Rama premton nga Vlora rritje të pagave për mjekët dhe infermierët

Rama premton nga Vlora rritje të pagave për mjekët dhe infermierët 11

🕔23:27, 31.Oct 2014

Kryeministri Edi Rama premton rritjen e rrogave për mjekët dhe për infermierët. Nga qyteti i Vlorës ku ishte  i pranishëm për hapësirat e reja dhe të rikonstruktuara të spitalit pediatrik të Vlorës, Rama siguroi se shumë shpejt do të ketë rritje

Lexo më shumë
Vidhnin energjinë, policia arreston 26 persona dhe shpall 19 në kërkim

Vidhnin energjinë, policia arreston 26 persona dhe shpall 19 në kërkim 2

🕔22:30, 31.Oct 2014

Policia e Shtetit bën të ditur se ka arrestuar 26 persona në të gjithë vendin në kuadër të aksionit kombëtar kundër vjedhjes së energjisë elektrike, ndërsa 19 të tjerë janë shpallur në kërkim. Zyrtarë të Ministrisë së Brendshme, Policisë së

Lexo më shumë
Murphy: SHBA të riangazhohet në Ballkan, Rusia është te porta

Murphy: SHBA të riangazhohet në Ballkan, Rusia është te porta 4

🕔22:24, 31.Oct 2014

Përballë kërcënimit rus në lindje të Evropës, amerikanët duket se do të rikthejnë përsëri sytë nga Ballkani. Në një fjalim në Uashington të mbajtur këtë të premte, senatori amerikan Chris Murphy i përcolli administratës amerikane mesazhin se paqja në rajon

Lexo më shumë
Aplikacioni Whats App me zë shtyhet për në 2015-n

Aplikacioni Whats App me zë shtyhet për në 2015-n 0

🕔22:11, 31.Oct 2014

Aplikacioni Whats App pritej që brenda këtyre dy muajve të sillte mundësinë e komunikimit me zë por duket se për këtë do të duhet të presim edhe disa muaj. Kjo karakteristikë e WhatsApp do të lançohet në muajt e parë

Lexo më shumë
Mbesa vijon sherret në FB: Masa nuk ka kulturën e duhur të më kuptojë, do t’i injoroj totalisht

Mbesa vijon sherret në FB: Masa nuk ka kulturën e duhur të më kuptojë, do t’i injoroj totalisht 51

🕔21:58, 31.Oct 2014

Mbesa e Sali Berishës nuk rresht së kapuri me njerëzit e zemëruar për sjelljen e saj pas ngjarjeve në stadiumin e Beogradit. Duke replikuar me kritikët e saj në Facebook, Dasara shkruan se tashmë kuptoi që masa nuk ka kulturën

Lexo më shumë
Arrestohet i kërkuari për vrasje në “Qytetin Studenti”

Arrestohet i kërkuari për vrasje në “Qytetin Studenti” 2

🕔21:35, 31.Oct 2014

Kishte një vit që i shmangej policisë për një vrasje të kryer, por këtë radhë nuk ka mundur dot t’i shpëtojë aksionit të policisë.   Burime nga Policia e Shtetit bëjnë të ditur se në prangat e saj ka rënë

Lexo më shumë
Korrupsioni, gjenden 2.2. ton para në shtëpinë e zv.drejtorit kinez të prodhimit të qymyrit

Korrupsioni, gjenden 2.2. ton para në shtëpinë e zv.drejtorit kinez të prodhimit të qymyrit 7

🕔21:27, 31.Oct 2014

Hetuesit në Kinë gjetën në shtëpinë e një zyrtari të sektorit energjetik, më shumë se 200 milionë juan, para kesh. Ato janë të barasvlershme me 33 milionë dollarë dhe kjo konsiderohet konfiskimi më i madh i parave kesh në vend

Lexo më shumë
200 mijë m2 pallat presidencial ! Erdogani shpërngulet në Ak Saray-in me 1000 dhoma (VIDEO)

200 mijë m2 pallat presidencial ! Erdogani shpërngulet në Ak Saray-in me 1000 dhoma (VIDEO) 8

🕔21:15, 31.Oct 2014

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan është zhvendosur në një pallat të ri në periferi të Ankarasë që kushtoi 350 milionë dollarë. Super-Ndërtimi quhet Ak Saray (Pallati i Bardhë), përfshin 200 mijë metra katrorë dhe ka njëmijë dhoma. Arkitektura kombinon

Lexo më shumë
Blair: Katastrofë nëse ndalohet emigracioni

Blair: Katastrofë nëse ndalohet emigracioni 0

🕔21:12, 31.Oct 2014

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka treguar edhe njëherë se është liberal sa i përket çështjes së emigracionit. Në një intervistë të dhënë për revistën “Progres”, Blair thekson se dhënia e fund e emigracionit do të shkaktonte një

Lexo më shumë
Goli akrobatik i Shaqirit në stërvitje (VIDEO)

Goli akrobatik i Shaqirit në stërvitje (VIDEO) 1

🕔21:11, 31.Oct 2014

Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri realizoi një gol të jashtëzakonshëm në stërvitje me gjigantin bavarez, duke i dërguar një mesazh trajnerit Pep Guardiola, që ta ketë më tepër në konsideratë. Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri nuk është duke

Lexo më shumë