Kush të jetë ky burri-majmun i Mirës?

Kush të jetë ky burri-majmun i Mirës? 19

🕔21:47, 30.Apr 2014

Burri vjen nga majmuni, për këtë arsye jam…grua. Ky është shënimi në bluzën e gazetares së njohur Mira Kazhani, aktualisht imazhi i lajmeve në Vizion Plus. Në këtë fotografi që miqtë e saj kanë hedhur në rrjetet sociale, shënimi në

Lexo më shumë
Forcat e Armatosura, përcaktohen rregullat për gradat dhe karrierën

Forcat e Armatosura, përcaktohen rregullat për gradat dhe karrierën 16

🕔19:31, 30.Apr 2014

Qeveria përmes një p/ligji që ia propozon Kuvendit për miratim ka përcaktuar rregullat e karrierës për Forcat e Armatosura. Ligji ka për qëllim përcaktimin e kritereve për pranimin në Forcat e Armatosura, rendin e gradave, përparimin në gradë dhe karrierë,

Lexo më shumë
Schroeder-Putin, përqafimi që vuri në siklet Berlinin

Schroeder-Putin, përqafimi që vuri në siklet Berlinin 2

🕔19:24, 30.Apr 2014

Ndërsa katër vëzhgues gjermanë janë në duart e pro-rusëve (bashkë me 9 të tjerë të OSCE-së) në Ukrainë, Gjermania “merr flakë” për një foto: një përqafim i ngrohtë mes Gerhard Schroeder-it dhe Vladimir Putin është kthyer në furtunën e ditës

Lexo më shumë
Si do kryhet kontrolli i Policisë dhe strukturave të Ministrisë së Brendshme

Si do kryhet kontrolli i Policisë dhe strukturave të Ministrisë së Brendshme 0

🕔18:49, 30.Apr 2014

Qeveria miraton pr/ligjin e shërbimit për ankesat dhe çështjet e brendshme në Ministrinë e Punëve të Brendshme. Sipas draftit, ky ligj ka si qëllim të përcaktojë misionin, organizimin, funksionimin, rregullimin e pozitës juridike të Shërbimit për Ankesat dhe Çështjet e

Lexo më shumë
Shënohen dy vrasje pasdite, një në Elbasan dhe një në Dibër

Shënohen dy vrasje pasdite, një në Elbasan dhe një në Dibër 0

🕔17:58, 30.Apr 2014

Dy vrasje u shënuan pasditen e së mërkurës, një në Dibër dhe një në Elbasan. Vrasja e parë u shënua në fshatin Lurë të Dibrës. Policia bën me dije se viktima është Shpendi Skana, 34 vjeç, ndërsa ka mbetur i

Lexo më shumë
Zbardhen vendimet e Qeverisë, lirohet nga detyra Frrok Çupi

Zbardhen vendimet e Qeverisë, lirohet nga detyra Frrok Çupi 16

🕔17:52, 30.Apr 2014

Zbardhen vendimet e Këshillit të Ministrave, pas mbledhjes së zhvilluar sot. Një ndër vendimet më të rëndësishme të miratuar në mbledhjen e radhës së kabinetit qeveritar ka qenë përcaktimi kushteve dhe procedurave për përmirësimin dhe përditësimin e të dhënave të

Lexo më shumë
Baywatch në plazhet shqiptare (FOTO)

Baywatch në plazhet shqiptare (FOTO) 7

🕔16:31, 30.Apr 2014

Agjencia Kombëtare e Bregdetit këtë javë ka përzgjedhur projektet fitues për ndërtimin e kullave të vrojtimit në plazhet shqiptare. Kjo nismë është një projekt pilot dhe do të vihet në zbatim për herë të parë. Sipas kreut të kësaj agjencie

Lexo më shumë
Na mbroni se po vrasin zemren

Na mbroni se po vrasin zemren 0

🕔15:56, 30.Apr 2014

Letër e nënshkruar Vasil Puci, Durres   Mund ta nis si ese kete shkrim por te tille do te perfundoj kur te mbaroj. Thirrja eshte per te gjithe ne shqiptareve. Ne vecanti eshte per Ministrinë e Punes e Çeshtjeve Sociale,

Lexo më shumë
Kush po u bie këtyre daulleve?

Kush po u bie këtyre daulleve? 0

🕔15:55, 30.Apr 2014

Email në adresën [email protected]   Te nderuar lexues! Per 22 vjet shteti dhe dinjiteti i shqiptareve ka rene ne nivelin me te ulet historik dhe eshte e panevojeshme te vertetojme kete postulat. Pyetja eshte ? Çfare bënë intelektualët e këtij

Lexo më shumë
Për biletat e makinave në Q.S.U.T.

Për biletat e makinave në Q.S.U.T. 0

🕔15:55, 30.Apr 2014

SMS në DITA në 0689073730   DITA, ju lutem investigoni si vidhet shteti me biletat e makinave që hyjnë në Q.S.U.T. NUK JEPET kupon tatimor për pagesën dhe nuk regjistrohen të gjitha makinat. A mundet që një ditë të hënë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim