SHËNIM: Një patate më shumë se e nxehtë

SHËNIM: Një patate më shumë se e nxehtë 19

🕔23:15, 1.Jan 2014

Kriza e besimit, pothuajse është gjithëpranuar si kriza më e rëndë ndër shqiptarë këto kohë. Eshtë krizë e vlerave në thelb e duke qenë e tillë, është ndër më të koklaviturat; dhe investimi për eliminimin e kësaj krize, është në

Lexo më shumë
Beqja: Kontrollet shëndetësore bazë, falas për grupmoshën 40-65 vjeç

Beqja: Kontrollet shëndetësore bazë, falas për grupmoshën 40-65 vjeç 1

🕔21:59, 1.Jan 2014

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja, vizitoi sot të lindurit e parë të vitit 2014 në dy maternitetet e kryeqytetit. Në një prononcim për mediat në përfundim të vizitave, Beqaj tha se viti 2014 do të jetë viti i fillimit të

Lexo më shumë
10 personazhet shqiptarë të vitit 2013

10 personazhet shqiptarë të vitit 2013 33

🕔21:58, 1.Jan 2014

Në fund të muajit dhjetor, si një mënyrë për të celebruar Krishtlindjen dhe lojën ciklike të kalendarit gregorian, të gjitha gazetat e organet e tjera mass-mediatike të botës kanë ngasjen të flasin për personazhet e vitit e të bëjnë renditjen

Lexo më shumë
Fëmija i parë për vitin 2014 është djalë

Fëmija i parë për vitin 2014 është djalë 3

🕔13:18, 1.Jan 2014

Fëmija i përë për vitin 2014 është djalë. Ai ka ardhur në jetë në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” dhe është pagëzuar me emrin Noel. Mjekët që ndodheshin në turn gjatë natës së ndërrimit të viteve thanë se menjëherë kanë ardhur në

Lexo më shumë
Viti i Ri nis me aksidente, një i vdekur, 2 të plagosur

Viti i Ri nis me aksidente, një i vdekur, 2 të plagosur 1

🕔13:04, 1.Jan 2014

Një person ka humbur jetën ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të plagosur në dy aksidente të regjistruara në orët e parë të Vitit të Ri. Rreth orës 05:45, në rrugën Tiranë-Durrës, një automjet me targa italiane EH381GJ si pasojë

Lexo më shumë
Greqia merr për herë të pestë presidencën e BE-së. Do jetë e vështirë?

Greqia merr për herë të pestë presidencën e BE-së. Do jetë e vështirë? 2

🕔12:17, 1.Jan 2014

Duke nisur nga sot,  1 janar 2014 Greqia merr për gjashtë muaj drejtimin e presidencës së radhës në BE. Qeverisë greke i duhet të drejtojë qindra mbledhje, të organizojë negociata komplekse dhe 13 senca të Këshillit të Ministrave në Athinë. Por

Lexo më shumë
Berisha, akuza ndaj qeverisë edhe në ditë feste

Berisha, akuza ndaj qeverisë edhe në ditë feste 64

🕔12:11, 1.Jan 2014

Edhe ish-kryeministri Berisha ka përcjellë urimin e tij për 2014-n nëpërmjet një statusi në Facebook, ku shkruan ndër të tjera: “Gëzuar Vitin e Ri 2014!!! Përpjekja jonë vitin që lamë pas nuk mund të themi se ishte një sukses, dhe

Lexo më shumë
1 janar 2014, Letonia i bashkohet Eurozonës

1 janar 2014, Letonia i bashkohet Eurozonës 1

🕔12:06, 1.Jan 2014

Letonia, në vitin e ri 2014, hyri në Eurozonë, duke u bërë vendi i 18-të i bllokut të monedhës së përbashkët euro. Euroja u bë monedha zyrtare e Letonisë ndërkohë që fishekzjarret e Vitit të Ri shkëlqenin në qiellin mbi

Lexo më shumë
Hidhet në erë shtylla e interkonjeksionit në Milot, MB: Akt terrorist

Hidhet në erë shtylla e interkonjeksionit në Milot, MB: Akt terrorist 0

🕔09:20, 1.Jan 2014

  Një shtyllë tensioni është hedhur në erë gjatë natës së ndërrimit të viteve, në Milot. Akti në dukje banal dyshohet se ka mbrapa motive politike, për shkak të dy mesazheve të gjetura në vendin e ngjarjes. Në njërin lexohej

Lexo më shumë