“Visho ka luajtur me zjarrin, dosja Tropoja duhet rihapur”

“Visho ka luajtur me zjarrin, dosja Tropoja duhet rihapur” 17

🕔21:45, 30.Sep 2014

Klosi këtë e konsideron ‘më shumë se një skandal’… Ligjërisht, SHIK nuk ka asnjë të drejtë të përgjojë qoftë dhe një qytetar të thjeshtë, nëse ai nuk ndiqet si bashkëpunëtor me grupe të krimit të organizuar, me grupe terroriste apo

Lexo më shumë
Këshilltari i Presidentit shfaqet hapur me PD-në (FOTO)

Këshilltari i Presidentit shfaqet hapur me PD-në (FOTO) 10

🕔21:36, 30.Sep 2014

Pas fitimit të mandatit në Këshillin e PD-së, Këshilltari për Çështjet Vendore i Presidentit Bujar Nishani ka publikuar edhe fotot e tij të para si këshilltar. Ylli Asllani ka dalë së bashku me disa anëtarë të tjerë të Kuvendit të

Lexo më shumë
Policia arreston të “harruarin” e Kuçovës

Policia arreston të “harruarin” e Kuçovës 0

🕔21:22, 30.Sep 2014

Policia e Kuçovës ka vënë nën pranga Mikel Pepën, të akuzuar për shfrytrëzim prostitucioni dhe krijim të organizatave kriminale. Burime nga Drejtoria e qarkut të Beratit, bëjnë të ditur se 39-vjeçari i shumëkërkuar nga Interpoli, është arrestuar në Kuçovë. Sapo

Lexo më shumë
Rishikimi i Historisë, deputeti grek ankohet në Bruksel për Shqipërinë

Rishikimi i Historisë, deputeti grek ankohet në Bruksel për Shqipërinë 0

🕔20:34, 30.Sep 2014

Deputeti i “Demokracisë së Re”, Manolis Kefalogiannis, kërkon ndërhyrjen e Komisionit Europian për çështjen e rishikimin të teksteve shqiptare për pjesët që kanë të bëjnë me Greqinë. Mediat greke bëjën të ditur se deputeti Kefalogiannis, i cili është pjesë e

Lexo më shumë
Nisin arrestimet për vjedhje energjie, patrulla e policisë dhe ajo e OSHEE prangosin një banor të Saukut

Nisin arrestimet për vjedhje energjie, patrulla e policisë dhe ajo e OSHEE prangosin një banor të Saukut 6

🕔20:27, 30.Sep 2014

Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike, OSHEE, njofton se  ne bashkepunim me forcat e policise se Komisariatit Nr.2 ne kryeqytet u be arrestimi ne flagrance i shtetasit Altin Hasan Kurdina. “Ky person u kap ne flagrance duke rilidhur energjine elektrike

Lexo më shumë
Deklarata e Berishës për Ristanin, Erjon Braçe: Tallje shembullore b…

Deklarata e Berishës për Ristanin, Erjon Braçe: Tallje shembullore b… 10

🕔20:21, 30.Sep 2014

Deputeti socialist, Erjon Braçe, ka komentuar deklaratën e ish-kryeministrit Berisha që deklaroi se Arben Ristani nuk ka qenë në burg.Përmes një postimi në rrjetin social, facebook, Braçe e cilëson “tallje shembullore b…” përpjekjen e Berishës për t’i dalë në krah

Lexo më shumë
Koha e pritjes për drejtësi ka mbaruar

Koha e pritjes për drejtësi ka mbaruar 1

🕔20:11, 30.Sep 2014

Dërguar me SMS në numrin e redaksisë   TE FALISH ESHTE BURRERI. Por jo kriminelet. Me duket mua apo kjo mazhorance po teleron ca si teper!? Ne mos qofte harruar, po tolerohet me abuzuesit e ligjit qe ditën me dielle

Lexo më shumë
Më thuaj pra o popull, a po rrej?

Më thuaj pra o popull, a po rrej? 0

🕔20:11, 30.Sep 2014

Dërguar me SMS në numrin e redaksisë   Sa keq u vjen PD-istëve për dy gishtat e Kavajës, por harrojnë që e lanë pas dore, harruan shkatërrimin së pari të minierës së Valiasit, vatrës së demokracisë që i solli në

Lexo më shumë
Nga ne shqiptarët e bukës dhe punës

Nga ne shqiptarët e bukës dhe punës 0

🕔20:11, 30.Sep 2014

Dërguar me SMS në numrin e redaksisë   Dita! Ne shqiptarët e bukës dhe punës, mendjes e vlerës, të besës e shqiptarisë, të votuam ty Edi Rama e ty Ilir Meta, të bëni reformat e duhura për Shqipërinë e reforma

Lexo më shumë
Fjala vret më shumë se plumbi

Fjala vret më shumë se plumbi 1

🕔20:10, 30.Sep 2014

Dërguar me SMS në numrin e redaksisë   E dashur Dita! Shumë komente, analiza, opinione të shoqëruara me bojkot në Parlament, sharje, fyerje, shpifje nga më të ulëtat për shkak të dhunës. Ka dy lloje dhune, verbale dhe fizike, me fjalë

Lexo më shumë