Ruajeni qëndresën që ju drejtoi në këtë triumf

Ruajeni qëndresën që ju drejtoi në këtë triumf 1

🕔21:37, 30.Jun 2013

Të dashur miq! Prej më shumë se një viti, unë kam folur dhe shkruar disa herë dhe për disa raste. Asnjëra nuk ka qenë kaq e  mrekullueshme sa sot. Pas disa vitesh tranzicioni, ju, populli i Shqipërisë folët. Të dielën,

Lexo më shumë
Nihil humanum

Nihil humanum 0

🕔20:46, 30.Jun 2013

Turma gjithnje ka nevoje per impulse dramatike , qofshin keto mallengjyese ose trumbeta lufte, pak pune i bene llogjika dhe objektiviteti i paster. Ne rastin e Sali Berishes, turma e instrumentalizuar dhe nen efektin e “rrezatimit ideologjik” te liderit te

Lexo më shumë
Komicitet unikal në llojin e vet

Komicitet unikal në llojin e vet 0

🕔20:45, 30.Jun 2013

Ore zotni Noka. Ore zotërinj ish-ministra që erdhët nga hici e nga konviktet. Ore “analistë” të ekranit. Jeni unikalë dhe të pa përsipëritshëm ndër sojin e shtetarëve apo gazetarëve, kur pas kësaj humbjeje katastrofike, e paraqesni veten si fitimtarë. Gabimet

Lexo më shumë
Ç’të jetë vallë “modeli Berisha”?!

Ç’të jetë vallë “modeli Berisha”?! 0

🕔20:44, 30.Jun 2013

Fushata zgjedhore e kualicionit të djathtë filloi dhe u mbyll me rekllamimin e “Modelit Berisha”.Oratorët u thoshin turmave: Jemi të lumtur që qeverisëm me “Modelin Berisha dhe ju ofrojmë “Modelin Berisha “ ta përjetësojmë . Askush nuk mori vesh cili

Lexo më shumë
Berisha në plehra, por PD na duhet

Berisha në plehra, por PD na duhet 0

🕔20:41, 30.Jun 2013

Mungesa e llogaridhënies zgjedhore , është ofendim i rëndë për elektoratin , që të ka votuar dhe atë që të ka refuzuar , por që i ke qeverrisur . Me të drejtën , që më jep demokracija kushtetuse , ju

Lexo më shumë
Berisha ende s’e ka lexuar 23 qershorin

Berisha ende s’e ka lexuar 23 qershorin 0

🕔20:41, 30.Jun 2013

E nderuar Dita. Fjalimi i Berishës , që merr totalisht përgjësitë është një tjetër çfaqje e mbivlerësimit të vetes . Kështu ka bërë ai , gjat gjith jetës së gjatë politike . Ai mbulon me krahët e vet vartësit ,

Lexo më shumë
Përse kanë shërbyer ditët tona, nëse dikur nuk i kujtojmë dot as si kanë qenë?

Përse kanë shërbyer ditët tona, nëse dikur nuk i kujtojmë dot as si kanë qenë? 0

🕔20:40, 30.Jun 2013 Lexo më shumë
Duke nisur nga një farë moshe, gjërat që dëshirojmë më shumë, janë pikërisht ato për të cilat hiqemi sikur nuk i duam

Duke nisur nga një farë moshe, gjërat që dëshirojmë më shumë, janë pikërisht ato për të cilat hiqemi sikur nuk i duam 0

🕔20:40, 30.Jun 2013 Lexo më shumë
Në Feizbuqe po e tundin…

Në Feizbuqe po e tundin… 10

🕔20:26, 30.Jun 2013

KËTA MINISTRA QESHARAKË…

Gjithë “liderët” e PD-së,
në Feizbuqe “e kanë tundur”
Këta janë gallat’ pa fund
Jan’ krenarë që paskan humbur (!)

Fillimisht m’u duk shaka,
po pastaj komplet u binda,

Lexo më shumë
Hakmarrja, Hamdi Haklaj i çon ‘mesazh’ Berishës, i vret mikun Ram Hasan Hoxha

Hakmarrja, Hamdi Haklaj i çon ‘mesazh’ Berishës, i vret mikun Ram Hasan Hoxha 12

🕔20:22, 30.Jun 2013

11   Speciale nga gazetari investigativ Artan Hoxha, Dosja ‘Tropoja’. Vrasja e Ram Hoxhës, mik i Berishës, mesazh i Haklajve për bashkëqytetarin e tyre Sali Ram Berisha. Arratisja e Hamdi Haklajt pas riardhjes së Berishës në pushtet dhe arrestimi më

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin