Mirditë, shkarkohet me mocion kreu i Këshillit Bashkiak

Mirditë, shkarkohet me mocion kreu i Këshillit Bashkiak 2

🕔09:41, 28.Feb 2014

Shkarkohet kreu i Këshillit Bashkiak të Rrëshenit, Dedë Gjoka. Ky i fundit u shkarkua me mocion mosbesimi në Këshillin Bashkiak të këtij qyteti. Dedë Gjoka, përfaqësuesi i Partisë Demokratike, u shkarkua pas ndryshimeve në përbërjen e Këshillit Bashkiak. Disa anëtarë

Lexo më shumë
Të ardhurat fiskale, TVSH tejkalon planin

Të ardhurat fiskale, TVSH tejkalon planin 2

🕔09:35, 28.Feb 2014

Fokusi i treguesve ekonomikë këto ditë është ndalur ndjeshëm në statistikat e muajit janar të publikuar nga Ministria e Financave. Nëse për Tatimin mbi Fitimin apo të Ardhurat Personale pati tregues negativ në mbledhjen e tyre, për shkak se tatim

Lexo më shumë
Rinas, Italia ekstradon të dënuarin për trafik droge

Rinas, Italia ekstradon të dënuarin për trafik droge 0

🕔09:34, 28.Feb 2014

Një 31-vjeçar shqiptar i arrestuar për shpërndarje droge është ekstraduar ditën e djeshme nga Italia në Shqipëri. Mësohet se 31-vjeçari me iniciale D. H., është i dënuar për disa krime në kuadrin e lëndëve narkotike dhe pa leje qëndrimi. Shqiptari

Lexo më shumë
Rakipi: Prokurori i Përgjithshëm, viktimë e politikës

Rakipi: Prokurori i Përgjithshëm, viktimë e politikës 8

🕔09:33, 28.Feb 2014

Nisur nga refuzimi i Këshillit të Lartë të Drejtësisë për të kthyer në gjyqësor ish-Prokuroren e Përgjithshme Ina Rama, për ish- kryeprokurorin Arben Rakipi, sjellja e politikës ndaj zyrtarit kryesor të akuzës nis nga mënyra se si ai zgjidhet. “Mënyra

Lexo më shumë
Siguria ushqimore, rregulla të reja të kontrollimit të tregut

Siguria ushqimore, rregulla të reja të kontrollimit të tregut 0

🕔09:25, 28.Feb 2014

Ministria e Bujqësisë do të ndryshojë mënyrën e kontrolleve në terren me qëllim garantimin e sigurisë ushqimore për konsumatorët. Drejtuesit e kësaj ministrie janë shprehur se, po ndërmerret një reformë gjithpërfshirëse e cila ka në fokus dhënien fund abuzimeve me

Lexo më shumë
Qeveria dërgon Kuvend projektligjin për energjinë e rinovueshme

Qeveria dërgon Kuvend projektligjin për energjinë e rinovueshme 1

🕔09:23, 28.Feb 2014

Pas pothuajse një vit qëndrimi në tavolinat e ministrive, më në fund qeveria vendosi dërgimin e propozimit në Kuvend projektligjin “Për energjinë e rinovueshme”( ligji nr.138/2013) me procedurë të përshpejtuar. Miratimi i këtij ligji është një detyrim që buron nga

Lexo më shumë
Janar, rriten importet, bien eksportet

Janar, rriten importet, bien eksportet 0

🕔09:22, 28.Feb 2014

Importet rritne ndjeshëm, ndërsa eksportet shënuan rënie me bazë vjetore në janar, pas performancës tepër pozitive që ato shënuan gjatë vitit të kaluar, ku u rritën me 16%. Sipas të dhënave të publikuara nga eksportet  rezultuan 17 miliardë lekë në

Lexo më shumë
Korçë, INUK rrafshon 20 ndërtime pa leje në Kapshticë

Korçë, INUK rrafshon 20 ndërtime pa leje në Kapshticë 0

🕔09:21, 28.Feb 2014

Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar ka vazhduar aksionin për shembjen e ndërtimeve pa leje. Paraditen e djeshme, aksioni u shtri në pikën kufitare Kapshticë, ku filloi shembja e 20 ndërtimeve pa leje. Veprimet e grupeve të gatshme, inspektorëve të terrenit dhe mjeteve

Lexo më shumë
Vritet tregtari i luleve, hetohet grabitja dhe biznesi

Vritet tregtari i luleve, hetohet grabitja dhe biznesi 0

🕔09:18, 28.Feb 2014

Masakrohet për vdekje me sende të forta tregtari i luleve në zonën e Liqenit Artificial të Tiranës, dyshohet për një grabitje fatale teksa punonte në plantacionin privat pranë shtëpisë. Kalimtarë të rastësishëm zbuluan trupin e Lutfi petit brenda makinës së

Lexo më shumë
Horoskopi, 28 shkurt 2014

Horoskopi, 28 shkurt 2014 0

🕔03:09, 28.Feb 2014

Dashi Pritet një ditë e ngjeshur por edhe me zhvillimi kryesisht pozitive në aspektin profesional. Nga ana tjetër, duhet përfitoni nga Afërdita në shenjë për të përmirësuar raportet me partnerin.   Demi Sot, të lindurit e kësaj shenje janë mund

Lexo më shumë