Basha ia ka “dorëzuar” bashkinë Ennos

Basha ia ka “dorëzuar” bashkinë Ennos 23

🕔23:46, 30.Nov 2013

Bashkia e Tiranës inauguroi sot përfundimin e rikonstruksionit të rrugës “Bajram Çela”, në njësinë bashkiake nr.3. Në ceremoninë e përurimit mori pjesë nënkryetari i Bashkisë së Tiranës,  Enno Bozdo. “Do të vazhdojmë, me programin tonë ambicioz për të investuar në

Lexo më shumë
Berisha: Meta-Rama, vranë për herë të dytë dëshmorët

Berisha: Meta-Rama, vranë për herë të dytë dëshmorët 3

🕔20:12, 30.Nov 2013

Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha ka publikuar disa minuta më parë në rrjetin social Facebook një status për krerët e mazhorancës Rama-Meta dhe vizitën e tyre në varrezat e “Dëshmorëve të Kombit” Berisha e quajti vendosjen e kurorave nga Rama dhe

Lexo më shumë
Laura Vorpsi do një mashkull… të pjekur

Laura Vorpsi do një mashkull… të pjekur 12

🕔19:35, 30.Nov 2013

Në një intervistë për një revistë kosovare, e bukura e Partisë Demokratike ka theksuar që i rreh zemra… dhe më pas ka radhitur një sërë shkaqesh që ia shkaktojnë atë: “Zemra më rreh fort për prindërit e mi, më rreh

Lexo më shumë
PD: Provokim i pabesë me regji të Edi Ramës

PD: Provokim i pabesë me regji të Edi Ramës 39

🕔18:55, 30.Nov 2013

Partia Demokratike ka reaguar përmes zëdhënëses së saj, Laura Vorpsi, lidhur me praninë e fotografisë së Enver Hoxhës gjatë homazheve që bëri dje maxhoranca në Varrezat e Dëshmorëve. Vorpsi tha se Rama duhet t’u kërkojë falje shqiptarëve për ringjalljen e

Lexo më shumë
Bernd Fisher: Berisha ka frikë se mund të arrestohet pas zgjedhjeve (Arkivë)

Bernd Fisher: Berisha ka frikë se mund të arrestohet pas zgjedhjeve (Arkivë) 12

🕔18:48, 30.Nov 2013

Studiuesi dhe profesori i mirënjohur amerikan, Bernd Fisher, njëherësh  dhe analist i njohur i historisë dhe çështjes shqiptare, flet ekskluzivisht për gazetën “DITA” tri javë para zgjedhjeve shumë të rëndësishme të 23 qershorit. Ai e quan demokracinë aktuale në Shqipëri

Lexo më shumë
SHËNIM: Është koha për “diktaturë fiskale”

SHËNIM: Është koha për “diktaturë fiskale” 11

🕔18:09, 30.Nov 2013

Një biznesmen i njohur, madje nga më të njohurit dhe korrektët në vend ishte shumë i shqetësuar për shkallën e lartë të deformimit të ekonomisë shqiptare. “Të gjitha bizneset raportojnë xhiro disa herë më të ulta se sa realizojnë në

Lexo më shumë
Të majtët në PE do të votojnë pro dhënies së statusit për Shqipërinë

Të majtët në PE do të votojnë pro dhënies së statusit për Shqipërinë 0

🕔17:21, 30.Nov 2013

Eurodeputeti Libor Rouçek deklaron se grupi i socialdemokratëve do të votojë pro statusit të kandidatit për Shqipërinë. Në një intervistë për ABC News, Roucek thotë se argumenti për të bindur shtete anëtare hezituese, është se ato s’do votojnë në dhjetor

Lexo më shumë
Britani e Madhe, helikopteri bie mbi pub, 3 të vdekur

Britani e Madhe, helikopteri bie mbi pub, 3 të vdekur 0

🕔16:59, 30.Nov 2013

Të paktën tre persona kanë humbur jetën si pasojë e përplasjes së një aeroplani mbi një pub në qendër të Glasgout, në Britaninë e Madhe. Lajmin e bën të ditur BBC, e cila u referohet burimeve të saj pranë hetimeve

Lexo më shumë
Pas librit, Arbanën e shohim… shtatzënë

Pas librit, Arbanën e shohim… shtatzënë 0

🕔16:16, 30.Nov 2013

Një javë më parë dhe për herë të parë ajo u kthye në qendër të vëmendjes, jo për Big Brother-in, por për librin e saj. Arbana Osmani është duke shijuar suksesin e librit të saj të parë “Receta për njerëzit

Lexo më shumë
Fëmijë të përbindshëm

Fëmijë të përbindshëm 14

🕔16:14, 30.Nov 2013

Shqiptarët nuk përbëjnë përjashtim; Amerikanët gjithashtu nuk bien dakort për Ditën e Pavarësisë. Megjithatë, këtu e vite, e festojnë atë në 4 Korrik. Shqiptarët nuk janë i vetmi komb mbi dhe që bën sherr me vehten e vet. Hebrejtë janë

Lexo më shumë