Tiranë, grabitet një dyqan celularësh në rrugën e Dibrës

Tiranë, grabitet një dyqan celularësh në rrugën e Dibrës 0

🕔09:50, 1.Mar 2014

Tjetër grabitje në kryeqytet. Mbrëmjen e sotme dy të rinj nën kërcënimin e thikës kanë grabitur një dyqan celularësh në “Rrugën e Dibrës”. Grabitësit kanë arritur të marrin disa celularë nga dyqani dhe janë larguar menjëherë në drejtim të paditur.

Lexo më shumë
Rritet kreditimi në dhjetor, ulen kreditë me probleme

Rritet kreditimi në dhjetor, ulen kreditë me probleme 0

🕔09:39, 1.Mar 2014

Të dhënat e Bankës Qëndrore flasin për rritje të kreditimit nga bankat e nivelit të dytë ne muajin dhjetor të vitit të kaluar, por një tendencë sërish të ulët në muajin janar të këtij viti. Kështu sipas këtyre të dhënave

Lexo më shumë
Rënie të eksporteve në janar kryesisht nga mineralet

Rënie të eksporteve në janar kryesisht nga mineralet 0

🕔09:35, 1.Mar 2014

Ashtu siç dy ditë më parë Doganat paralajmëruan nëpërmjet shifrave rënie të eksporteve në muajin janar, konfirmimi ka ardhur dhe nga INSTAT. Kështu sipas të dhënave të detajuara eksportet në janar u tkurrën me 1.5 për qind në raport me

Lexo më shumë
Përplasen automjetet, 4 të plagosur, 2 prej tyre në gjendje të rëndë

Përplasen automjetet, 4 të plagosur, 2 prej tyre në gjendje të rëndë 0

🕔09:25, 1.Mar 2014

4 persona kanë mbetur të plagosur, 2 prej tyre në gjendje të rëndë, në një aksident rrugor në autostradën Fushë Krujë-Tiranë. Ngjarja është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm, pranë fshatit Arameras ku një automjet tip ‘Benz’

Lexo më shumë
Obama: Ndërhyrja ruse në Ukrainë, destabilizuese

Obama: Ndërhyrja ruse në Ukrainë, destabilizuese 6

🕔09:24, 1.Mar 2014

Presidenti Barack Obama, është shprehur në mënyrë kategorikë kundër ndërhyrjes së ushtrisë ruse në shtetin ukrainas. Sipas tij, ky është një veprim jo i domosdoshëm, pasi do të rrisë paqëndrueshmërinë e për pasojë do të sjellë destabilizim të mëtejshëm të

Lexo më shumë
FMN miraton 330 milionë euro hua për Shqipërinë

FMN miraton 330 milionë euro hua për Shqipërinë 1

🕔09:17, 1.Mar 2014

Fondi Monetar Ndërkombëtar miratoi dje një hua për Shqipërinë me një vlerë prej  330 milionë  eurosh, (457 milionë dollarë)  për të mbështetur reformat e qeverisë.  Një shumë prej 26 milionë eurosh do të lëvrohet menjëherë. Mbledhja e bordit David Lipton,

Lexo më shumë
Horoskopi, 01 mars 2014

Horoskopi, 01 mars 2014 0

🕔02:56, 1.Mar 2014

Dashi Tashmë Marsi, që për një pjesë të mirë të të lindurve të kësaj shenje ka qenë negativ, duket se e ka përfunduar «misionin» e tij pengues dhe tani do të rikthehet pozitiv. Mirë erosi.   Demi Nëse do të

Lexo më shumë
“Furgoni” i një ish-qeverie të pandëshkuar

“Furgoni” i një ish-qeverie të pandëshkuar 11

🕔02:51, 1.Mar 2014

SHËNIM Ka një protestë në Tiranë që ka bllokuar dje një pjesë të kryeqytetit në një ditë me shi duke e bërë të pamundur lëvizjen normale të makinave dhe këmbësorëve në bulevardin e Tiranës për orë të tëra. Në kakofoninë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim