Bjellogardistët që kthyen Zogun në pushtet

Bjellogardistët që kthyen Zogun në pushtet 44

🕔23:55, 31.Jan 2014

Dikur, ne rininë time të hershme, në Shkodër tregohej një ngjarje për një bjellogardist (rus të bardhë) ish-kolonel i Ushtrisë Cariste e më vonë oficer i ushtrisë shqiptare deri në vitin 1939, me emrin Kuçuk Agai ( kështu thirrej ai

Lexo më shumë
Zjarr në burgun e Rrogozhinës, asfiksohen të burgosurit

Zjarr në burgun e Rrogozhinës, asfiksohen të burgosurit 0

🕔21:42, 31.Jan 2014

Burgu i Rrogozhinës është vënë në alarm mbrëmjen e sotme, pasi flakët e zjarrit kanë përfshirë ambientet e brendshme të tij. Ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes së sotme, ndërsa dyshohet paraprakisht se është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

Lexo më shumë
Ç’QENIE JEMI NE PËR SALI BERISHËN?!

Ç’QENIE JEMI NE PËR SALI BERISHËN?! 22

🕔21:00, 31.Jan 2014

Ka kaluar pa u vënë shumë re një shprehje e Ramës në opozitë, një lloj shprehje me një përmasë postulative, dedikuar rivalit të tij politik, pa qenë pjesë e ligjërimit të zakonshëm e rutinor: Për Saliun nuk ka njerëz, por

Lexo më shumë
“Nëpunësi Civil” në Kushtetuese, ja si kanë votuar nëntë gjyqtarët

“Nëpunësi Civil” në Kushtetuese, ja si kanë votuar nëntë gjyqtarët 22

🕔20:33, 31.Jan 2014

Rrëzimi i ligjit për nëpunësin është beteja e parë që opozita fitoi në Gjykatën Kushtetuese. Vendimi i marrë ditë më parë, megjithatë ka mbetur ende pa u zbardhur. Revista Java ka mundur të gjejë projekt-vendimin e kësaj gjykate, me të

Lexo më shumë
Bashkëpunimi Shakira-Rihanna

Bashkëpunimi Shakira-Rihanna 1

🕔19:32, 31.Jan 2014

Mjafton emri i Shakirës dhe Rihannës për të tronditur tregun muzikor, por dy divat nuk kanë ndërmend t’i lënë asgjë rastësisë në bashkëpunimin e tyre të fundit. Ditën e premte, në media u publikuan imazhet e para të videoklipit të

Lexo më shumë
Jaka, Bashës: Na ke sjellë këtu ish-ministra që 8 vjet nuk u ulën njëherë me biznesin

Jaka, Bashës: Na ke sjellë këtu ish-ministra që 8 vjet nuk u ulën njëherë me biznesin 9

🕔19:31, 31.Jan 2014

Nuk ka shkuar dhe aq “vaj” tryeza e sotme e Bashës me përfaqësues të biznesit. Ka patur momente tensioni në tryezë, kur kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Tiranë, Nikolin Jaka u tregua i ashpër duke i konsideruar tryeza

Lexo më shumë
Kallëzim penal për ish-konsullen shqiptare në Milano. Nën hetim edhe vëllai i Topallit

Kallëzim penal për ish-konsullen shqiptare në Milano. Nën hetim edhe vëllai i Topallit 3

🕔19:15, 31.Jan 2014

Ministria e Jashtme ka kallëzuar penalisht ish-konsullen në Milano, Nausika Spahia, për abuzime financiare. Në padinë e ngritur nga Ministria e Jashtme, Spahia akuzohet për përfitime të paligjshme në kurriz të emigrantëve, ku sipas MPJ-së, emigrantët paguanin një shërbim të

Lexo më shumë
Berisha: Rama urdhëroi shkrirjen e rrjetit agjenturor të policisë

Berisha: Rama urdhëroi shkrirjen e rrjetit agjenturor të policisë 0

🕔19:03, 31.Jan 2014

Ish-Kryeministri Sali Berisha akuzon Kreun e Qeverisë, Edi Rama, se ka urdhëruar shkrirjen e rrjetit agjenturor që bashkëpunonte me Policinë e Shtetit. Në një postim në rrjetin social Facebook, Berisha shkruan “në një emision televiziv, zëdhënësi i Edi Ramës për

Lexo më shumë
I penduari: Fotot dhe historia e njeriut që çoi në pranga bandën e tritolit

I penduari: Fotot dhe historia e njeriut që çoi në pranga bandën e tritolit 31

🕔18:59, 31.Jan 2014

Personi në foto quhet N.GJ. Ai është zanafilla e zbulimit të të gjithë grupit të killerave dhe ekzekutorëve me tritol të telekomanduar nga Vlora.N.GJ është 30 vjeç, nga Vlora, në Gusht të vitit të kaluar ai u bë për herë të parë baba.

Lexo më shumë
SHËNIM: Të varen!

SHËNIM: Të varen! 23

🕔15:56, 31.Jan 2014

Eshtë kjo ndër ato thirrje që gëlojnë ndër komente internautësh, pas ndonjë lajmi që ka të bëjë me kapjen e ndonjë vrasësi, të cilit i atribuohet ndonjë krim i tmerrshëm, i veçuar apo në seri. Eshtë si një lloj shkarkimi

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim