Oponenca e Ndokës për reformën territoriale: Mos e votoni se po e votuat do pendoheni

Oponenca e Ndokës për reformën territoriale: Mos e votoni se po e votuat do pendoheni 15

🕔15:02, 31.Jul 2014

Nard Ndoka është sot i vetmi deputet i PD i pranishëm në seancën e fundit për këtë sesion parlamentar. Ndoka, i cili përkundër bojkotit të ditëve të fundit të demokratëve, ka marrë pjesë në të gjitha mbledhjet e komisioneve parlamentare,

Lexo më shumë
Dule akuzon Ramën: Do t’i dhurojë Himarën mikut të tij deputet

Dule akuzon Ramën: Do t’i dhurojë Himarën mikut të tij deputet 4

🕔14:45, 31.Jul 2014

Në Kuvend vijojnë diskutimet rreth reformës territoriale. Lidhur me këtë të fundit janë dorëzuar 3 amendamente: njëri i deputetit të PS-së Andrea Marto dhe tjetri i PDIU dhe një tjetër nga Vangjel Dule, kryetari i PBDNJ-së.  Kreu i PBDNJ-së, Vangjel

Lexo më shumë
Krisje me klubin, Grabova: Vllaznia s’është ekip prove

Krisje me klubin, Grabova: Vllaznia s’është ekip prove 1

🕔14:33, 31.Jul 2014

Ditët e fundit kanë mbërritur në Shkodër shumë futbollistë, kryesisht të huaj të cilët kanë ardhur për provë tek Vllaznia. Kjo situatë ka shkaktuar njëfarë rrëmuje në skuadër sepse edhe niveli i lojtarëve të ardhur lë shumë për të dëshiruar. Në një moment të tillë, kanë

Lexo më shumë
SHËNIM: Të të zërë “gjaku” në politikë!

SHËNIM: Të të zërë “gjaku” në politikë! 2

🕔14:28, 31.Jul 2014

Moria e lajmeve të këtoditshme, e ka mbajtur paksa në hije një gjetje të rrallë të lidershipit të PD-së, për të justifikuar bojkotin në parlament: shmangie e gjakderdhjes! Kjo, duke i dhënë një incidenti mes deputetëve Strazimiri e Ndoka, përmasën

Lexo më shumë
Turizmi malor shqiptar, surpriza e Mesdheut

Turizmi malor shqiptar, surpriza e Mesdheut 1

🕔14:22, 31.Jul 2014

Më në fund Shqipëria mund të krenohet edhe me turizmin malor, me ato zona të harruara nga vetë turistët shqiptarë të diskriminuara nga regjimi komunist, por të preferuara tashmë dhe të vlerësuara nga të huajt. Zona e Thethit në kulm

Lexo më shumë
Gratë turke, të qeshura “selfie” kundër politikës

Gratë turke, të qeshura “selfie” kundër politikës 0

🕔14:18, 31.Jul 2014

“Femra e di se çfarë është mëkat, nuk duhet të qeshë në publik”. Kjo ka qenë fraza e zv.kryeministrit turk, Bulent Arinç, shprehje e cila ka irrituar jo pak gratë e Turqisë, të cilat kanë reaguar menjëherë në rrjetet sociale.

Lexo më shumë
Dëmtohet Meha, braktis stërvitjen

Dëmtohet Meha, braktis stërvitjen 0

🕔14:14, 31.Jul 2014

Lajme jo të mira për kombëtaren shqiptare dhe për Paderbornin. Alban Meha është dëmtuar në stërvitje, gjatë grumbullimit të ekipit në Austri duke lënë përgjysmë seancën. Sipas mjekëve të klubit gjerman, që këtë vit siguroi ngjitjen në Bundesligë falë dhe golave të lojtarit shqiptar, mesfushori ka

Lexo më shumë
Kukësi nënshkruan me Hair Zeqirin

Kukësi nënshkruan me Hair Zeqirin 0

🕔14:14, 31.Jul 2014

Hair Zeqiri, bën lëvizjen e bujshme të merkatos në Superiore, braktis Flamurtarin për të nënshkruar me nënkampionët e Kukësit. Një transferim ky i paralajmëruar 24 orë më parë, por që mori formë përfundimtare pasditen e kësaj të Mërkurë. Ndërkohë që skuadra po zhvillonte seancën e radhës

Lexo më shumë
Fillim i mbarë te Melbourne për sulmuesin Berisha

Fillim i mbarë te Melbourne për sulmuesin Berisha 0

🕔14:09, 31.Jul 2014

Sezonin e kaluar Besart Berisha ishte një prej lojtarëve më të rëndësishëm në radhët e Brisbane Roar dhe kryegolashënues i këtij ekipi por dhe te Melbourne Victory, ish sulmuesi i kombëtares duket se e ka gjetur menjëherë mënyrën për të lënë shenjë. Pasi shënoi golin

Lexo më shumë
Z.Qeveritarë, kapni hajdutët,  kthejini paratë popullit

Z.Qeveritarë, kapni hajdutët,  kthejini paratë popullit 4

🕔14:04, 31.Jul 2014

Çifligu i guvernatorit A.F. është  grabitur nga senjori dhe senjorët e tij që punojnë në këtë çiflig  të rrethuar nga vasalët e tij, që kryjenë një sërë  shërbimesh në çiflig (B.SH.) Pastrojnë pluhurat, rrinë gatitur para senjorëve edhe kur ata

Lexo më shumë