Cher: Tom Cruise, ndër më të mirët që kam pasur

Cher: Tom Cruise, ndër më të mirët që kam pasur 0

🕔11:52, 30.Jun 2013

Këngëtarja 67-vjeçare, Cher, thotë se aktori Tom Cruise është në pesëshen e meshkujve më të mirë me të cilët aj ka pasur lidhje. Cher rrëfen për “US interviewer” se ka pasur një lidhje të shkurtër  në vitet 1980 me aktorin

Lexo më shumë
Kopertina 30 qershor 2013

Kopertina 30 qershor 2013 38

🕔11:32, 30.Jun 2013

Situata në PD pas humbjes së 23 qershorit dhe një teksti dorëheqje të Berishës po bëhet teatrale. Sikur të mos mjaftonin ngashërimet dhe vajtimet për së gjalli të “qametit pas dorëheqjes”, prej disa ditësh ministrat dhe drejtuesit e PD-së, kanë

Lexo më shumë
Lajmi i humbjes nuk ka mbërritur ende në selinë e PD-së…

Lajmi i humbjes nuk ka mbërritur ende në selinë e PD-së… 17

🕔11:31, 30.Jun 2013

Panorama pas zgjedhore për Partinë Demokratike, është krejt e çuditshme dhe qesharake. Nga bedenat e saj vazhdohet të hidhen pafundësisht shashka tymuese për të krijuar një pështjellim masiv që të gjithë të ndihen të trullosur dhe të mos e kuptojnë

Lexo më shumë
Shehu: Humbëm sepse programi ynë nuk u kuptua

Shehu: Humbëm sepse programi ynë nuk u kuptua 32

🕔11:04, 30.Jun 2013

Deputeti i PD-së, Sherefedin Shehu, thotë se arsyeja përse e djathta humbi zgjedhjet ishte se elektorati nuk kuptoi programin e saj. Në një intervistë për gazetën “Panorama”, Shehu shprehet se koalicioni i majtë nuk pati program, por vetëm parulla elektorale.

Lexo më shumë
Kryetari i ri i PD, Basha dhe Olldashi dy kandidatët më të kuotuar

Kryetari i ri i PD, Basha dhe Olldashi dy kandidatët më të kuotuar 6

🕔10:44, 30.Jun 2013

Në fillimin e javës së ardhshme, në PD do të zyrtarizohen emrat e kandidatëve për garën e kreut të kësaj selie, që për herë të parë do të mbahet me parimin “një anëtar – një votë”. Por pavarësisht emrave të

Lexo më shumë
Ndahet nga jeta aktori korçar Minella Borova

Ndahet nga jeta aktori korçar Minella Borova 11

🕔10:04, 30.Jun 2013

Ndërron jetë aktori korçar Minella Borova. Ai ndërroi jetë në moshën 66-vjeçare, në Buenos Ajres, Argjentinë, ku edhe jetoi për disa vjet.  Minella Borova lindi në vitin më 22 shkurt 1947 në Korçë. Kreu studimet e larta për aktor në

Lexo më shumë
Një anëtar i thjeshtë u ngrit e foli

Një anëtar i thjeshtë u ngrit e foli 11

🕔09:53, 30.Jun 2013

Po bashkohem edhe unë në shoshitjen e një fjalimi që lexoi ish kryetari i PD-së Sali Berisha në kufirin midis lënies së kreut të partisë dhe fillimit të jetës së tij të mëtejshme si anëtar i thjeshtë i asaj partie.

Lexo më shumë
Kosovë, zyra e kryeministrit, ndër institucionet më të mbyllura për mediat

Kosovë, zyra e kryeministrit, ndër institucionet më të mbyllura për mediat 1

🕔09:43, 30.Jun 2013

Zyra e kryeministrit vazhdon të prijë si një ndër institucionet më të mbyllura për media. Qasja e gazetarëve në faturat e shpenzimeve të bëra nga kryeministri, por edhe nga 6 zv.kryeministrat, është pothuajse e pamundur. Arsyetimi nga ana e zyrtarëve

Lexo më shumë
Puto: Jeta politike e Berishës nuk ka marrë fund, pushteti është ambicia e tij e pashuar

Puto: Jeta politike e Berishës nuk ka marrë fund, pushteti është ambicia e tij e pashuar 6

🕔09:40, 30.Jun 2013

Akademiku Arben Puto mendon se rezultati spektakolar i 23 qershorit është një tregues i qartë se pushteti ka ngjallur pakënaqësi dhe zhgënjim aq të thellë. Në një intervistë për GSH, Puto thotë se për Shqipërinë është hapur tashmë një faqe

Lexo më shumë
Rama: Bëj politikë për të lënë emër në histori

Rama: Bëj politikë për të lënë emër në histori 2

🕔09:34, 30.Jun 2013

Në një intervistë për gazetën “Le Courrier des Balkans” (Korrieri i Ballkanit), e realizuar pikërisht me 23 qershor, Edi Rama thotë se synon të bëjë politikë për të lënë një emër në histori, pasi sipas tij politika shpërben për të

Lexo më shumë