Hem çalon, hem shqelmon!

Hem çalon, hem shqelmon! 0

🕔14:53, 28.Feb 2014 Lexo më shumë
Bjeri daulles në derë të shurdhit?!

Bjeri daulles në derë të shurdhit?! 0

🕔14:52, 28.Feb 2014 Lexo më shumë
Disa të dhëna dhe disa pikëpyetje mbi valën e tritolit

Disa të dhëna dhe disa pikëpyetje mbi valën e tritolit 16

🕔14:14, 28.Feb 2014

Përfytyroni një të huaj që sheh një kronikë të një shpërthimi me tritol në qytetet shqiptare. Pamjet duken njësoj si kronikat e e CNN apo Euronews nga Iraku apo Afganistani. Makina të shkrumbuara dhe banorë lokalë të mbledhur rrotull që

Lexo më shumë
Veliaj në Vorë: E ardhmja është e atyre që dinë të bëjnë diçka me duart e tyre

Veliaj në Vorë: E ardhmja është e atyre që dinë të bëjnë diçka me duart e tyre 7

🕔13:39, 28.Feb 2014

“E ardhmja është e njerëzve që dinë të bëjnë diçka me duart e tyre”. Me këto fjalë u është drejtuar saldatorëve të rinj Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, në vizitën e tij në Qendrën e Saldimit të

Lexo më shumë
Topalli: Rama ka frikë nga protestat

Topalli: Rama ka frikë nga protestat 32

🕔13:27, 28.Feb 2014

Ish-ministrat dhe deputetët e Partisë Demokratike janë parë shpesh ditët e fundit duke protestuar në krah të atyre që Berisha i quan “protestuesit që ngrihen për bukën e gojës dhe mund ta bëjnë pushtetin pluhur në pak minuta”. Rasti më

Lexo më shumë
Luleshtrydhet dhe luleshtrydhësi

Luleshtrydhet dhe luleshtrydhësi 1

🕔13:02, 28.Feb 2014

Në tokën e bekuar shqiptare ku Zoti është treguar bujar i pakursyer, luleshtrydhet rriten gjithandej. Ky frut i shijshëm kultivohet bollshëm në fermat e vogla fshatare…por edhe në kopshtin e egër të politikës shqiptare. Ato rriten pa bujë në serat

Lexo më shumë
Populli s’ka bukë, jazëk-pushtetarë.

Populli s’ka bukë, jazëk-pushtetarë. 1

🕔13:01, 28.Feb 2014

SMS në DITA Në 0689073730   Dita jonë e bardhë Po troket pranvera Bashkë me të një shans Na ka ardh’ tek dera.   Do na hapen dosjet Që është bërë aq zhurmë Ta shikojë ky popull Se ka pasë

Lexo më shumë
Në Shqipëri kanë vdekur burrat

Në Shqipëri kanë vdekur burrat 2

🕔13:01, 28.Feb 2014

SMS në DITA Në 0689073730 Respekte Dita! Jemi të mallkuar vërtet. Të dëgjosh këtë fashisto-komunist, është mallkimi më i madh i këtij vendi, u bënë 23 vjet që nuk na hiqet nga sytë kjo fytyrë e cila mbjell urrejtje, krim,

Lexo më shumë
Mos i vononi ata prokurorët e huaj

Mos i vononi ata prokurorët e huaj 0

🕔13:00, 28.Feb 2014

SMS në DITA Në 0689073730 O z.Kryeministër! Mos i vono ata prokurorët e huaj, sepse të rënët nga zgjedhjet, vetëm anarshi duan. Po nuk u përgjigjën ata para drejtësisë për krimet që kanë bërë, atëherë ky vend nuk bëhet më.

Lexo më shumë
Reforma nuk është një shkop magjik

Reforma nuk është një shkop magjik 0

🕔13:00, 28.Feb 2014

Email në adresën [email protected] Duke marrë shkas nga disa diskutime dhe duke ndjekur pothuajse rregullisht debatin publik mbi nismat e marra më parë, sidomos për sa i përket reformës në shëndetësi dhe arsim, më ka tërhequr vëmendjen mënyra se sa

Lexo më shumë