Qeveria Berisha po dhuron lagunat duke ikur

Qeveria Berisha po dhuron lagunat duke ikur 3

🕔20:17, 30.Jun 2013

Qeveria ka shpallur një sërë koncesionesh për dhënien ne përdorim të hapësirave për peshkim në disa laguna të Shqipërisë, të cilat po i licenson këto ditë. Ditën e premte, datë 28 qershor, janë mbledhur sekretari i përgjithshëm (MV), drejtori i

Lexo më shumë
Poema e votimit

Poema e votimit 5

🕔20:05, 30.Jun 2013

(me ndihmën e Migjenit) Pelin që s’kapërdihet asht, or vlla, votimi, përqindje që mbeten në fyt edhe të ze trishtimi kur shef kuti të mbushura me vota kudërshtare që të shfaqen në gjumë e të bëjnë për pesë pare.  

Lexo më shumë
Aksident i rëndë në Gjirokastër, tre të vdekur

Aksident i rëndë në Gjirokastër, tre të vdekur 1

🕔17:00, 30.Jun 2013

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e sotme në afërsi të fshatit Mashkullorë, në Gjirokastër. Aksidenti ndodhi në aksin Gjirokastër-Tepelenë, ku humbën jetën 3 persona. Mësohet se një mjet tip Fiat me targa ZHI 7934 ka qenë duke udhëtuar në

Lexo më shumë
Der Spiegel: SHBA ka përgjuar BE-në

Der Spiegel: SHBA ka përgjuar BE-në 1

🕔16:05, 30.Jun 2013

Një revistë gjermane njofton se një agjenci amerikane zbulimi ka vendosur pajisje përgjimi në zyrat e Bashkimit Evropian dhe ka siguruar qasje në rrjetet e brendshme kompjuterike të BE-së, lajmi i fundit në një valë njoftimesh për programe amerikane të

Lexo më shumë
Sherr te “Don Bosko”, vritet me thikë 26-vjeçari

Sherr te “Don Bosko”, vritet me thikë 26-vjeçari 1

🕔15:57, 30.Jun 2013

Një 26-vjeçar është vrarë me thikë pasditen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ndodhi në  zonën e “Don Boskos”, ku Arbër Mitro, 26 vjeç, është qëlluar me thikë nga A. Bajraktari gjatë një konflikti të çastit. 26-vjeçari ka gjetur vdekjen rrugës

Lexo më shumë
Rama: Acari në marrëdhëniet Shqipëri-Greqi mbaroi

Rama: Acari në marrëdhëniet Shqipëri-Greqi mbaroi 6

🕔15:46, 30.Jun 2013

Kryeministri i ri, Edi Rama, flet në gazetën më të madhe greke, “Kathimerini”. Rama flet për fitoren në zgjedhje, qeverinë e re, por edhe marrëdhëniet Shqipëri-Greqi. Komentit të gazetarit për “deklaratat nacionaliste të kryeministrit Berisha që i çuan marrëdhëniet mes

Lexo më shumë
Disa këshilla për flokë të bukur e të shëndetshëm

Disa këshilla për flokë të bukur e të shëndetshëm 1

🕔15:08, 30.Jun 2013

Në shumë kultura, flokët e gjatë dhe me volum konsiderohen simbol i bukurisë femërore. Flokët e bukur dhe të shëndetshëm janë ëndrra e çdo gruaje. Por, shumë gra pas të 40-ave përballen me dobësimin dhe rënien e flokëve. shkaqet mund

Lexo më shumë
Albani dhe Miriami shijojnë Maldivet

Albani dhe Miriami shijojnë Maldivet 2

🕔14:24, 30.Jun 2013

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani kanë zgjedhur plazhet përrallore të Maldiveve për t’u relaksuar këtë fundjavë dhe kanë postuar në faqet e tyre në “Facebook” imazhet e qëndrimit në parajsën e oqeanit Indian të shoqëruara me mbresat e momentit. “Ky

Lexo më shumë
Oketa për zgjedhjet: Mbijetuan ata që ditën të përshtaten

Oketa për zgjedhjet: Mbijetuan ata që ditën të përshtaten 5

🕔13:00, 30.Jun 2013

Kandidati për deputet i FRD-së në qarkun e Durrësit, Gazmend Oketa, thotë se rezultati i zgjedhjeve të 23 qershorit duhet respektuar. Oketa shprehet se zgjedhjet e lira dhe me standarde i dhanë fitoren asaj force që diti të përshtatet. “Një

Lexo më shumë
Kukan: Tranzicioni i qetë i pushtetit do të forcojë proceset demokratike në vend

Kukan: Tranzicioni i qetë i pushtetit do të forcojë proceset demokratike në vend 0

🕔12:10, 30.Jun 2013

Kryetari i delegacionit të Parlamentit Europian për Europën Juglindore, Eduard Kukan, shprehet se situata paszgjedhore në Shqipëri rezulton më e mirë se në të kaluarën.  Kukan thotë se është pozitiv fakti që rezultati u njoh nga të dy palët dhe

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin