Fjala e drejtë asht e hidhtë

Fjala e drejtë asht e hidhtë 0

🕔16:51, 31.May 2013 Lexo më shumë
Mos e mbaj të bardhë shaminë, po qe se nuk e lan dot

Mos e mbaj të bardhë shaminë, po qe se nuk e lan dot 0

🕔16:50, 31.May 2013 Lexo më shumë
Nëse e përgatit një popull që ta varë fatin e tij tek një njeri i vetëm, je duke e përgatitur që të tradhëtohet

Nëse e përgatit një popull që ta varë fatin e tij tek një njeri i vetëm, je duke e përgatitur që të tradhëtohet 0

🕔16:49, 31.May 2013 Lexo më shumë
Liberatorët nuk egzistojnë. Vetëm popujt mund të jenë liberatorët e vetes

Liberatorët nuk egzistojnë. Vetëm popujt mund të jenë liberatorët e vetes 0

🕔16:49, 31.May 2013 Lexo më shumë
Vargjet e Arben Dukës!

Vargjet e Arben Dukës! 5

🕔16:47, 31.May 2013

Një hymn krenarie për Rilindjen

Abdyl trete pasurinë,
Ti për Shqipëri,
Këta tretën Shqipërinë,
Bënë pasuri!

O Abdyl të adhuroj,
Dua të të ngjaj,

Lexo më shumë
Vendimi i Gjykatës së Lartë: Vdekje me pushkatim Koçi Xoxes, 50 vite burg 4 të tjerëve

Vendimi i Gjykatës së Lartë: Vdekje me pushkatim Koçi Xoxes, 50 vite burg 4 të tjerëve 4

🕔16:45, 31.May 2013

Ekskluzive / Seanca e XIII-të dhe e fundit e gjyqit, (datë 10.06.1949), vendimi i Trupit Gjykues për të pandehurit Koçi Xoxe, Pandi Kristo, Vango Mitrojorgji, Vaskë Koleci dhe Nuri Huta. Dënim kapital për Xoxen, kreun e bandës armiqësore-trockiste, nga 5

Lexo më shumë
J.Lo tradhton Casper me Pitbullin?

J.Lo tradhton Casper me Pitbullin? 2

🕔16:04, 31.May 2013

Jennifer Lopez dhe i dashuri i saj duket se janë në krizë. Shkak janë bërë akuzat që Casper Smart ka bërë ndaj Jennifer në lidhje me një aferë me reperin Pitbull. “Casper është i bindur se Jennifer po e tradhton

Lexo më shumë
Stano: Miratimi i tri ligjeve, hap përpara. Zgjedhjet, test jetik për demokracinë

Stano: Miratimi i tri ligjeve, hap përpara. Zgjedhjet, test jetik për demokracinë 28

🕔15:45, 31.May 2013

Komisioni Europian ka mirëpritur miratimin me konsensus nga Kuvendi i Shqipërisë të tre ligjeve të kërkuara nga BE-ja si kusht për integrimin. Në një prononcim për mediat, zëdhënësi i komisionerit europian të zgjerimit Stefan Fule, Peter Stano, tha se miratimi

Lexo më shumë
Pornografia online, në rrezik seksualiteti i përdoruesve

Pornografia online, në rrezik seksualiteti i përdoruesve 0

🕔15:16, 31.May 2013

Adoleshentët po vuajnë përditë e më shumë pasojat e pornografisë online. Ky është alarmi i një grupi studiuesish italianë të Shoqatës së Andrologjisë dhe Seksualitetit. Sipas tyre, në vendin fqinj, 25 për qind e të rinjve të moshës 14-16 kalon

Lexo më shumë
Berisha u premton matjanëve rrugën e Arbrit: Zotimi im solemn për mandatin e tretë

Berisha u premton matjanëve rrugën e Arbrit: Zotimi im solemn për mandatin e tretë 37

🕔14:30, 31.May 2013

Kryeministri Berisha ka zhvilluar sot një takim me banorët e Burrelit. Duke përshëndetur matjanët e mbledhur në mitingun që organizoi PD-ja në shesh, Berisha u tha atyre se i kanë dhënë kombit mbretin e parë, burrin që konsolidoi pavarësinë e

Lexo më shumë