Plasi dhe në….Berat!

Plasi dhe në….Berat! 32

🕔16:02, 31.Mar 2014

Në disa faqe sociale ka nisur të shpërndahet fotoja e një ndërtimi alla shqiptar të çmendurisë me emrin tranzicion, mu në zemër të Beratit, një shëmtirë që e ka cënuar aq shumë panoramën mahnitëse të lagjeve karakteristike, sa e para gjë që të vjen ndërmendje, nuk është

Lexo më shumë
Blero: Nuk kam talent për politikë

Blero: Nuk kam talent për politikë 2

🕔16:01, 31.Mar 2014

Blero thotë se ai kurrë nuk do të futet në politikë pasi ndjen se nuk ka talent për të ushtruar këtë profesion. Këngëtari dhe producenti muzikor ka dhënë një intervistë për gazetën Tribuna, ku përveç projekteve të tij me Blero Entertainment

Lexo më shumë
Gigs: Ne jemi Manchester United, keni kujdes!

Gigs: Ne jemi Manchester United, keni kujdes! 0

🕔15:55, 31.Mar 2014

Ryan Giggs thotë se Manchester Unitedi nuk e konsideron veten në nivel më të ulët se kampioni i Evropës, Bayern Munich. Djajtë e Kuq janë nikoqirë të bavarezëve të martën mbrëma për të zhvilluar ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës

Lexo më shumë
Klopp: Dortmund është më  mirë sa vitin e kaluar

Klopp: Dortmund është më mirë sa vitin e kaluar 0

🕔15:52, 31.Mar 2014

Jurgen Klopp thotë se Borussia Dortmund është më  mirë sa vitin e kaluar, kur u kualifikua në finale të Ligës së Kampionëve. Më tej ai ka folur për takimin e së mërkurës në kuadër të çerekfinales së garës evropiane përballë

Lexo më shumë
Iluzionet e  “terrorizmit shqiptar”

Iluzionet e “terrorizmit shqiptar” 5

🕔15:45, 31.Mar 2014

“Respektimi i jetës së tjetrit dhe toleranca në besimin fetar”, –  janë dy vlerat themelore që filozofi Artan Fuga identifikon në myslimanizmin shqiptar, gjatë një bashkëbisedimi mbi “valën e arrestimeve” në komunitetin e besimtarëve muslimanë të bërë javët e fundit.

Lexo më shumë
Napoli mund skuadrën e Juventuesit 2-0

Napoli mund skuadrën e Juventuesit 2-0 0

🕔15:43, 31.Mar 2014

Skuadra e Napolit arriti një fitore të merituar 2-0 ndaj Juventusit në Serinë A italiane. Ky sukses vlejti më shumë për moral pasi titulli kampion i pothuajse tashmë i përket skuadrës së trajnerit Konte.  Napolitanët e treguan se dinë të

Lexo më shumë
Strategjia e energjisë, 6 milionë USD rritje të fitimeve

Strategjia e energjisë, 6 milionë USD rritje të fitimeve 21

🕔15:41, 31.Mar 2014

Ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri, tha sot se qeveria është e vendosur për të përballuar situatën emergjente të trashëguar dhe shifrat e kohëve të fundit tregojnë se strategjia e saj ka filluar të japë frytet e veta. Gjiknuri tha se

Lexo më shumë
Kuvend, miratohet fshirja e borxheve të bankave

Kuvend, miratohet fshirja e borxheve të bankave 1

🕔15:40, 31.Mar 2014

Komisioni për Ekonominë dhe Financat miraton p/ligjin “Për një shtesë në ligjin nr. 8438, datë 28.12.1998 “Për tatimin mbi të ardhurat” të ndryshuar”. Zv.ministri i Financave Ervin Mete sqaroi se ndryshimi në këtë projektligj lidhet me fshirjen e borxheve të këqija.

Lexo më shumë
Fitorja e të djathtëve dhe avancimi i “jo-eurove”

Fitorja e të djathtëve dhe avancimi i “jo-eurove” 3

🕔15:39, 31.Mar 2014

Fronti Kombëtar i Marine Le Pen është fituesi i vërtetë i zgjedhjeve administrative në Francë, përballë një fitoreje të përgjithshme të qendrës së djathtë, UMP, dhe rënies së socialistëve që paguajnë për shkak të popullaritetit të ulët të presidentit Francois

Lexo më shumë
Bie ritmi i dialogut Serbi-Kosovë, ndikuan zgjedhjet

Bie ritmi i dialogut Serbi-Kosovë, ndikuan zgjedhjet 0

🕔15:30, 31.Mar 2014

Vazhdimi i dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit në kohën kur Serbia sapo ka dalë nga procesi zgjedhor, ndërsa Kosova është në prag të zgjedhjeve, mund të ndikojë në uljen dinamikës së tij. Ky është konstatimi që bëjnë analistët politik në

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim