Kaq e vështirë puna e urbanëve?!

Kaq e vështirë puna e urbanëve?! 3

🕔15:17, 31.Jan 2014

Letër e nënshkruar Pjetër Bubaj, Rubik E  dashura  DITA! Marr  shkas nga njoftimi I djeshem per greve te autobuzeve ne Tirane dhe dua te them disa gjera se si eshte  problem I autobuzve ne vendet e Europes (Itali). Atje biletat

Lexo më shumë
Dallkauk me plot kuptimin e fjalës

Dallkauk me plot kuptimin e fjalës 2

🕔15:16, 31.Jan 2014

SMS në DITA Në 0689073730 Gazeta e gjithë shqiptarëve, përshëndetje! Dëgjoj me vëmendje fjalën e zotit Rama se si i klasifikon doganierët kryeministri i këtij vendi të shumë vuajtur nga politikanë të lidhur me mafien e me hajdutët. Por ç’na

Lexo më shumë
Këtë lojë po e vuan populli

Këtë lojë po e vuan populli 0

🕔15:15, 31.Jan 2014

SMS në DITA Në 0689073730 Po, kjo ishte loja. Mirë se ju gjeta si përherë. E kujtoni fjalën “recension”? Një fjalë akademike e korridoreve ekonomike që u përfol për gati 8 e më shumë vite radhazi. U kthye në një

Lexo më shumë
Xhepa: PD ta mbështes reformën territoriale

Xhepa: PD ta mbështes reformën territoriale 0

🕔14:46, 31.Jan 2014

Ish-deputeti i PD-së, Selami Xhepa, tha sot se Partia Demokratike duhet ta mbështesë reformën territoriale-administrative. Deklarata u bë gjatë tryezës së organizuar nga PD-ja me pjesëmarrjen e biznesit me temë ‘Ku po shkon ekonomia’, ku dhe mori përgjigje nga kreu

Lexo më shumë
Grammy Awards, Bleona shfaqet në sfond

Grammy Awards, Bleona shfaqet në sfond 3

🕔14:26, 31.Jan 2014

Katy Perry ishte ndër yjet që shkëlqeu më shumë në tapetin e kuq të çmimeve “Grammy Awards” 2014. Paraqitja e saj u vlerësua shumë dhe fustani i saj ishte ndër më të bukurit në këtë ceremoni. Por në fotot e

Lexo më shumë
Nga “Baca” te “Çunat”

Nga “Baca” te “Çunat” 6

🕔13:59, 31.Jan 2014

Shpallja e Kosovës  e pavarur në shkurt të 2008-ës, shënoi dhe futjen në fjalorin urban të një sintagme patriotike: “Bac u kry!”, që lidhej vizualisht me portretin  famoz  të Adem Jasharit, por që dhe pa këtë lidhje fjalë-figurë, kishte një

Lexo më shumë
INFORMATORI (njeriu që denoncoi i pari dhe një hetim që u dëmtua)

INFORMATORI (njeriu që denoncoi i pari dhe një hetim që u dëmtua) 5

🕔13:57, 31.Jan 2014

Personi në foto quhet N.GJ. Ai është zanafilla e zbulimit të të gjithë grupit të killerave dhe ekzekutorëve me tritol të telekomanduar nga Vlora. N.GJ është 30 vjeç, nga Vlora, në Gusht të vitit të kaluar ai u bë për

Lexo më shumë
Kosovë, një grua e mbuluar emërohet drejtoreshë

Kosovë, një grua e mbuluar emërohet drejtoreshë 9

🕔13:38, 31.Jan 2014

Labinotë Demi – Murtezi, e cila ishte kandidate e Partisë së Drejtësisë (PD) për kryetare të Gjilanit është emëruar drejtoreshë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në Gjilan. Subjekti i saj politik ka arritur marrëveshje me LDK-në për të hyrë në

Lexo më shumë
YXHYM PËRPARA, PO PËR KU!?

YXHYM PËRPARA, PO PËR KU!? 6

🕔12:29, 31.Jan 2014

Ajo që ndodhi në 23 Qershor, ka shkaktuar një çoroditje totale tek kampi humbës. Turmat pa fund, duke filluar nga prijësi i atij kampi, e duke vazhduar me ministra e analistë, zhgaravitës dhe deputetë, opinionistë dhe shefa, gazetarë dhe zëvendësshefa, 

Lexo më shumë
Republika blegtorale

Republika blegtorale 0

🕔12:28, 31.Jan 2014

Vendeve që në një farë mënyre u është imponuar demokracia nga jashtë, kryesisht ligjet e vendeve të qytetëruara, kanë vështirësi të ndërtojnë shtete në shërbim të qytetarit. Ata kanë vështirësi të respektojnë ligjin. Aty shteti është në shërbim të elitës,

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim