DITA uron në murin e kryeministrisë

DITA uron në murin e kryeministrisë 6

🕔23:30, 31.Dec 2013

Nismës “Shqipëria uron, Shqipëria dhuron”, i është bashkuar dhe stafi i gazetës “DITA”. Mbrëmjen e 30 dhjetorit në murin e Këshillit të Ministrave është shfaqur dhe një sms e ardhur nga stafi i Ditës. “Gëzuar Shqipëri! Faleminderit për 2013! Urojmë

Lexo më shumë
Barça arrin marrëveshje me Ter Stegen?

Barça arrin marrëveshje me Ter Stegen? 1

🕔19:07, 31.Dec 2013

Sipas Sport, kampioni i Spanjës ka arritur marrëveshje me Borussia Monchengladbachun dhe me lojtarin, ndërsa është vetëm çështje kohe kur do ta bëjë njoftimin zyrtar. Që nga koha kur Victor Valdes deklaroi se nuk do ta vazhdojë kontratën me Blaugranët

Lexo më shumë
“Gjendja e Schumit, ka pak përmirësime”

“Gjendja e Schumit, ka pak përmirësime” 1

🕔19:04, 31.Dec 2013

Stafi mjekësor që po trajton 7 herë kampionin e botës në Formula 1, Michael Schumacher, doli në konferencën e radhës për shtyp për të dhënë të tjera detaje nga gjendja shëndetësore e gjermanit, pas aksidentit që pësoi duke bërë ski

Lexo më shumë
SHËNIM: Të përndjekurit, për çfarë lloj ndihme kanë nevojë?!

SHËNIM: Të përndjekurit, për çfarë lloj ndihme kanë nevojë?! 16

🕔17:45, 31.Dec 2013

Ministri i Mirëqënies Sociale, Erjon Veliaj, është angazhuar së fundi dhë në shpërndarjen e ca ndihmave, kryesisht ushqimore, për familjet e ish-grevistëve të urisë në rradhët e të përndjekurve nga ish-regjimi komunist. Nuk dua ta paragjykoj ministrin, pasi as kam

Lexo më shumë
Si festohet Nata e Vitit të Ri në disa kryeqytete të botës

Si festohet Nata e Vitit të Ri në disa kryeqytete të botës 0

🕔15:53, 31.Dec 2013

Ndërrimi i viteve festohet thuajse në të gjitha vendet e botës, por çdo qytet ka të veçantat e tij në kremtimin e këtij evenimenti.   Festa e vitit të ri në Paris Ndryshe e njohur si “Shën Silvestër “ nis

Lexo më shumë
Mbërrin 2014, fishekzjarret ndezin qiejt e botës (FOTO)

Mbërrin 2014, fishekzjarret ndezin qiejt e botës (FOTO) 1

🕔15:45, 31.Dec 2013

Viti 2014 ka mbërritur në Zelandën e Re. Mesdita në vendin tonë përkon me mesnatën në Zelandën e Re, i pari vend i globit që feston ndërrimin e viteve. Ardhja e vitit të ri është pritur me spektakle fishekzjarrësh që

Lexo më shumë
Veliaj: Vitin e Ri do ta kaloj me jetimët e “Zyber Hallullit”

Veliaj: Vitin e Ri do ta kaloj me jetimët e “Zyber Hallullit” 2

🕔15:30, 31.Dec 2013

Ministri i Mirëqenies Sociale e Rinisë, Erion Veliaj, ka vendosur që të kalojë Vitin e Ri me fëmijët jetime të “Zyber Hallullit” dhe të moshuarit e Shtëpisë së të Moshuarve tek zona e “Ali Demit”’ në Tiranë. “U premtova që

Lexo më shumë
Gjirokastër, policia ndalon 11 klandestinë

Gjirokastër, policia ndalon 11 klandestinë 3

🕔11:49, 31.Dec 2013

11 klandestinë janë ndaluar sot nga policia e Gjirokastrës, në tokën shqiptare, në kufi me Greqinë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se klandestinët të ardhur nga Eritrea dhe Somalia janë ndaluar në fushën e Derviçjanit. Ata kanë tentuar të

Lexo më shumë
Korçë, humb jetën në minierë një 27-vjeçar

Korçë, humb jetën në minierë një 27-vjeçar 2

🕔10:15, 31.Dec 2013

Një 27-vjeçar humbi jetën pasditen e djeshme në Korçë. Mirjan Bushi është nxjerrë i pajetë, nga një prej galerive të braktisura në minierën e Lozhanit, në rrethin e Korçës, pas sinjalizimit të familjarëve të tij fillimisht për bllokimin e tij

Lexo më shumë
MB: Jemi vend i sigurt, BE s’jep më azil për shqiptarët

MB: Jemi vend i sigurt, BE s’jep më azil për shqiptarët 2

🕔23:25, 30.Dec 2013

Ministria e Brendshme bën të ditur se vendet e BE e konsiderojnë Shqipërinë vend të sigurtë, çka e bën të pamundur marrjen e azilit për shtetasit shqiptarë. Në mënyrë të veçantë theksohet se  Franca e klasifikon Shqipërinë në listën e

Lexo më shumë