Atentat me armë te “4 rrugët e Shijakut”, plagoset biznesmeni

Atentat me armë te “4 rrugët e Shijakut”, plagoset biznesmeni 4

🕔20:58, 31.Mar 2014

Një biznesmen nga Shijaku është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e të hënës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21.20 në zonën e njohur si katër rrugët e Shijakut. Policia ka thënë se i plagosuri është biznesmeni Ilir Hoxha. Ai njoftohet

Lexo më shumë
Nesër United-Bayern  dhe Barcelona-Atletico

Nesër United-Bayern dhe Barcelona-Atletico 2

🕔20:09, 31.Mar 2014

Çerekfinalja e Ligës së Kampionëve fillon nesër me dy duele gjigantesh. Machester United pret në shtëpinë e vet përderisa Barcelona do të luftojë kundër liderit të tanishëm të La Ligas, Atletico Madrid. Ethet e Ligës së Kampionëve do të kthehen

Lexo më shumë
Nicole Scherzinger aromë Maroku

Nicole Scherzinger aromë Maroku 0

🕔20:04, 31.Mar 2014

Nicole Scherzinger është fytyra e kampanjës së re të kompanisë My Shine të Marokut. Kjo paraqitje e saj mund të jetë edhe një koleksion interesant që bazohet në stilin e Nicole. Dizajnimi i një linje të veshjeve, puna soli në

Lexo më shumë
Version i ri, fjalët e fundit: “Natën e mirë Malaysian”

Version i ri, fjalët e fundit: “Natën e mirë Malaysian” 2

🕔19:56, 31.Mar 2014

Autoritetet e Malajzisë kanë lëshuar edhe një version tjetër për komunikimin e fundit që është bërë ndërmjet kontrolluesve të trafikut ajrorë dhe kabinës së pilotit në airoplanin e zhdukur MH370. Sipas autoriteteve, fjalët e fundit ishin: “Natën e mirë Malaysian

Lexo më shumë
Sllovakia nuk ka ndërmend ta pranojë Kosovën shtet

Sllovakia nuk ka ndërmend ta pranojë Kosovën shtet 9

🕔19:50, 31.Mar 2014

“Sllovakia nuk e ka ndërmend të ndryshoj pozicionin e saj në lidhje me pavarësinë e Kosovës. Qasja jonë mbështetet në deklaratën e Parlamentit sllovak nga marsi i vitit 2007 në lidhje me zgjidhjen e statusit të provincës serbe të Kosovës”, kështu

Lexo më shumë
​Analisti serb: Kosovën mund ta kthejmë vetëm me luftë

​Analisti serb: Kosovën mund ta kthejmë vetëm me luftë 6

🕔19:33, 31.Mar 2014

“Përshtypja ime është që ne Kosovën e kemi humbur dhe se atë nuk do të mund ta kthejmë me lëvizje diplomatike ligjore, por vetëm me një luftë ushtarake”. Kështu ka deklaruar analisti serb politiko-ushtarak, Miroslav Lazanski. Lazanski sipas agjencisë “Presheva

Lexo më shumë
Bregu në facebook: Menaxhimi më i mirë do të dyfishonte fondet

Bregu në facebook: Menaxhimi më i mirë do të dyfishonte fondet 5

🕔19:28, 31.Mar 2014

Ish-Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka reaguar ndaj deklaratës së dy Ministrave të kabinetit Rama për marrjen e menaxhimit të fondeve të BE. Në rrjetin social fb, Bregu shprehet se fondet që Ministrat Gjosha e Cani i shitën si sukses

Lexo më shumë
MM përgënjeshtron lajmin e ‘Daily Mail’ për helmimin me gaz të marinsave britanikë

MM përgënjeshtron lajmin e ‘Daily Mail’ për helmimin me gaz të marinsave britanikë 0

🕔19:19, 31.Mar 2014

Ministria e Mbrojtjes përgënjeshtron lajmin e “Daily Mail”, ku raportoi një ditë më parë dyshimin e marinsave britanike se ishin helmuar me gaz mustardë gjatë stërvitjes së realizuar në Shqipëri verën e kaluar. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, planizuesit

Lexo më shumë
Marrëveshja me FMN  ‘tundon’ opozitën që të rikthehet në Kuvend

Marrëveshja me FMN ‘tundon’ opozitën që të rikthehet në Kuvend 4

🕔19:02, 31.Mar 2014

Opozita pritet të rikthehet në Parlament. Marrëveshja e qeverisë me Fondin Monetar Ndërkombëtar që do të diskutohet të enjten në rend dite ka qenë arsyeja që  ka ‘tunduar’ Partinë Demokratike që të jetë e pranishme në Parlament. Sipas kryetarit të

Lexo më shumë
“Ndëshkim” për presidentin Hollande në zgjedhjet lokale

“Ndëshkim” për presidentin Hollande në zgjedhjet lokale 2

🕔18:36, 31.Mar 2014

Presidenti Hollande duket se ka shpresuar se pavarësisht nga sondazhet e votimeve, njerëzit do t’i vlerësonin politikat e tij si të drejta. Qytetarët bënë ekzaktësisht atë që thanë – dhe e ndëshkuan atë. “Ndëshkim”, kështu lexon titulli kryesor i gazetës

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim