon për votën… 0

🕔16:53, 31.May 2013

Nëse dikush ju kërcënon për votën ose kërkon tua blejë, mund të veproni kështu: 1) Nëse u kërkojnë që të fotografoni fletën e votimit, bëni një foto me votën në kuadratin që ata duan. Pastaj vendosni kryqe edhe në disa

Lexo më shumë
Kungull mbolle? Kungull do hash

Kungull mbolle? Kungull do hash 0

🕔16:52, 31.May 2013 Lexo më shumë
Ta ka anda t’amlin? Nuk duhet me i pasë mërzi dhentë

Ta ka anda t’amlin? Nuk duhet me i pasë mërzi dhentë 0

🕔16:51, 31.May 2013 Lexo më shumë