Ky përdhunim i vazhdueshëm mediatik

Ky përdhunim i vazhdueshëm mediatik 1

🕔12:59, 28.Feb 2014

Letër e nënshkruar Vini Demari Mbrëmë në një nga emisionet televizive, po shikoja një debat rreth taksave dhe ekonomisë. Prezantuesi A. Dudushi nis fjalinë me “Performanca ekonomike” më pas kjo fjalë mund të jetë përdorur me qindra herë mes të

Lexo më shumë
Serbët helmuan babanë e Nënë Terezës?

Serbët helmuan babanë e Nënë Terezës? 1

🕔12:54, 28.Feb 2014

“Ai kishte braktisur shtëpinë me shëndet shumë të mirë dhe i shoqëruar nga kolegu: një këshilltar bashkiak. Kur u kthye prapa, me pajton, i shoqëruar nga konsulli italian, qe sëmurë për vdekje…” Një botim gjerman me autor Kathryn Spink që

Lexo më shumë
Ka gjeni në fushën e teknologjisë

Ka gjeni në fushën e teknologjisë 1

🕔12:50, 28.Feb 2014

Gjatë pasdites së 25 shkurtit,  në një nga universitetet private në vend është mbajtur uorkshop, në të cilin ishin të pranishëm një pjesë prej studentëve më të mirë të degës së shkencave kompjuterike, biznesit dhe komunikimit të këtij universiteti si

Lexo më shumë
SHËNIM: Simbolika e (pa) shpjeguar e dy gishtave

SHËNIM: Simbolika e (pa) shpjeguar e dy gishtave 13

🕔12:39, 28.Feb 2014

Një prej simbolikave të mbetura nga 23 vjet më parë, pa pësuar asnjë lloj zbehjeje apo harrese, është ajo e dy gishtave përpjetë, një akt që përfaqsonte thirrjen për demokraci që pushtoi gjithë vendet e Lindjes komuniste, në kapërcyell të

Lexo më shumë
Fazlliç: Nëse gjeni lidhje të mia me Energoinvest, jua shes aksionet juve si gazetë për 1 cent

Fazlliç: Nëse gjeni lidhje të mia me Energoinvest, jua shes aksionet juve si gazetë për 1 cent 91

🕔11:55, 28.Feb 2014

Në 24 orët e fundit, për shkak të raportimeve mediatike të ndryshme, në Shqipëri është krijuar ideja sikur biznesmeni i shumëpërfolur Damir Fazlliç është përfituesi i tenderit për ndërtimin e linjës së interkonjeksionit mes Shqipërisë dhe Kosovës. E vërteta e

Lexo më shumë
“S’e kam për gjë të them se shoh porno”

“S’e kam për gjë të them se shoh porno” 21

🕔11:54, 28.Feb 2014

Dje në ‘Dita’ ish një shkrim i Viktor Malajt mbi pornografinë. I referohej një anketimi të bërë para ca kohësh, nga i cili rezultonte se gati gjysma e adoleshentëve shqiptarë shihnin materiale porno në internet. Dhe ish i tronditur nga

Lexo më shumë
Zelli i qeverisë Renzi për reforma radikale në Itali

Zelli i qeverisë Renzi për reforma radikale në Itali 3

🕔10:29, 28.Feb 2014

Ajo që Matteo Renzi ka shpallur për popullin e tij nuk është më pak se një “revolucion ekonomik”. Gjashtë muaj përpara se Italia të marrë drejtimin e presidencës së radhës së BE-së në verë, duket se ekonomia e tretë e

Lexo më shumë
SHËNIM: Prostitutat dhe nafta e ministrave

SHËNIM: Prostitutat dhe nafta e ministrave 23

🕔10:20, 28.Feb 2014

Seks për 3 mijë lekë nga varfëria, pranga 3 grave nga Kamza, Lapraka e Tapiza. Ky është lajmi, dhe nuk ka nevojë të lexosh artikullin. Siç shihet, policia e shtetit po zbaton ligjin dhe po çrrënjos prostitucionin duke vënë nën

Lexo më shumë
Ushqimet që reduktojnë thyerjen e kockave dhe mbrojnë zemrën

Ushqimet që reduktojnë thyerjen e kockave dhe mbrojnë zemrën 0

🕔10:14, 28.Feb 2014

Ndërprerja e ciklit menstrual shton mundësitë për t’u prekur nga sëmundjet e kockave, veçanërisht nga osteoporoza, si dhe nga sëmundjet e zemrës, obeziteti, etj. Ndonëse nuk mund të shmanget, me pak kujdes dhe përmirësim të stilit të jetesës mund të

Lexo më shumë
Testet e 45 mijë maturantëve do kalojnë në vlerësim të 3-fishtë

Testet e 45 mijë maturantëve do kalojnë në vlerësim të 3-fishtë 1

🕔10:12, 28.Feb 2014

Administrimi do të jetë edhe pika më e fortë e maturës 2014. Ndryshe nga vitet e shkuara, provimet nuk do të zhvillohen më në klasa të vogla, por në ambiente të mëdha, të cilat do të mbikëqyren nga një numër

Lexo më shumë