Organizimi i ri ‘laburist’ i PS: 4 grupe pune, Rama dhe çdo ministër, nga një sekretar të posaçëm për deputetët

Organizimi i ri ‘laburist’ i PS: 4 grupe pune, Rama dhe çdo ministër, nga një sekretar të posaçëm për deputetët 26

🕔18:44, 31.Aug 2014

Burime nga grupi parlamentar i PS, të konfirmuara edhe nga burime prane Egzekutivit, bejne me dije se ne perfundim te mbledhjes maratone te grupit parlamentar socialist, jane ngritur disa grupe pune. Brenda muajit shtator keto grupe do te pergatisin raportet

Lexo më shumë
Vuçiç premton libra në gjuhën shqipe për nxënësit shqiptarë të Luginës së Preshevës

Vuçiç premton libra në gjuhën shqipe për nxënësit shqiptarë të Luginës së Preshevës 1

🕔18:42, 31.Aug 2014

“Nxënësit shqiptarë në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, të hënën, do t’i kenë librat në gjuhën shqipe”, ka thënë kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, raporton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë. Nxënësit e të gjitha shkollave fillore dhe të

Lexo më shumë
Qyteti ku paga është 1 200 euro, qiraja 15 euro

Qyteti ku paga është 1 200 euro, qiraja 15 euro 15

🕔18:21, 31.Aug 2014

Marinaleda është një qytet i vogël në Andaluzi, në pjesën jugore të Spanjës, me një sipërfaqe prej 25 kilometra katrorë dhe me rreth 2.700 banorë. Qyteti ta ndërton shtëpinë, nuk ka të papunë, rrogat janë 1.200 euro, stërvitjet pa pagesë

Lexo më shumë
“Fashisti” që krijoi Tiranën moderne

“Fashisti” që krijoi Tiranën moderne 34

🕔17:47, 31.Aug 2014

Korpusi qendror i Universitetit të Tiranës, që shënon fundin e bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, Akademia e Arteve, Kolonada me Institutin Arkeologjik, Stadiumi (sot Qemal Stafa), Kryeministria, Hotel “Dajti”, Pallati i Brigadave me gjithë parkun e mobiliet unike të tij, si

Lexo më shumë
Sekrete mes motrash

Sekrete mes motrash 0

🕔17:39, 31.Aug 2014

Cfarë po i tregon Ornela motrës së madhe Majlindës? Në instagram Ornela Bregu e cila është po aq e famshme sa edhe motra politikane shkruan se po bën disa sekrete me motrën. Të jenë vallë duke folur për politikë apo

Lexo më shumë
Vendimi i Qeverisë, merr fund çështja e toponimeve

Vendimi i Qeverisë, merr fund çështja e toponimeve 0

🕔17:29, 31.Aug 2014

Qeveria shqiptare ka vendosur që të ndryshojë plotësimin e rubrikës “Vendlindja” në Regjistrin Kombëtar të Gjendjes Civile, raporton Top Channe. Vendimi që është marrë më 27 gusht, zgjidh çështjen e toponimeve me palën greke, pasi detyron GJC-të që të plotësojnë

Lexo më shumë
Universitetet e mbyllura zvarrisin dosjet e çrregjistrimit për studentët

Universitetet e mbyllura zvarrisin dosjet e çrregjistrimit për studentët 0

🕔16:21, 31.Aug 2014

Për studentet e univestiteve private të mbyllura, problemet nuk kanë të sosur. Këto universitete nuk u japin studentëve dokumentat e çregjistrimit, ndërsa ata kanë vetëm një ditë kohë për të tërhequr dosjet, për të vijuar më tej proceduren e reshjitrimit

Lexo më shumë
Rama u jep fund aludimeve: Nuk ka ndryshime në qeveri

Rama u jep fund aludimeve: Nuk ka ndryshime në qeveri 11

🕔15:23, 31.Aug 2014

Kabineti i drejtuar nga kryeministri Edi Rama nuk do te pësoje asnjë ndryshim. Kjo është bere e qarte nga lideri i maxhorances Rama gjate nje mbledhje me ministrat dhe deputetet socialiste ne nje prej hoteleve te Durrësit.  Ndryshe nga parardhesi

Lexo më shumë
Basha justifikohet para Ramës: Ke bllokuar investimet në Tiranë

Basha justifikohet para Ramës: Ke bllokuar investimet në Tiranë 13

🕔14:52, 31.Aug 2014

Menjëherë pas kryeministri Edi Rama e cilësonte si kryebashkiakun më të dështuar të Tiranës, Lulzim Basha ka reaguar. Ai është përpjekur të justifikohet për këtë cilësim, duke thënë se Rama ka bllokuar çdo investim në Tiranë. “Mosmirënjohja është patologji e

Lexo më shumë
Rama shigjeton Bashën: Është kryebashkiaku më kot që ka pasur Tirana

Rama shigjeton Bashën: Është kryebashkiaku më kot që ka pasur Tirana 4

🕔14:25, 31.Aug 2014

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar Lulzim Bashën si kryebashiakun më kot që ka pasur kryeqyteti. Cilësimi i Ramës për Bashën është bërë ndërsa ai ka postuar një foto, ku tregon vazhdimin e pubimeve për pastrimin e sheshit “Nënë Tereza”.

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim