Truri ynë prodhon vetë një lloj valiumi

Truri ynë prodhon vetë një lloj valiumi 1

🕔13:56, 31.May 2013

Truri ynë prodhon vetë një substancë të ngjashme me valiumin. Zbulimi është bërë nga një ekip studiuesish të Universitetit të Kalifornisë. Sipas studimit të publikuar në revistën “Neuron”, truri ynë prodhon një lloj proteine me efekte qetësuese që funksionin mbi

Lexo më shumë
Veliaj: Pesë shtyllat e programit tonë për emigrantët

Veliaj: Pesë shtyllat e programit tonë për emigrantët 21

🕔13:35, 31.May 2013

Sekretari për Emigracionin në Partinë Socialiste, Erion Veliaj, vijon takimet me emigrantët shqiptarë në Greqi. Gjatë një takimi me emigrantët shqiptarë në Janinë, të cilët konsiderohen si pjesa kyçe e fitores së Partisë Socialiste me 23 qershor, Veliaj u shpreh

Lexo më shumë
Jo hapa gjysmakë me tatimet!

Jo hapa gjysmakë me tatimet! 0

🕔13:21, 31.May 2013

Pa u tharë ende boja e miratimit të paketës fiskale dhe buxhetit të vitit 2013, në janar të këtij viti, kryeministri Berisha, befas “u kujtua”se kishte gabuar me rritjen e tatimit 10 % për personat që sigurojnë deri në 30

Lexo më shumë
Që kutitë të mos vijnë në KQZ për numërim…

Që kutitë të mos vijnë në KQZ për numërim… 3

🕔13:20, 31.May 2013

Pas përpjekjes së dështuar të diplomatit amerikan Jonathan Moore që të gjente një kompromis për zgjidhjen e ngërçit të KQZ-së, është pothuaj e sigurtë se ajo do të mbetet me vetëm 4 komisionerë të mazhorancës. Por edhe sikur të bëhet

Lexo më shumë
MOS IA HIQNI BERISHËS SHANSIN PËR TË IKUR!

MOS IA HIQNI BERISHËS SHANSIN PËR TË IKUR! 10

🕔13:09, 31.May 2013

Edhe duke qenë krejt asnjë asnjanës, edhe duke qenë ithtar apo kundërshtar i tij, nëse për një moment do të duhej të gjykoje me logjikë krejtësisht të ftohtë, gjëja më e pamundur do të ishte që të thoshe një arsye

Lexo më shumë
UL S(H)ALA, UL !

UL S(H)ALA, UL ! 10

🕔13:05, 31.May 2013

“Bëje gënjeshtrën sa më të madhe, tregoje thjeshtë, përsërite disa herë dhe do të shihni se do ua besojnë” – Adolf Hitler Prej shumë kohësh është thënë se gënjeshtrat më të mëdha tregohen para zgjedhjeve, gjatë luftës dhe mbas gjuetisë.

Lexo më shumë
Rama: Pas 23 qershorit, jo më universitete piramida

Rama: Pas 23 qershorit, jo më universitete piramida 27

🕔12:37, 31.May 2013

Kreu i PS-së, Edi Rama, ka zhvilluar sot një takim me banorë të Fushës së Aviacionit, në Tiranë. Rama tha se pas 23 qershorit, qeverisja e të majtës do t’i kushtojë vëmendje të veçantë formimit profesional të të rinjve. “Në

Lexo më shumë
Meta: 3 ligjet tregues i përgjegjshmërisë, situata ekonomike mbetet kambanë alarmi

Meta: 3 ligjet tregues i përgjegjshmërisë, situata ekonomike mbetet kambanë alarmi 1

🕔12:13, 31.May 2013

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, tha sot gjatë një takimi me studentë se  miratimi i 3 ligjeve të integrimit tregoi përgjegjshmëri të partive politike në vend. Kreu i LSI-së u ndal edhe në suksesin e mbrëmshëm të këngëtares shqiptare Elhaida

Lexo më shumë
Incident në takimin e Berishës në Burrel

Incident në takimin e Berishës në Burrel 6

🕔11:50, 31.May 2013

Një incident është shënuar në përfundim të mitingut të Berishës në Burrel. Një 52-vjeçar ka gjuajtur me gurë në drejtim të makinës së Berishës, çka ka bërë që truprojat të ushtrojnë dhunë mbi të. Sipas raportimeve, 52-vjeçari Halit Hoxha është

Lexo më shumë
Apeli i Arvizusë: Votoni që të bëheni pjesë e demokracisë

Apeli i Arvizusë: Votoni që të bëheni pjesë e demokracisë 37

🕔11:36, 31.May 2013

Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, bën apel në Facebook për pjesëmarrje në zgjedhje. Arvizu shkruan se zgjedhjet janë një moment i rëndësishëm për Shqipërinë dhe thekson se të gjithë qytetarët duhet të bëhen pjesë e demokracisë duke iu drejtuar

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?