Disa të dhëna dhe disa pikëpyetje mbi valën e tritolit

Disa të dhëna dhe disa pikëpyetje mbi valën e tritolit 12

🕔03:07, 28.Feb 2014

Përfytyroni një të huaj që sheh një kronikë të një shpërthimi me tritol në qytetet shqiptare. Pamjet duken njësoj si kronikat e e CNN apo Euronews nga Iraku apo Afganistani. Makina të shkrumbuara dhe banorë lokalë të mbledhur rrotull që

Lexo më shumë
Si të parandaloni makinat-bombë

Si të parandaloni makinat-bombë 4

🕔00:08, 28.Feb 2014

Shkencëtarët që punojnë për NATO-n kanë zhvilluar një sistem për të frenuar makinat-bombë. Teknologjia është e bazuar rreth dërgimit të një impulsi elektromagnetik, ose IEM, i cili nxjerr pajisjet elektronike jashtë funksioni. Një makinë nuk mund të duket si një

Lexo më shumë
Nuk duan konsensusin, por vetë pushtetin!

Nuk duan konsensusin, por vetë pushtetin! 40

🕔23:57, 27.Feb 2014

Ishte e frikshme të lexoje një qarkore të dalë nga ish-ambientet e SHQUP-it, përcjellë të gjithë krerëve demokratë të komunave e bashkive, që t`i nënshtrohen vendimeve politike të partisë për të mos marrë pjesë në takimet konsultative për reformën territoriale.

Lexo më shumë
Ekstradohen nga Italia e Anglia 2 të kërkuar për vrasje dhe vjedhje

Ekstradohen nga Italia e Anglia 2 të kërkuar për vrasje dhe vjedhje 0

🕔22:39, 27.Feb 2014

Interpol Tirana ekstradoi sot drejt Shqipërisë 2 shtetas shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje me paramendim mbetur në tentativë dhe vjedhje me dhunë. Nga Roma Itali u krye ekstradimi drejt vendit tonë i shtetasit Samet Hoxha, 25 vjeç,

Lexo më shumë
Putini i përgjigjet Klitçkos, çon kampionin Valuev në Krime

Putini i përgjigjet Klitçkos, çon kampionin Valuev në Krime 2

🕔20:35, 27.Feb 2014

Tensionet janë shtuar ndjeshëm në rajonin e Krimesë në Ukrainë, pasi persona të armatosur kanë marrë nën kontroll parlamentin vendor dhe kanë ngritur flamurin rus. Ndërkohë avionët ushtarakë rusë kanë nisur manovrat në kufi me Ukrainën. Një gjë e tillë

Lexo më shumë
DASH: Zyrtarët e lartë e politikanët i kanë shpëtuar drejtësisë në Shqipëri

DASH: Zyrtarët e lartë e politikanët i kanë shpëtuar drejtësisë në Shqipëri 19

🕔19:30, 27.Feb 2014

Departameti amerikan i Shtetit thekson në një raport të botuar sot, se problemet kryesore në Shqipëri në fushën e të drejtave të njeriut,  kanë të bëjnë me korrupsionin e përhapur në të gjitha degët e qeverisë, veçanërisht në sistemin e

Lexo më shumë
Shpërthen automjeti në Vorë, vdes biznesmeni (VIDEO)

Shpërthen automjeti në Vorë, vdes biznesmeni (VIDEO) 10

🕔18:28, 27.Feb 2014

Një automjet ka shpërthyer pasditen e sotme disa metra larg Bashkisë së Vorës, duke i marrë jetën drejtuesit të saj. Dyshohet se shpërthimi i makinës ka qenë i telekomanduar. Mjeti ka qenë i parkuar kur ka shpërthyer, ndërsa viktima që ka pësuar

Lexo më shumë
Fyle viziton Tiranën më 6 mars, Stano: Angazhim për integrimin e Shqipërisë

Fyle viziton Tiranën më 6 mars, Stano: Angazhim për integrimin e Shqipërisë 3

🕔17:05, 27.Feb 2014

Komisioneri për zgjerimin në Bashkimin Europian, Stefan Fule, prite të vizitojë Tiranën më 6 mars. Fule do të marrë pjesë në një tjetër raund bisedimesh të nivelit të lartë mbi reformat kyçe në vend. Lajmi u konfirmua nga zëdhënësi i

Lexo më shumë
Armiqtë të ndarë, për ne puna mbarë.

Armiqtë të ndarë, për ne puna mbarë. 0

🕔16:03, 27.Feb 2014 Lexo më shumë
Aj që kërkon, ka nji faqe të zezë; aj që s’jep, i ka të dyja.

Aj që kërkon, ka nji faqe të zezë; aj që s’jep, i ka të dyja. 0

🕔16:03, 27.Feb 2014 Lexo më shumë