Ylli i Bollivudit vendos të mbulohet

Ylli i Bollivudit vendos të mbulohet 5

🕔12:11, 31.Jan 2014

Një aktore pakistaneze vendos të mbulohet pas 10 vjet karriere të suksesshme. Veena Malik, 30-vjeçarja që ka luajtur në një sërë filmash dhe serialesh e mori këtë vendim pas martesës me biznesmenin pakistanez, Asad Bashir Khan Khattak Veena jeton në

Lexo më shumë
FOTOT E KONTROLLIT: Alarmi për bombë te Bashkia e Tiranës

FOTOT E KONTROLLIT: Alarmi për bombë te Bashkia e Tiranës 9

🕔11:48, 31.Jan 2014

Alarmi për bombë pranë Bashkisë së Tiranës rezultoi fals. Një grup ekspertësh kreu kontrolle dhe verifikime në vendin e ngjarjes dhe pas rreth 1 ore u arrit të në përfundimin se nuk kishte lëndë eksplozive. Tashmë, policia po i zhvendos

Lexo më shumë
SHËNIM: Ç’qenie jemi ne për Sali Berishën?!

SHËNIM: Ç’qenie jemi ne për Sali Berishën?! 4

🕔11:28, 31.Jan 2014

Ka kaluar pa u vënë shumë re një shprehje e Ramës në opozitë, një lloj shprehje me një përmasë postulative, dedikuar rivalit të tij politik, pa qenë pjesë e ligjërimit të zakonshëm e rutinor: Për Saliun nuk ka njerëz, por

Lexo më shumë
Kërkohet dënim me vdekje për terroristin e Bostonit

Kërkohet dënim me vdekje për terroristin e Bostonit 1

🕔11:23, 31.Jan 2014

Prokurorët amerikanë do të kërkojnë dënimin me vdekje kundër të dyshuarit për sulmin terrorist në Maratonën e Bostonit vitin e kaluar. Prokurori i Përgjithshëm amerikan Eric Holder, njoftoi dje se qeveria do të kërkonte ekzekutimin e 20 vjeçarit Dzhokhar Tsarnaev,

Lexo më shumë
Xhaferri: Konservatorizmi i Berishës s’u pëlqye në PD

Xhaferri: Konservatorizmi i Berishës s’u pëlqye në PD 11

🕔10:19, 31.Jan 2014

Ish-ministri i Kulturës , Ferdinad Xhaferri, thotë se një nga faktorët e humbjes së PD-së ka qenë konservatorizmi i Berishës në mosndryshueshmërinë  e qeverisë. Xhaferri thotë se mbështet projektin e Bashës për të hapur PD-në. “Parë si në kontekstin e

Lexo më shumë
25 piktorë bëhen bashkë

25 piktorë bëhen bashkë 0

🕔10:03, 31.Jan 2014

Mbrëmjen e së mërkurës, në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar u çel edicion i 16-të i ekspozitës së pikturës të grupit të artistëve të quajtur “Nëntori 16”. Në këtë ekspozitë janë paraqitur 25 autorë me 50 vepra në zhanre të

Lexo më shumë
Rimodelimi i “Bernabeut” në duart e gjermanëve

Rimodelimi i “Bernabeut” në duart e gjermanëve 1

🕔09:56, 31.Jan 2014

Stadiumi i Realit të Madridit, Santiago Bernabeu, pritet të ndryshojë shumë shpejt pamje. Klubi Merenges njoftoi në fazen e zyrtare se është përzgjedhur projekti fitues i konkursit ndërkombëtar të ideve të arkitekturës së stadiumit “Santiago Bernabeu”, i cili do të

Lexo më shumë
Balotelli: Jam i lumtur te Milani, ndihem vetvetja

Balotelli: Jam i lumtur te Milani, ndihem vetvetja 0

🕔09:54, 31.Jan 2014

“Jam i lumtur që luaj në këtë skuadër të madhe, mbi të gjitha në momentet e vështira, pasi në momentet e lehta janë të aftë ta bëjnë të gjithë, ndërsa në ato të vështirat duhet të nxjerrësh më të mirën

Lexo më shumë
Në tregje segment i veçantë vetëm për prodhimet shqiptare

Në tregje segment i veçantë vetëm për prodhimet shqiptare 0

🕔09:51, 31.Jan 2014

Prodhimet shqiptare do të zënë një vend të veçantë në tregjet e kryeqytetit dhe më gjerë. Kjo është nisma më e re që pritet të realizojë Ministria e Bujqësisë në bashkëpunim me të gjitha njësitë bashkiake në kryeqytet. Gjatë inspektimit

Lexo më shumë
Nëse nuk shlyhen pagat e punonjësve, pas 15 ditësh grevë 24 orëshe

Nëse nuk shlyhen pagat e punonjësve, pas 15 ditësh grevë 24 orëshe 0

🕔09:50, 31.Jan 2014

Pas 15 ditësh shërbimi urban do të pezullohet gjatë gjithë ditës në rast se nuk do të gjendet një zgjidhje për shlyerjen e pagave të punonjësve të transportit publik. Drejtuesit e linjave të urbanit pas grevës 4-orëshe të zhvilluar mëngjesin

Lexo më shumë