Pensionet/ Reforma “Veliaj” merr 88 vota në Kuvend

Pensionet/ Reforma “Veliaj” merr 88 vota në Kuvend 2

🕔21:48, 31.Jul 2014

Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot me 88 vota pro projektligjin për reformën e pensioneve, duke marrë kështu vota edhe nga jashtë mazhorancës qeverisëse. Pas miratimit në Kuvend, projektligji i njohur edhe si reforma “Veliaj” e pensioneve, do të pasurohet edhe

Lexo më shumë
Cameron “kap” emigrantët shqiptarë

Cameron “kap” emigrantët shqiptarë 3

🕔21:03, 31.Jul 2014

Kryeministri britanik David Cameron është kritikuar për faktin se ka pozuar për fotografët në shtëpinë e disa personave që dyshohet të jenë emigrantë ilegalë, në kuadër të fushatës së qeverisë së tij kundër emigracionit ilegal në vend. Kryeministri u fotografua

Lexo më shumë
SHËNIM: A mos ishim më mirë kur ishim keq?!          

SHËNIM: A mos ishim më mirë kur ishim keq?!           26

🕔19:59, 31.Jul 2014

Kjo epokë e çmendur që po jetojmë që pas rënies së komunizmit, ku është shformuar çdo sistem vlerash, është rrënuar çdo standard moral; me një njeri, shoqëri e shtet krejtësisht  të shpërfytyruar, na ka detyruar që të qëmtojmë nga e

Lexo më shumë
Pushimet dje dhe sot

Pushimet dje dhe sot 0

🕔19:43, 31.Jul 2014

Para dy dekadash entuziazmi që kishim për pushimet ishte më i madh për shkak edhe të mundësisë më të ulët për të planifikuar në çdo kohë të tilla. Megjithatë vera mbetet mbretëreshë e pushimeve në çdo kohë. Organizimi me grupe

Lexo më shumë
“Vdes Vladimir Putini”

“Vdes Vladimir Putini” 6

🕔18:19, 31.Jul 2014

Ju kujtohet qeni ukrainas që bëri xhiron e botës, se i ngjante presidentit rus, Vladimir Putin? Ai ka vdekur këtë javë në Ukrainë. Pra nuk bëhet fjalë për personin Vladmir Putin por për qenin i cili u bë i famshëm

Lexo më shumë
Vjedhja në bankë, priten arrestime të tjera

Vjedhja në bankë, priten arrestime të tjera 5

🕔17:52, 31.Jul 2014

Vjedhja në Bankën e Shqipërisë pritet të pasohet shumë shpejt me të tjera arrestime. Gjatë kësaj të enjteje, në dispozicion të grupit hetimor janë vënë disa punonjës të bankës, të cilët kanë dhënë sqarime për rregulloren e brendshme të institucionit

Lexo më shumë
Durrës, makina përplaset me motorin, plagoset polici

Durrës, makina përplaset me motorin, plagoset polici 0

🕔17:39, 31.Jul 2014

Një efektiv i policisë rrugore të Durrësit ka mbetur i plagosur pasi motori me të cilin ai po udhëtonte u përplas me një makinë. Ngjarja ndodhi dje pranë sheshit “Pranvera” në Durrës, kur automjeti Ford Fiesta me targë AA 495

Lexo më shumë
Reforma në drejtësi, miratohen projektligjet me 84 vota

Reforma në drejtësi, miratohen projektligjet me 84 vota 2

🕔17:14, 31.Jul 2014

Miratohen në Kuvend disa projektligje që kërkojnë shumicë të cilësuar. Pasditen e sotme, në përfundim të diskutimeve për reformën territoriale, janë miratuar me 84 votat e maxhorancës disa shtesa në Kodin Penal dhe në atë të Procedurës Penale. Po me

Lexo më shumë
Rama: Reforma territoriale garanton kalimin nga Shqipëria arkaike në atë moderne

Rama: Reforma territoriale garanton kalimin nga Shqipëria arkaike në atë moderne 7

🕔16:14, 31.Jul 2014

Kryeministri Rama e ka cilësuar historike reformën territoriale, e cila po diskutohet sot në Kuvend. Gjatë diskutimeve të deputetëve, që po ndiqen nga salla edhe nga ambasadori amerikan Arvizu, Rama tha se reforma territoriale qëndron në themel të projektit të

Lexo më shumë
Fjala e fundit e Nexhmijes në gjyq dhe zhvarrosja e Enver Hoxhës

Fjala e fundit e Nexhmijes në gjyq dhe zhvarrosja e Enver Hoxhës 44

🕔15:23, 31.Jul 2014

Dita e fundit e procesit. (27 janar ’93). “Siç edhe kish deklaruar në fjalën e saj të fundit një ditë më parë, e pandehura Nexhmije Hoxha e priti me qetësi vendimin Në emër të popullit për dënimin e saj nga

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim