Posta Shqiptare merr përgjegjësinë për ndarjen e testeve

Posta Shqiptare merr përgjegjësinë për ndarjen e testeve 0

🕔10:10, 28.Feb 2014

Shpërndarja dhe grumbullimi i materialeve të provimeve do të bëhet me procesverbal. Materialet e provimit tërhiqen në Agjencinë Kombëtare të Provimeve nga personi i autorizuar i Postes Shqiptare në prani të përfaqësuesit të autorizuar të MAS-it dhe të shërbimeve të

Lexo më shumë
Europa League, kalon Napoli, skualifikohet Lazio

Europa League, kalon Napoli, skualifikohet Lazio 0

🕔10:06, 28.Feb 2014

Napoli ka shënuar fitore 3-1 ndaj Swansea në ndeshjen e kthimit të Europa League, duke siguruar kështu vend në 16-shen e fundit të garës evropiane. Serinë e golave për Napolin e hapi Lorenzo Insigne në minutën e 17-të, por skuadra

Lexo më shumë
Zbulohen fanellat e Përfaqësueses së Kosovës

Zbulohen fanellat e Përfaqësueses së Kosovës 2

🕔10:04, 28.Feb 2014

Federata e Futbollit e Kosovës i ka bërë gati fanellat e Përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen miqësore kundër Haitit, e cila do të zhvillohet më 5 mars në Mitrovicë. Në fanellë është mbishkrimi ‘Kosova’, si dhe një yll, që paraqet

Lexo më shumë
Sarandioti kapet me 215 kg drogë Lazarati

Sarandioti kapet me 215 kg drogë Lazarati 0

🕔09:52, 28.Feb 2014

Nuk kanë të sosur ‘lumenjtë’ e drogës shqiptare me destinacion Greqinë. Një 44-vjeçar nga Saranda, i njohur për të kaluarën e tij penale, është arrestuar nga policia helene në hyrje të Igumenicës teksa drejtonte një furgon, në bordin e të

Lexo më shumë
Mat, drogë, armë dhe eksploziv për trafikim, arrestohen dy persona

Mat, drogë, armë dhe eksploziv për trafikim, arrestohen dy persona 0

🕔09:50, 28.Feb 2014

Dy persona janë vënë në pranga nga policia e Matit pasi janë kapur me arsenal armësh e lëndë plasëse, si dhe lëndë narkotike në banesë. Gentian Kërçiku, 25 vjeç dhe Arian Dalipi, u vunë në pranga na banesat e tyre

Lexo më shumë
Tiranë, Didi takon kreun e Guardia di Financës, luftë trafiqeve

Tiranë, Didi takon kreun e Guardia di Financës, luftë trafiqeve 0

🕔09:46, 28.Feb 2014

Drejtori i Pёrgjithshёm i Policisё sё Shtetit, Artan Didi, pasditen e djeshme zhvilloi njё takim me shefin e Shtabit tё Pёrgjithshёm tё Guardia Di Financa, Luciano Carta, nё kuadёr tё tё cilit u evidentua bashkëpunimi i hershёm qё ekziston mes

Lexo më shumë
Tiranë, kërkohej për drogë në Vlorë, pranga Sadikajt

Tiranë, kërkohej për drogë në Vlorë, pranga Sadikajt 0

🕔09:45, 28.Feb 2014

Sektori i Operacioneve Speciale dhe Kërkimit bëri mesnatën e së mërkurës arrestimin në flagrancë të të kërkuarit Erjon Sadikaj, 31 vjeç, nga Vlora dhe banues në kryeqytet, i dënuar më parë. I riu ishte shpallur në kërkim pasi Prokuroria e

Lexo më shumë
Durrës, mbyllet kursi i zjarrfikësve, e certifikon OSBE e Cannon

Durrës, mbyllet kursi i zjarrfikësve, e certifikon OSBE e Cannon 0

🕔09:44, 28.Feb 2014

Ministria e Punëve të Brendshme, zyra e OSBE-së në Shqipëri dhe Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë, organizojnë ceremoninë përmbyllëse të kursit të Zjarrfikëseve. Aktiviteti u zhvillua në rezidencën e shtëpisë së Pushimit të Policisë së Shtetit, në Plepa.

Lexo më shumë
Tiranë, goditet banda e grabitjeve të çantave të grave

Tiranë, goditet banda e grabitjeve të çantave të grave 1

🕔09:42, 28.Feb 2014

Policia e kryeqytetit ka ndaluar një nga të dyshuarit kryesorë për plaçkitjen e grave dhe vajzave në rrugë. Florjan Leti, 19 vjeç, banues në Reps të Mirditës, i  dënuar më parë për vjedhje, akuzohet se në bashkëpunim edhe me Taulant

Lexo më shumë
Gjirokastër, 15 zyrtarë nën akuzë për ndihmat e invalidëve

Gjirokastër, 15 zyrtarë nën akuzë për ndihmat e invalidëve 0

🕔09:42, 28.Feb 2014

Shërbimi Social në Gjirokastër ka denoncuar 15 zyrtarë që do të ndiqen penalisht, pasi akuzohen se kanë abuzuar me ndihmën ekonomike për personat me aftësi të kufizuar. Drejtoria Rajonale ka ngritur padi për kreun e Këshillit të Komunës Krahës, Sulo

Lexo më shumë